Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 675 от 800 ПърваПърва ... 175575625665673674675676677685725775 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,741 до 6,750 от общо 7996
  1. #6741
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъй значи, а на мен какви щуротии ми пускаш на Вайбър. Да ги изтипосам ли тук?

    Това е като кошер бре със стара майка.Гледаш добрее,а мед нема...Вкарай малко въображение...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #6742
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Преди 15г.в Пиринеите колеги испанци за страничен доход гледаха овце и обработвана земя най дребните гледаха от 800 до 2000 овца и обработвана 100хектара това за странично иначе си ходеха на работа.
    Едва ли някъде по света човек с 50 овце или 5 крави или 30 пчелни семейства може да разчита за основен доход.
    Тука има, както казва агрото, нещо не наред. Тез, да кажем 1000 овце не се ли агнят? Една част от новородените агнета, изискват да им се помогне, при тая бройка, ще има овце, на които ще трябва да се помага при раждането, ще има овце, които не си приемат агнето, и т.н. Нужна е денонощна грижа. Другия вариант е - да вземем субсидията, пък на животните майната им. Вариант, поне за мен, абсолютно неприемлив и нехуманен.

  3. #6743
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    нещо не наред. Тез, да кажем 1000 овце не се ли агнят?, .
    Аз го отдавам на това, че Жорето е бил зле с Испанския.

  4. #6744
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Тука има, както казва агрото, нещо не наред. Тез, да кажем 1000 овце не се ли агнят? Една част от новородените агнета, изискват да им се помогне, при тая бройка, ще има овце, на които ще трябва да се помага при раждането, ще има овце, които не си приемат агнето, и т.н. Нужна е денонощна грижа. Другия вариант е - да вземем субсидията, пък на животните майната им. Вариант, поне за мен, абсолютно неприемлив и нехуманен.
    Подробности баш не знам знам, че са за месо и агнета най много имат овчар и едни смотани кучета.По принцип там баш не карат да учат децата долу горе нещо 10-11клас иначе си работят на някво намалено часово време.Кланницата де работех имаше овцеферма с капацитет 100 000 но се движеше с около 70 000броя като ги пуснеха да пасат ги деляха на стада що бяха като скакалци за тия от зад нищо не остава.
    Това за околностите на Теруел /Арагон за други части не зная.
    Иначе шурата в Канада се грижи за пчели към днешна дата подържат около 800бр. той и отчасти шефа му , преди са били около 1000-1200бр. пак 1,5човек + лятото 1-2общи работници, то верно , че баш мед не вадят що за опрашване някви си 15кг. среден добив иначе имат и само за мед 60-80-100кг. среден добив. Имат механизация ама пак са си коджа.

  5. #6745
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Аз го отдавам на това, че Жорето е бил зле с Испанския.
    Да найстина имах проблем отначало що всичко се смяташе в хектари то май само в България е в декари.

  6. #6746
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да найстина имах проблем отначало що всичко се смяташе в хектари то май само в България е в декари.
    Ама ти що му се връзваш?

  7. #6747
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ама ти що му се връзваш?
    Ба връзвам се, ама Чанко ми е симпатичен верно, че е демократ ама има чувство за реалистичен хумор.

  8. #6748
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ами,4 члено семейство,точно с таз бройка си живеят пре доволно(според техните думи).Става въпрос за швейцария.
    А през 80-те на миналия век,за 6 години,баща ми и майками ми направиха къщата в,която живея,от 2 крави и 200м2 оранжерия в двора....
    Иначе и сега могат да се случат нещата със горната бройка...
    Хм къща направили ама не са могли да си купят последен модел айфон наравно с развитите западни общества.
    Та значи намекваш, че България при деди Тоше през 80те преди нашествието на демократите е наравно с Швейцария. Тц тц майка му мечка баща му вълк единк!
    Една братовчедка е омъжена за швейцарски фермер давал съм от моя мед слънчогледов мед и човека го похвали нищо че не е от Алпите е може да е бил любезен една крава му ритала като я дои и тъста му /бащата на брадчедката/ казал да и върже един крак и като остане на три не може да рита ама човека отказал от ако го хванат тия там не ги знам какви надзорнице ще му дърпат ушите. Но каза, че печели не толкова от животните колко от горите де ги има да не ги пипа получава сумати пари да не реже гората де е негова а да се грижи за нея.

  9. #6749
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ....
    Иначе шурата в Канада се грижи за пчели ...
    Обади се на шурата и го поздрави. Канадците пишат история в момента, респект. За жалост цензурата е потресаваща.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  10. #6750
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...България при деди Тоше през 80те преди нашествието на демократите е наравно с Швейцария...
    Аз пък помня по татово време, че ако не идеш до 2 - 3.00 часа следобяд за хляб, после свършва и няма. Майка ми бягаше от работа, за да купи хляб, а ако знаеше предварително, че няма да може, ми заръчваше на мене да купя на връщане от училище. И като забравя, ядем без хляб и всички ме гледат накриво, кофти тръпка. Това в града, на село при /при баба ми/ имаше фурна и там хляб до 12 на обяд, после няма. Пращат ме навреме, нареждам се на опашката, ама пък хляба беше един път. Докато се върна с хляба, изял съм половината от долната кора и ми четат конско /сега такъв хляб няма или не съм достатъчно гладен/. Такива ми ти спомени.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 675 от 800 ПърваПърва ... 175575625665673674675676677685725775 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •