Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 598 от 800 ПърваПърва ... 98498548588596597598599600608648698 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,971 до 5,980 от общо 7995
  1. #5971
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Начини има, ама не е удобно.
    Защо задаваш въпроса на Ататнасов? Не вярвам да има нещо общо с прекупвачите.

    Последните, какво, с какво качество и на каква цена ще купуват или продават си е тяхна работа!!!
    Аз какво, с какво качество и на каква цена ще продавам или купувам си е моя работа.
    Ако има допирни точки, те са по взаимно съгласие и нито аз ще се чувствам виновен, нито мога да ги обвинявам тях.
    Използвах думите на Атанасов, но въпросът не е към него. Ти Атанасов ли си? Ако си Атанасов и съм те засегнал, ще ти се извиня! Търся отговор на въпроса, защо българския мед е принизен по качество до украинския(според инфо от Апитрейд)? Сигурен съм, че много колеги продават висококачествен мед на същата цена, на която се изкупува и такъв с достатъчни, минимално необходими параметри. В досегашните изкупни цени, не виждам стимул, да се произвежда висококачествени продукт. Апитрейд търсят диалог. Аз също търся отговори за да знам, защо моя мед е оценен толкова ниско. Както се вижда, не питам лично тях, защото имам съображения. Не питам и теб "какво, с какво качество и на каква цена" произвеждаш, купуваш или продаваш. Явно е обаче, че твоите допирни точки не са и мои!

  2. #5972
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Румба качествения мед се продава по фермерските пазари, етномагазините и тези за бутиков мед. По големите хипермаркети и във фабриките за вафли и бисквити, всеки търси най-евтиния. Украинския изобщо не е по-лош от нашия.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #5973
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Медът ни и той като всичко останало в държавата ни, просто не можем да извадим качествена стока на световния пазар, която с годините да си извоюва име и да е символ на високо качество, така е и с вината ни и др.стоки, може да са хубави/истински, но се продават в ниския клас стоки за съжаление.....само като се каже "швейцарски"/""швейцарско" на каквото и било - шоколад, ножче, сирене, и в съзнанието Ви светва лампата за високо качество първо, а и оттам и висока цена...но това е много години работа, налагане на брандове, маркетинг и реклама и др.

  4. #5974
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Никой не те спира. Товари си буса, изкарай си всички необходими бумаги и действай. Кеф ти Австрия, кеф ти Швейцария. Пазари бол.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #5975
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Никой не те спира. Товари си буса, изкарай си всички необходими бумаги и действай. Кеф ти Австрия, кеф ти Швейцария. Пазари бол.
    Ааааа, това не знам някой да го е правил. И ние със синковеца щяхме да караме цял камион в Италия, но в последния момент нещо дадоха заден. И бумаги имаше. Един грък щеше да идва с бус да купува, но в един момент излезе с думите - докарай го на границата. Е, не го закарах на границата, че можеше да се наложи и да го връщам обратно. За другите не знам. Нека някой да се похвали с износ на големи количества, че да каже как и ние да яхнем вълната.

  6. #5976
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Нека някой да се похвали с износ на големи количества, че да каже как и ние да яхнем вълната.
    за хвалбите може и да се случи, въпреки че аз лично силно се съмнявам, но чак пък да каже как точно става това, ще се случи точно на куково лято

  7. #5977
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Там е работата, че никой няма да се похвали. Който има желание-намира начин, който не иска да свърши нещо- намира оправдания. Обаче всяка информация се заплаща, а ти не си фен на течната валута. За приятелите инфото е само лично. Кое как става го пише във всеки европейски закон за пчеларство. Избираш дестинация и дерзаеш.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #5978
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Там е работата, че никой няма да се похвали. Който има желание-намира начин, който не иска да свърши нещо- намира оправдания. Обаче всяка информация се заплаща, а ти не си фен на течната валута. За приятелите инфото е само лично. Кое как става го пише във всеки европейски закон за пчеларство. Избираш дестинация и дерзаеш.
    Запознат съм с някои далавери/европейски закони, но нещо все куца уж когато искаме все да е на светло.

  9. #5979
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата





    https://marica.bg/lajfstajl/krasiva-...karlovo-snimki


    Остава и бяла мечка да дойде, защото кафява се появи вече 3-4 пъти в различни селища.

  10. #5980
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Тези елени като питомни, не ги е страх от снимащия.

 

 
Страница 598 от 800 ПърваПърва ... 98498548588596597598599600608648698 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 52 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 52 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •