Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 500 от 800 ПърваПърва ... 400450490498499500501502510550600 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,991 до 5,000 от общо 7996
  1. #4991
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Гледай ти в тази тема каква интересна дискусия се е заформила а пък аз мислех, че тук само си бърборите.
    Живяла съм малко по-дълго сред другоземци и мога да споделя впечатления не само повърхностни, като турист. Ще кажа примерно за една от държавите, в които съм живяла. Абсурд е да влезеш с личен превоз било то с лимо, камион, SUV в някоя горичка. След няколко минути ще се появи някой от местните да провери ти какъв си и какво правиш там. И никакъв закон не го задължава да прави това, просто е част от гражданското общество и самосъзнание. И тъй като къщите им често са разхвърляни по тупраците, винаги някой ще те види. Пък да извадиш резачка и да почнеш просто да си режеш дърва... това няма как да се случи. Повечето къщи нямат никакви огради или ако имат те са декоративни, високи една педя. По моравата са разхвърляни детски играчки, градински фигурки, колелета. И никой не ги краде. Хората си ги оставят така и го считат за нормално. Примерите от тази държава, които мога да дам, са много. Страхотно общество с гражданско самосъзнание. Не е закона, който ги натиска да са такива, а оформяното с годините съзнание и морални ценности. А тука ... цигани бият горските, дървената мафия скоро ще ни остави без гори.

    На някои не им се харесва да се говори за морал, но точно той е в основата на спазване на закона. Прочетете как се справят с корупцията в Сингапур, как е създадена и оформена Южна Корея. Ами хората в дадена държава са тези, които правят държавата. Краде се, лъже се, далавераджийства се, корупцията се шири - щото ние им го позволяваме.

  2. #4992
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    По- добре се заинтересувайте къде и как са се спрявали с мафиите, криминалния контингент и всякакви форми на високо организирана престъпност.

    Една малка справка - последния грандиозен случай, при който не са успели да се справят в Европа, стана ВСВ. По- всичко изглежда, че вие и още много други - включително и родителите ми например - много повърхностно схващате с какви хора си имаме работа и колко яко сме я загазили. Философиите за морала в случая са напълно безполезни и неадекватни - колкото морални да станете, едни хора имат много сериозни пари и са узурпирали държавата във всеки смисъл на думата. Какво ще направи единия морал срещу тези хора? А да стигнем до революция, дали ще е морално - ще се нагледаме ли на морал по време на размирици? Морално ли щеше да бъде да разстреляме Тодор Живков например? А защо не и Андрей Луканов - да има съдебен процес и да бъде осъден на смърт, разстрел там на площада пред всички? О!, извинете - говоря за убийства, кръв, насилие, все неморални неща .... впрочем споменах ли, че си имаме работа със мафиоти?!

    п.п. нали - те Южна Корея и Северна Корея са все корейци, все едни и същи хора, ала да се замисли някой така, защо в северна се е получило по един начин, в южна по друг ..... чакай аз са сетя: корейците са се разделили на морални и неморални, и неморалните са си създали една държава, а моралните друга, заради това в Северна Корея сега живеят много по- зле от сънародниците си в Южна Корея - щото южняците са по- морални от северняците.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #4993
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Когато идва за профилактичния есенен преглед моят ветеринарен лекар, му зададох въпроса - Знае ли нещо за Нозема церана ? Какво отговори може би се сещате. Толкова е зле сектор Пчеларство, че не знам откъде трябва да се почне с промени и реформи.

  4. #4994
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Когато идва за профилактичния есенен преглед моят ветеринарен лекар, му зададох въпроса - Знае ли нещо за Нозема церана ? Какво отговори може би се сещате. Толкова е зле сектор Пчеларство, че не знам откъде трябва да се почне с промени и реформи.
    Те всички ветеринари така отговарят. А искаме пчелите да ни са здрави.

  5. #4995
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Когато идва за профилактичния есенен преглед моят ветеринарен лекар, му зададох въпроса - Знае ли нещо за Нозема церана ? Какво отговори може би се сещате. Толкова е зле сектор Пчеларство, че не знам откъде трябва да се почне с промени и реформи.
    Ти пак си добре. Моя само ми се обажда и казва: Донеси ми дневниците. Колко са семействата? Пак ли са толкова?
    Звъни ми се след месец - "Ела си вземи дневниците. И да знаеш, ако те потърсят от... , обади ми се!" Ами печелбари на мой гръб. И пак вероятно едни е'уро пари. За какво ли да му се дръвча, като знам, че и да дойде, нищо няма да свърши.

  6. #4996
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти пак си добре. Моя само ми се обажда и казва: Донеси ми дневниците. Колко са семействата? Пак ли са толкова?
    Звъни ми се след месец - "Ела си вземи дневниците. И да знаеш, ако те потърсят от... , обади ми се!" Ами печелбари на мой гръб. И пак вероятно едни е'уро пари. За какво ли да му се дръвча, като знам, че и да дойде, нищо няма да свърши.
    Ей, криви хора сте. Аз пък съм щастлив, че моя ветеринар не ми се мотка в краката.

  7. #4997
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ей, криви хора сте. Аз пък съм щастлив, че моя ветеринар не ми се мотка в краката.
    Аз нямам и мой, не го знам и е кой.

  8. #4998
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ей, криви хора сте. Аз пък съм щастлив, че моя ветеринар не ми се мотка в краката.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз нямам и мой, не го знам и е кой.
    Ще ви се назначи личен, не бойте се!

  9. #4999
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз нямам и мой, не го знам и е кой.
    Я вземи го потърси, защото след протеста деминимиса ще е 20 кинта.

  10. #5000
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ще ви се назначи личен, не бойте се!
    Значи имам лично джипи, личен полицай от две години, сега и личен ветеринар, а се чудя кога ще ми назначат и лична любовница? Ей така за разкош.

 

 
Страница 500 от 800 ПърваПърва ... 400450490498499500501502510550600 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •