Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 52
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Как ще са много тия пари?Сега както се пише, че ще почнат масови проверки по всички пчелини с тия цени на горивата пак ще излязат някой хора на червено.

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как ще са много тия пари?Сега както се пише, че ще почнат масови проверки по всички пчелини с тия цени на горивата пак ще излязат някой хора на червено.
    Какво им е на цените на горивата?

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Какво им е на цените на горивата?
    Предполагам, че Друмев има предвид следното:
    Като ти се обадят, че идват на проверка- колко ще ти струва Сф-Струпец-Сф за да присъстваш на проверката, ако няма кой друг. Отделно ден отпуск платен или не, ако има възможност. Ами ако в изискванията има документи, които трябва да се вадят в общината/ветр. служба по местонахождение на пчелина, естествено в работен ден и пак няма кой друг да го свърши...
    Предпочитам да пия от извора.

  4. #44
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Предполагам, че Друмев има предвид следното:
    Като ти се обадят, че идват на проверка- колко ще ти струва Сф-Струпец-Сф за да присъстваш на проверката, ако няма кой друг. Отделно ден отпуск платен или не, ако има възможност. Ами ако в изискванията има документи, които трябва да се вадят в общината/ветр. служба по местонахождение на пчелина, естествено в работен ден и пак няма кой друг да го свърши...
    1.София - Струпец - София 15-20лв
    2. Аз не се занимавам 100% с пчеларство, може би затова не съм позициониран в района на пчелините си. Ако разчитах само на тях за изхраната си, щях да съм при тях 90% от годината. Един био пчелар се предполага, че е професионалист, и ако не е наблизо, то поне не би било проблем за него да бъде там във всеки един момент на нужда.
    3. Съдейки от това, което чета и чувам за био пчеларството в България - трябва всяка седмица да ги проверяват!!! Съдейки по "честността и професионализма" на проверяващите - дори и всеки ден да са на проверка - няма да има ефект.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    1.София - Струпец - София 15-20лв
    2. Аз не се занимавам 100% с пчеларство, може би затова не съм позициониран в района на пчелините си. Ако разчитах само на тях за изхраната си, щях да съм при тях 90% от годината. Един био пчелар се предполага, че е професионалист, и ако не е наблизо, то поне не би било проблем за него да бъде там във всеки един момент на нужда.
    3. Съдейки от това, което чета и чувам за био пчеларството в България - трябва всяка седмица да ги проверяват!!! Съдейки по "честността и професионализма" на проверяващите - дори и всеки ден да са на проверка - няма да има ефект.
    Апропо, не знам защо съм дал пример по т.2 с био пчеларите (навярно съм чел преди това темата със субсидирането на био пчеларите). Идеята ми беше, че всеки, който се занимава с професионално пчеларство трябва да е винаги на разположение на пчелина си.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    1.София - Струпец - София 15-20лв
    2. Аз не се занимавам 100% с пчеларство, може би затова не съм позициониран в района на пчелините си. Ако разчитах само на тях за изхраната си, щях да съм при тях 90% от годината. Един био пчелар се предполага, че е професионалист, и ако не е наблизо, то поне не би било проблем за него да бъде там във всеки един момент на нужда.
    3. Съдейки от това, което чета и чувам за био пчеларството в България - трябва всяка седмица да ги проверяват!!! Съдейки по "честността и професионализма" на проверяващите - дори и всеки ден да са на проверка - няма да има ефект.
    По точка 1 София-Златарица-Елена-Златарица-София 560км 100лв мин разход+1 ден неплатена.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    По точка 1 София-Златарица-Елена-Златарица-София 560км 100лв мин разход+1 ден неплатена.
    Ами уважаеми г-н ждрумев,
    трудно се съчетават:
    - желанието да сте столичанин
    - желанието да сте професионален пчелар в екологичен и медоносен район
    - нежеланието да плащате левовата стойност на сбора от горните две желания

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Въобще - пълна излагация.
    Най- напред е излагация да организирате такъв протест - едно на страна, че нищо от това, което сте защитавали не се застъпва с личните ми интереси, но и ...... за био пчеларите ..... наистина ли?! от толкова належащи въпроси в пчеларството баш за биото намерихте да се хванете.

    п.п. нямам нищо против колегите занимаващи се с био - ала да тръгна да протестирам за каквото и да е било био .... е някак крайно неуместно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Ами уважаеми г-н ждрумев,
    трудно се съчетават:
    - желанието да сте столичанин
    - желанието да сте професионален пчелар в екологичен и медоносен район
    - нежеланието да плащате левовата стойност на сбора от горните две желания

    Провоцията/пуста ракия/я разбрах,но кефа цена няма колега от Скрупец.Разболеш ли се от пчелна болес лек няма.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Провоцията/пуста ракия/я разбрах,но кефа цена няма колега от Скрупец.Разболеш ли се от пчелна болес лек няма.
    Не разбрах какво сте разбрали уважаеми ждрумев, но бай Ставри Скопеца казваше: "Разболеш ли се от пчелна болесТ" - не мрънкаш
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как ще са много тия пари?Сега както се пише, че ще почнат масови проверки по всички пчелини с тия цени на горивата пак ще излязат някой хора на червено.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •