Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 47
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин

    Работа на пчелин в чужбина - мнения

    Една домашна прислужница с елементарни познания за пране, чистене, готвене и сменяване на памперси (на възрастни) с подсигурено безплатно спане и храна получава почти 1000 евро и то при целогодишна заетост, а за такива екстри (хващане, маркиране на майки и т.н.) за 1200 малко ми се виждат

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Пчелар с такава квалификация обикновено е зает с отглеждане на свои пчелни семейства през същия сезон на годината. Ще е трудно да се намери пчелар с желания опит, който да свободен и безработен.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    от 1 януари т.г. във Франция брутната минимална работна заплата на час е 9,76 евро или 1480,27 евро на месец. Нетната е минус ~25% , което е около 1100 еврака, инфото е от интернет

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от S.Mateev Виж публикацията
    Здравейте на всички,

    Публикувам тази обява от името на човек, който пожела да публикува обява тук. Тъй като форума не е преведен изцяло на Английски му правя услуга и публикувам от негово име обявата. Става въпрос за сезонна работа пчеларска работа от 15.03.2018 до 15.09.2018 г. Човекът си търси някой да му помага при следните условия:


    • Заплащане: 1200 EUR чисто на месец и бонус в края на сезона в зависимост от постигнатите резултати;
    • Място на работа: Branne, France;
    • Брой пчелни семейства: 400 кошера, допълнително майкопроизвоство с 200 нуклеуса и производство на отводки;
    • Осигурено място за спане на 3 км. от мястото на работа. То се заплаща допълнително и струва 650 EUR за целия сезон.
    • Осигурена кола за ходене на работа и за свобдното време. Безплатно.


    Изискват се: Английски език на добро ниво, познания по пчеларство, включително специфични такива като умения за хващане и маркиране на майка, поставяне на майката в клетка и др. Възможно е да се наложи работа до късно вечер. През дните с лоши метеорологични условия е възможно да се почива за сметка на други дни, когато е възможно да се работи извънредно. Ако съвкупното време за работа през целия сезон е повече от законово установеното ще се заплаща като извънреден труд.

    В случай на интерес от ваша страна може да се свържете директно с човека, да пишете в тази тема или на лично съобщение. Ето данни за контакт:

    Email: DAVID_LAMI@hotmail.com
    Профил в Pchelari.com: http://pchelari.com/forum/member.php?u=9853

    Поздрави,
    Свеослав
    1. 1200 евро са си минималните за страната за нает работник. Други които работят на час(чистачки, строители и т.н.) са на 15-18Е законни, т.е. си плащат данъци върху тях и 12-14Е на черно без да ги декларират и работа колкото ти стиска д-то. Спокойно се стига до и над 3000Е само да ти се работи.
    2. За региона знам, че е винарски-друго не.
    3. 400+200 семейства ако ги работиш като помощник, а не сам се ядва ама всеки си знае...
    4. Осигурена квартира е голям плюс стига да не е тип каравана с легло и крушка. 650Е наем за 6м.е нищожно стига да са включени и газ, електричество, вода. Иначе комуналните разходи на месец могат да надхвърлят наема за целия сезон.
    5. Безплатния транспорт така или иначе е необходим за работата, стига шефа да пълни резервоара.

    Този английски за Франция лееекинко ме заби в тъча защото е доста недолюбван там.
    Ако шефа брои за извънредни, плаща и осигурява върху тях всичко над 35ч. седмично(5д.х7ч. е регламентираното работно време във Франция) ще се докарат и прилични бонуси обещани в началото.
    Работата ще става за някой дето иска да вдигне малко осигуровките преди пенсиониране или да взима борса останалите 6 месеца върху висок деклариран доход-% от тези 1200(или повече)Е.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Познавам едно момче което работеше на гръцки пчелин. Не забогатя. Само не му се говори за пчели.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Ако в България гледаш 400 кошера + 200 нуклеуса колко ще ти е дохода при нормална година? Камъка си тежи на мястото.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Ако в България гледаш 400 кошера + 200 нуклеуса колко ще ти е дохода при нормална година? Камъка си тежи на мястото.
    Я да пробвам :

    400х54кг=21600кг. х 4,50 =97200лв.
    200х 5зареждния =1000 майки х 20лв. =20000лв.

    Или към 117 200лв.

    пп. елката ми има изтрити цифри и може да имам грешка.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    Това е едно предложение за работа.Типично по нашенски се отпочнаха едни безмислени коментари и сметки.
    Правилно,само си чешем езиците.Предложението е добро и ако бях малко по млад и знаех малко английски или френски бих пробвал.Освен всичко друго.щях и да видя свят и да науча много нови и полезни неща.Опита който ще се придобие е може би по ценен от заплатата.Давайте младежи ,сега ви е шанса.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Правилно,само си чешем езиците.Предложението е добро и ако бях малко по млад и знаех малко английски или френски бих пробвал.Освен всичко друго.щях и да видя свят и да науча много нови и полезни неща.Опита който ще се придобие е може би по ценен от заплатата.Давайте младежи ,сега ви е шанса.
    Дядо Борьо, бих се съгласил с теб, ако обявата беше: търся се работник за помощ в пчелин.....
    Но обявата не е такава! Търси се човек който знае какво прави и как трябва да се прави, за тежка работа на открито, че и език се иска...

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз бих отишъл с удоволствие, но с толкова много неща съм се заел тук, че няма как да стане. Обявата е добра. А на такова място толкова много практика ще се натрупа и нови знания, че след това тук в БГ могат да се повторят нещата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •