Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 600 от 800 ПърваПърва ... 100500550590598599600601602610650700 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,991 до 6,000 от общо 7995
  1. #5991
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Членове не членове истината е тази, която казах. Има и още, но ще ви я спестя.
    Що бе Тянка, сподели каквото знаеш, редно е или мислиш че има хора със слаби сърца и това те възпира?

  2. #5992
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Що бе Тянка, сподели каквото знаеш, редно е или мислиш че има хора със слаби сърца и това те възпира?
    Възпират ме хората със слаби стомаси, а не другите. Ако си регистриран производител на храни в България, значи си такъв в цяла Европа. Съответно както си пчелар тук, нищо не пречи.да си такъв и във Финландия. Разликата е в приходите, разходите, инвестицията и реализацията.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #5993
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Да ви попитам като по-опитни, една колежка си е донесла мед от родното й място от пчелар с малко кошери, самият мед обаче е частично кристализирал на едри кристали (слънчоглед според мен), а другата част стои напълно течна. Това означава ли, че е смесен мед от два вида растения, например слънчоглед и нещо си друго там, от което медът се запазва течен дълго време?

  4. #5994
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Да ви попитам като по-опитни, една колежка си е донесла мед от родното й място от пчелар с малко кошери, самият мед обаче е частично кристализирал на едри кристали (слънчоглед според мен), а другата част стои напълно течна. Това означава ли, че е смесен мед от два вида растения, например слънчоглед и нещо си друго там, от което медът се запазва течен дълго време?
    дай снимка та да ти кажат хората, така както го описваш според мен е бил напълно критализирал, след което е бил подложен на частична декристализация, при което са се разслоили глюкозата(кристалите) и фруктозата(течното)

  5. #5995
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Според проф. Таранов макар, че с проф. Кашковский имат различни мнения за много неща въпреки това проф.Таранов си е едно сериозно име в пчеларството.Та в едно интервю де бях чел за меда го попитаха за причините за разслоение на меда и той започва с неправилно съхранение на меда и продължава с други.

  6. #5996
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Според проф. Таранов макар, че с проф. Кашковский имат различни мнения за много неща въпреки това проф.Таранов си е едно сериозно име в пчеларството.Та в едно интервю де бях чел за меда го попитаха за причините за разслоение на меда и той започва с неправилно съхранение на меда и продължава с други.
    И аз съм на това мнение и преди минути щях да го пиша, но се загледах във филма. Та едно е това, а друго мисля, че когато меда е бил кристализирал, разтапян е по някакъв начин и отново е започнал кристализация. Повторната кристализация е малко по различна от първичната и предимно има такава картина.

  7. #5997
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    При високи и изравнени(приблизително) стойности на глюкозата и фруктозата е напълно възможно да се случи. Перката е прав, слънчоглед в по малки количества и предимно нектарен мед могат да доведат до подобно явление. В тенекии се наблюдава по ярко кристализацията отдолу е тръгнала от горе си е напълно течен.
    П. П. Не е бил Перката, сори
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #5998
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Възпират ме хората със слаби стомаси, а не другите. Ако си регистриран производител на храни в България, значи си такъв в цяла Европа. Съответно както си пчелар тук, нищо не пречи.да си такъв и във Финландия. Разликата е в приходите, разходите, инвестицията и реализацията.
    Това по евродирективите, но дяволът вероятно е скрит в детайлите. Ако си предприятие - производител на храни, няма проблем, там нещата са канализирани. Но изискванията са такива, че са обезсмислящо скъпи за пчелар - производител. Варианта е да се действа като производител на първични продукти.
    У нас по наредба 26 те проверяват за условията, при които добиваш продукцията, на база на което те регистрират като производител на първичен продукт, в случая пчелен мед. След това има ограничение в какъв район наоколо /до колко километра/ може да реализираш някаква част от продукцията. Подозирам, че в отделните страни членки има различни по обхват ограничения. Освен това възниква резонно въпросът, ако си пчелар в Германия, значи вадиш /добиваш/ меда там - съответно някой трябва да удостовери условията, при което това се случва там. Едва ли ще признаят становище на БАБХ, а и вероятността БАБХ да издаде такова за помещение в Германия никак не е висока. Е, може на някой служител да му се ходи командировка в Германия, ама кой ще плаща? Това поне ми говори логиката, не съм изчел законодателството на отделните страни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #5999
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    При високи и изравнени(приблизително) стойности на глюкозата и фруктозата е напълно възможно да се случи. Перката е прав, слънчоглед в по малки количества и предимно нектарен мед могат да доведат до подобно явление. В тенекии се наблюдава по ярко кристализацията отдолу е тръгнала от горе си е напълно течен.
    П. П. Не е бил Перката, сори
    Възможно е, ама какъв ли е % като вероятна причина.
    Разбира се, че никои не знае ама ако причините са 5/би трябвало да е 20% теоретично ама практично едва ли.Но все пак ако е повече от 20% ще ше да е често срещано явление ама май не е особено в райони със слънчогледова паша.

  10. #6000
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Възможно е, ама какъв ли е % като вероятна причина.
    Разбира се, че никои не знае ама ако причините са 5/би трябвало да е 20% теоретично ама практично едва ли.Но все пак ако е повече от 20% ще ше да е често срещано явление ама май не е особено в райони със слънчогледова паша.
    Изпускаш нещо, "в по малки количества", а не преобладаващо
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 600 от 800 ПърваПърва ... 100500550590598599600601602610650700 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 55 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 55 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •