Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 151
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кажи му защо де, абсолютно начинаещ е./според темата/
    И да му кажа надали ще разбере веднага, трябва да го усмисли за известен период от време. Другото е, че не искам да пиша,защото веднага някой ще ми влезе с бутонките, не мерси.

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И да му кажа надали ще разбере веднага, трябва да го усмисли за известен период от време. Другото е, че не искам да пиша,защото веднага някой ще ми влезе с бутонките, не мерси.
    Егати скръндзата. Ти го напиши пък той дали ще или не ще, ще се види в последствие. Никой няма да ти влезе с бутонките. Тук се стараем вече да не се обиждаме, а да си говорим като цивилизовани хора. Не ти ли се вярва? Само гледай и ще видиш, че е така. Повярвай ми.

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2017
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Приселци - община Аврен

    Живота на пчелното семейство през цялата година про*тича в жилището, било то хралупа или кошер, където за нор*малното развитие (яйцеснасяне на майката и развитието на пилото) са нужни точно определени температура 34°-35° С (според Таранов 34.4° С) и влажност на въздуха 75-90%, неза*висимо от външните условия. За поддържането на темпера*тура и влажност в тези граници пчелите изразходват много храна и извършват постоянна вентилация. При стандартния кошер Дадан-Блат за 1 час въздухът се сменя от 111 до 276 пъти, при което пчелите изтласкват навън от 7 200 до 18 000 л въздух, в зависимост от сезона

    .
    За живота си пчелното семейство се нуждае от :
    -Въздух, както при всяко живо същество кислородът от въздуха участва в обмените процеси на организма. За 1 час при 35° С, пчелата вдишва 1300 Куб. мм Кислород;
    -Вода, тя е основна съставна част от тялото на пилото и пчелите, а заедно с въздуха осигурява температурата и влажността В гнездото;

    Това чета сега и мисля,че дава добър отговор на въпроса ми. Иначе да,абсолютно начинаещ

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ама не са ти написли какво разбират под пчелно семейство, 0,500 гр пчели или 1,00 кг или 2,00 кг или 3 кг. Как мислиш, да ли 500 грама ще издишат толкова въздух,колкото 3 кг пчели?

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от A.Iliev Виж публикацията


    Това чета сега и мисля,че дава добър отговор на въпроса ми. Иначе да,абсолютно начинаещ
    Този Таранов, който четеш ( цитираш) , едва ли е чувал за мрежесто дъно.

  6. #56
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз съм с цяло мрежесто дъно.Процвах миналата година и от 7 кошера 0% смъртност.Цяла зима ги проверявах.Чак когато се появи пилото тогава имаше лек конденз по горните ъгли.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2017
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Приселци - община Аврен
    Може би се има предвид средно развито семейство... не съм сигурен. Прав си,че е малко неточно. Иначе чета Първулов не знам дали той преразказва или е автор,но и във форума съм с впечатление,че хората са по-доволни от мрежестото. Ето,че и Kowalski е забелязал същото

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от A.Iliev Виж публикацията
    Може би се има предвид средно развито семейство... не съм сигурен. Прав си,че е малко неточно. Иначе чета Първулов не знам дали той преразказва или е автор,но и във форума съм с впечатление,че хората са по-доволни от мрежестото. Ето,че и Kowalski е забелязал същото
    Ама ти разбра ли че се затваря за известен период от време за да си по-доволен?

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз също съм на изцяло мрежа, като февруари слагам под мрежата парче от кашон и го махам когато нощните температури се вдигнат някъде май месец.

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2017
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Приселци - община Аврен
    Да,разбрах. През пролетта резките промени в температурите от порядъка на 15 градуса влияят на пилото,защото няма кой да го топли след като пчелите са на паша

 

 
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •