Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 47 от общо 47
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Не знам защо хора с 2 -3 кошера са много компетентни по темата.

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172

    Thumbs up

    1200 еврака, всякъде, по-на запад от Сърбия си е смехотворно възнаграждение, даже и да миеш чинии...
    те, затова оня ми ти британец (имигрантче във франция де) си пуска обявата по на изток, не по на запад... не съм проверявал, ама съм сигурен, че я няма в британския пчеларски форум таз обявка...

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Не мога да разбера защо обръщате написаното както ви е угодно.Някой от Вас можещите и с по 2-3 пчелина обадили се на обявата, поинтересува ли се как стоят нещата, ще има ли и друг персонал обслужващ пчелина дори само за информиция ? Едва ли, никой не го интересува обявата за работа, но не, ние можем и знаем всичко, ще му робуваме на тоя французин.Аз самия съм любител и не разбирам от пчеларство, но ме впечатлява отношението на можещите и знаещите към една обява за работа.
    Този пост е редактиран от krasivasi; 28.09.2017 в 22:04.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хей момци, само да минеш да им хвърлиш един 30 секунден поглед на тези 400 кошера са 3 часа и половина, като прибавим и 200 нука, още 1 час и 15 минути става около 5 часа. Ми той деня мина? Малеееей, ако започнеш и да поработваш малко по тях?!
    Който го е страх от мечки не ходи в гората !
    Тези 400-500 кошера не се отварят всеки ден .

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз бих приел работата, но не зная английски. Какво му е лошото на тая заплата.Това е стартова заплата. Ако бях голям пчелар щеше да ми се вижда сигурно и на мен малко.
    Първата година ще е това, следващия сезон ще се цаня по на високо. Ако са доволни хората от моята работа що да не ми вдигнат и заплатата.Някой от вас като търси майстор за ремонт защо търси се да му е евтин? Работник да наемеш пак гледаш да минеш тънко.
    Пак си в грешка Дака. Първо евтини майстори неща? Второ, само да ти види мутрата тоя работодател, и ща наеме на часа- само за дамазлък. Да му красиш работния процес!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #46
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Пак си в грешка Дака. Първо евтини майстори неща? Второ, само да ти види мутрата тоя работодател, и ща наеме на часа- само за дамазлък. Да му красиш работния процес!
    А като му види нововъведението с чадъра и килимявката, направо за началник на производството ще го цани.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Чели ли сте приказката за нероден Петко?
    Обявата за работа е нещо като индикативна оферта - дава основните параметри и то така, че да привлече точно хората, които ти трябват. Някой сеща ли се какво би станало, ако обявеното заплащане е три пъти по-голямо от посоченото?
    Истинските специалисти ще заподозрат измама, а ще се обадят 100 пишман печалбари, дето не са виждали пчела-майка и през плет!
    При всички положения, ако някой се обади, той ще бъде основно проверен както за знания и умения, така и за лоялност. А той от своя страна, ако се справи добре на кастинга, ще си постави неговите условия за работата и заплащането.
    Това е итерактивен процес и ако се стигне до договор ще е след няколко срещи и пазарлъци.
    Човека, който евентуално ще бъде нает трябва да е подготвен, сериозен, надежден и добре мотивиран. Изостави ли те по средата на сезона ще ти се отели вола!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •