Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    вече не е като едно време.
    Подкрепям!

    Георги,
    Жалка история! През последните 6 години съм я преживял 2 пъти. Е не с кошери, а с мебели за дома, но идентични случки. Година и половина с жена ми спахме на пода и си държахме дрехите на столове...смятай. Много добре знам какво ти е. Все пак човек се учи докато е жив! Тези истории ме научиха на 2 неща - никога не плащам цялата сума преди и последната бормичка да ми е доставена. Платиш ли веднъж, край! На човека спира да му пука за теб и не го е еня ти чакаш ли, не чакаш ли, бързаш ли, не бързаш ли. И аз съм като теб - доверчив и смятам, че ако аз съм коректен, и на мен ще ми отговорят със същото. Да, да ама не!
    Второто на което се научих е - не плащам повече от 10% капаро, в краен случай 20% (ако вече съм работил с човека и го знам, че е точен)! Ако човека не може да ми осигури със собствени средства поръчаното, значи нещо не му е чисто! Я е затънал в дългове, я в ипотеки, я играе хазарт, я алкохол, я си е купил последен модел БМВ и не може да го поддържа (него и каката, която върви комплект с возилото). Винаги има нещо. Ако е толкова предприемчив и читав, като му поръчам бройка, която няма капитал да изпълни ще изтича до банката, ще дръпне един кредит за месец, като му платя, погасява кредита и си свирка. Загубата му ще е 100 лева за лихви. В крайна сметка капарото е за да обезщети търговеца в случай, че клиентът не си вземе поръчаното, а не да му налива капитал и тепърва да го чакам да търси дървен материал. При кошери да не говорим - продал ги е след 1 седмица.

    Та съветите ми са 2 - оплачи се! Нали сте му превели капаро по банков път! Устната договорка е със силата на договор, а вие имате и документ, който да доказва, че има такава договорка. Защита на потребителя, НАП! Не е като да няма къде да подадете жалба. Второ - не спирайте да го тормозите. Ти и аверът ти! Един ден ти, един ден той! Денонощно, от различни номера! Сигурен съм, че имате десетки познати, от чиито телефони можете да му звъннете. Не спирайте да го тормозите, докато не си изпълни поетия ангажимент! Той сега на това разчита - да махнете с ръка и да кажете майната му!

    Искрено ви пожелавам УСПЕХ!

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Това пък с телефоните най - малко може да помогне. Мята/поставя/ си една кльомба на опцията на телефона против тормаз и до там. Или сменя номера. Той за да ги прави тези номера са му пределно ясни и други с които да се измъква. Тарикати бол.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Почти може да се каже, че нямаш полезен ход.
    Запалване на базата - да, ок е, но този който я запали ще е подсъдим.
    Побой - да хубав вариант е също, ще му бъде за урок, но пак си подсъдим след това.
    Вземи си поука и занапред не прави такива грешки, колегите са ти ги посочили кои са.
    И все пак радвай се, че кошерите са ок, защото можеше да е и доста по-зле положението
    При пчелите има мед, защото има ред!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Какви са тези - палене , гасене и побой ?
    Той , е регистриран в ,,Национален Земеделски Регистър ,, .
    Следват писма до съответните институции .

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Някои си мислят, че са в Тексас--18 век. Други си мислят, че живеят в Швейцария. Трети са много печени зад компа, докато не се случи и на тях. Пъстър свят.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Някои си мислят, че са в Тексас--18 век. Други си мислят, че живеят в Швейцария. Трети са много печени зад компа, докато не се случи и на тях. Пъстър свят.

    А ти от кои си?

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А ти от кои си?
    Аз съм от четвъртите.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Някои си мислят, че са в Тексас--18 век. Други си мислят, че живеят в Швейцария. Трети са много печени зад компа, докато не се случи и на тях. Пъстър свят.
    Тексас от 18 ... или 19 век ?

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    +1000000
    Поръчвам кошери при Преслав последните 4 години. Винаги е имало умерени закъснения, но всичко накрая е ОК - вкл. и качеството. За тази година по традиция поръчах още м. 11.2016, заедно с капаро от 50% до края на 2016. Ноооо вместо очаквана доставка до края на март, стана юни и нищо, стотици неприети разговори и лъжи в малкото приети. Края на юни със зор и много ходения на място си получих част от стоката срещу доплащане 100% заради НПП. Останалите неща уж до седмица - две. Еми още ги чакам, продължавам да звъня с 5% вдигаемост и празни обещания, чакайки платена още м. юни стока за над 1000 лв...
    В оправдание на човека мога да кажа, че наистина нещо имаше проблеми със здравето и свали над 20 кг, но това не оправдава това поведение.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    В такива случаи най-добрата политика е откровено и директно да заявиш на клиента, че поради някаква причина не си в състояние да изпълниш обещаното в срок или изобщо. И двамата заедно да решите какво да се прави, всички сме хора. Да не си вдигаш телефона и да баламосваш клиента е възможно най-погрешното поведение. Губиш му времето, вбесяваш го и не му даваш възможност навреме да вземе мерки, за да намали неблагоприятните последствия. Така че това е основната вина на въпросния, а не, че не си е изпълнил обещаното, което на всеки може да се случи.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •