Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    ЕТ Преслав Петров - Ловеч Добри кошери от несериозен човек

    Няма да плюя и да давам съвети. Само ще разкажа за сагата на моите нови кошери от Преслав Петров от Ловеч.
    Януари тази година, един колега ни показа (на мен и един авер) кошери от въпросния производител, които изглеждаха добре.
    Февруари с авера намерихме на изложението в Плевен Преслав, поговорихме и договорихме цена за кошери.
    Април в началото, поръчахме 70 кошера (различни но стандартни конфигурации) и преведохме 900лв капаро - 30 минути след като ни беше поискано. Уговорката беше да са готови до края на месеца.
    Към края на месеца, Преслав започна да си вдига телефона по веднъж на 4-5 дни и то след 5-10 опита. И почна да отлага. Айде след празниците, айде другата седмица (че ми свърши мрежата за дъната...).
    Средата на Май. Накрая достави дъната, половината плодници и половината капаци. Без чекмеджета за прашец и летви за прелките. Платихме кеш! за доставените елементи.
    Началото на юли, след още 30-40 опита за разговор и едно две отлагания дойдоха и останалите неща. НО без летвите за прелките (тези дето се въртят за ограничаване на входа). Викам си, това е малко, няма да ме излъже, пък и те нямат отделна цена. ПЛАТИХМЕ ОСТАНАЛАТА (ЦЯЛАТА) ДЪЛЖИМА СУМА КЕШ!
    От тогава до сега съм му звънял 180 пъти. Не преувеличавам. Никога не ми е вдигал. Върнал ми е две обаждания с някакви дежурни извинения (имали профилактика и нямал ток, болен бил, и т.н.) колкото да ме излъже, че утре ги прави летвите, а на другия ден ми ги праща по Еконт.
    До момента НИЩО! И не вдига и не връща повече обаждания.

    Айде дайте ми съвет как да озаптя лудия авер, като отидем на изложението в Плевен....

    П.С. Кошерите изглеждат добре направени (със сравнително малко компромиси). НО не са боядисани с боята която поръчахме, и е на една ръка. На лято ще мога да кажа повече как са изкарали зимата.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Кмете, за тия "добри" кошери си трябва добър материал, който сега съхне. Това на шега!
    Питам се аз, защо не си поръчахте за проба по десетина броя и едва тогава да се бухате с главата на долу? Защо не сте се допитали до тук присъстващите? Нищо, човек се учи докато е жив! Все пак ти съчувствам и ти благодаря за споделено, за да не "изгорят" и други!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    А договор не направихте ли? Ако работиш така и като кмет, аман ти е работата, в затвора ще те вкарат.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    А стига с тоя кмет де... Аз само наместник съм и то без предизвестие...

    Пак казвам. Не се оплаквам то кошерите. До тука са наред (изключая летвите на входовете).

    НО човекът който ги прави е супер несериозен. Казва, че имал сериозни здравословни проблеми. Ама като вижда че не може, да каже бе. Да не лъже ден за ден...
    Па за договора... Книжка или шофьора кара колата?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    А стига с тоя кмет де... Аз само наместник съм и то без предизвестие...

    Пак казвам. Не се оплаквам то кошерите. До тука са наред (изключая летвите на входовете).

    НО човекът който ги прави е супер несериозен. Казва, че имал сериозни здравословни проблеми. Ама като вижда че не може, да каже бе. Да не лъже ден за ден...
    Па за договора... Книжка или шофьора кара колата?
    "Кмет" вече ти е прякор. Ако речем Георги или Корчев, никой няма да се сети, но КМЕТА е един във форума.
    Що касае това, да ви рече, че не може да ви изпълни поръчката, как да стане, след като трябва да ви върне парите. Пак ти казвам, вината си е изцяло ваша. Не те коря за това, все пак колко пенсионери ги подведоха "измамниците". Аз не съм сигурен, че е болнав или има някаква основателна причина, която да ви удовлетвори, просто има причина, която няма да ви е приятно да чуете, защото ще му искате парите назад, било то и без лихва.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Няма да плюя и да давам съвети. Само ще разкажа за сагата на моите нови кошери от Преслав Петров от Ловеч.
    Януари тази година, един колега ни показа (на мен и един авер) кошери от въпросния производител, които изглеждаха добре.
    Февруари с авера намерихме на изложението в Плевен Преслав, поговорихме и договорихме цена за кошери.
    Април в началото, поръчахме 70 кошера (различни но стандартни конфигурации) и преведохме 900лв капаро - 30 минути след като ни беше поискано. Уговорката беше да са готови до края на месеца.
    Към края на месеца, Преслав започна да си вдига телефона по веднъж на 4-5 дни и то след 5-10 опита. И почна да отлага. Айде след празниците, айде другата седмица (че ми свърши мрежата за дъната...).
    Средата на Май. Накрая достави дъната, половината плодници и половината капаци. Без чекмеджета за прашец и летви за прелките. Платихме кеш! за доставените елементи.
    Началото на юли, след още 30-40 опита за разговор и едно две отлагания дойдоха и останалите неща. НО без летвите за прелките (тези дето се въртят за ограничаване на входа). Викам си, това е малко, няма да ме излъже, пък и те нямат отделна цена. ПЛАТИХМЕ ОСТАНАЛАТА (ЦЯЛАТА) ДЪЛЖИМА СУМА КЕШ!
    От тогава до сега съм му звънял 180 пъти. Не преувеличавам. Никога не ми е вдигал. Върнал ми е две обаждания с някакви дежурни извинения (имали профилактика и нямал ток, болен бил, и т.н.) колкото да ме излъже, че утре ги прави летвите, а на другия ден ми ги праща по Еконт.
    До момента НИЩО! И не вдига и не връща повече обаждания.

    Айде дайте ми съвет как да озаптя лудия авер, като отидем на изложението в Плевен....

    П.С. Кошерите изглеждат добре направени (със сравнително малко компромиси). НО не са боядисани с боята която поръчахме, и е на една ръка. На лято ще мога да кажа повече как са изкарали зимата.
    Същата сага я изживя мой приятел само че 2011год. Интересно че толкова много време този човек не се е променил в начина си на работа. Жалко. По добре не спирай авера си - може пък да му помогне да стане по добър човек!

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Има и друга приказка(перефразирам): щом сам не си връзваш гащите, какво ти са виновни хората, който като видят гол гъз и не могат да се сдържат да не го ......

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Платете на някой да му запали цеха на този Преслав и ще му решите всички проблеми за напред ,ако всеки разсъждаваше като мен в България нямаше да има нито един мошенник.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Има и друга приказка(перефразирам): щом сам не си връзваш гащите, какво ти са виновни хората, който като видят гол гъз и не могат да се сдържат да не го ......
    Добре де, дай да помислим с какво щеше да спомогне един договор? Да водя дела? Що? Като знам правосъдната система (спя до част от нея от време на време) щеше да спечели този чийто адвокат е по голям тарикат. И от цялата сага, само спечелилия адвокат щеше да е на далавера. Ебаните пак щяха да са ебани, а битите бити...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Че в договора си пише всичко, то ти трябваше само да имаш договор със сроковете и платежно от банката за превод по негова банкова сметка и се обаждаш на на телефона на ПОТРЕБИТЕЛИТЕ,пишеш до НАП и за който още се сещаш и ще му отровиш живота за няколко месеца на пред. Ще ти се моли да си оттеглиш жалбите, вече не е като едно време.
    Този пост е редактиран от tarty; 16.10.2017 в 16:49.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •