Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 485 от 800 ПърваПърва ... 385435475483484485486487495535585 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,841 до 4,850 от общо 7995
  1. #4841
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Едва ли! Преди милиони години са живеели по хралупите, а сега живеят в пластмасови кошери и градят пластмасови основи.

    А за това какво ще кажеш?
    Тогава,аз съм сбъркал.Те,отдавна са на ,,ти" с тока.

  2. #4842
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Тогава,аз съм сбъркал.Те,отдавна са на ,,ти" с тока.
    Тук няма нищо общо с тока.

  3. #4843
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук няма нищо общо с тока.
    А, няма!? Тая снимка, не за пръв път я тиражира.

  4. #4844
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Трудно е да се предвиди бъдещето. Като цяло ми се вижда, че живота не става става по-хубав благодарение на новите технологии. За мене нещата се забатачват. Аз почнах да се съмнявам много в модерните технологии и реших да стана пчелар, та да избягам от техниката. Един от големите чарове на пчеларството е, че имаме досег до наистина съвъшенни животинки. Страхувам се, че прогреса ще разруши тази работа. Дано греша.

  5. #4845
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А, няма!? Тая снимка, не за пръв път я тиражира.
    Цялата мисъл е, че пчелите могат да живеят с куп жици и датчици. Това за тях не е проблем. Както казах и преди много време пак по повод това, проблема идва при пчеларя. Отваря капака и започва да се оплита в жици, да внимава да не прекъсне нещо, да не дразни пчелите, да внимава, че клоните от дърветата му се завират във врата, че тревата му се оплита в краката, че може да бутне кофата със сиропа, да се чуди как да държи пушалката, да я подържа да не изгасне и да помпи постоянно, сандъчето да мъкне, рамкоповдигача да не изгуби в тревата...…и………и....и.....сам о му е до датчици, уреди и термометри. Ха, ха...забравих да кажа за булото което му е на главата, а може и да носи очила. Аз отдавна съм замислил да ги топля през зимата и знам как може да стане, но не го правя точно по тази причина - да не ми пречи. Глупости. Агро щеше да им прави команден пункт. Какво стана не разбрахме?

  6. #4846
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Дончев, можеш ли да си представиш какво е да запоиш чип със 200 крачета на четирислойна платка. Предполагам, не. По същия начин и той не знае какво е да работиш със истинско живо пчелно семейство. Иначе и ти си виждал такъв чип и такава платка и той рамки и кошери ама .........

    Пък и нали ще става от успелите рационализатори. Нека мечтае.

  7. #4847
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Предполагам, не.
    Тук не се знае.

  8. #4848
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...щеше да им прави команден пункт. Какво стана не разбрахме?
    Тая работа става с пари, с дупе не става. Имаше опит за финансиране, при това добро, но пропадна /със съответната сериозна загуба на пари и време/. Сега правя нов опит в десетократно по-малък мащаб, ще разбера след 4-5 месеца. Със собствени средства нищо няма да се получи, проблема иска мащабно инвестиране, а за такова в татковината ни пари няма, няма и да има, защото ги чакаме от Андрешко, пък той жив гявол. Хубавото на цялата работа е, че проблема, като отлежава в главата, се избистрят идеите за решаването му. Лошото е, че докато се осъществи, вероятно вече ще е откриване на топлата вода.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #4849
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    То има вече моторни мотики, ел. бухалки- демек перални, раздвижени картинки, и какво ли не? Но, от всичкото това не произлиза нищо добро комай? Все повече болести и тегоби! Сега докторите разправят, че трябвало да се яде по-малко, да се пропускат хранения. Да не се носят тесни гащи и т.н. Та и да се роботизира целия кошер, дет са вика сам да си ходи по пашите. Едва ли, това ще е за добро? Ето например модерните автомобили. Дет са вика сами спират. Ама народа си мре по пътищата! И младо и старо без време поемат по вечния път. А пчелите може и да са на 500 000 000 г. по напред от нас, ама ние хората ще ги довършим?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #4850
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Някъде 77 г. между пчеларите излезе приказка, че пчелите поставени под далекопроводи 20kv събирали повече мед. В последствие се оказа, че и повече умирали та всичко замря. След няколко години в списание Паралели се появи съобщение за ескперимент на американски учени за въздействие на ел. магнитните полета. Избират пчелите като психически най- устойчиви и ги подлагат под въздействие на ел.магнитни полета. При слабо облъчване пчелите се активизирали. При постепенно повишаване започнало да се наблюдава последователно безпокойство, раздразнение и на края се стигнало до самунищожение, започнали да се самоизяждат. Наши колеги от ел. подстанции 110/20kv направиха запитване до министерството. Одговориха ни в сп. Енергетика- да вредно е и за човешкия организъм и изброиха редица болести между които и сърдечни и белодробни като ни успокоиха, че при нас полетата не са опасни. На всички работещи безмълвно увеличиха отпуските с 4 дена а на уредбите с по-високо напрежение задължиха да има карти и да не се престоява повече от 10 мин. От колегите които познавам аз съм първия изкарал близо 41 години и не знам при тях дали има последствия но аз от 6 години съм с инхалатор и диагноза " неалергична астма". Може и случайност да е но аз вярвам в другото. Та...имайте го изпредвид ако решите да електрифицирате пчелите.

 

 
Страница 485 от 800 ПърваПърва ... 385435475483484485486487495535585 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 75 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 75 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •