Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 614 от 800 ПърваПърва ... 114514564604612613614615616624664714 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,131 до 6,140 от общо 7995
  1. #6131
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nilak Виж публикацията
    Според мен примера с ограничението на скороста и тръвните - НЕ Е УМЕСТЕН. По-скоро, ако си направиш автомобил самоделка и не можеш да го регистрираш в КАТ, ама си го караш.
    Остави ги примерите - целта беше да препитам Калин на правилника за движение.

  2. #6132
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Адаша го кара по устав, ама всеки рано или късно нарушава закона.

  3. #6133
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Остави ги примерите - целта беше да препитам Калин на правилника за движение.
    Не ме препитвай! Закона си е едно, подзаконовите нормативни актове (правилници за прилагане, наредби, и т.н.) са съвсем друго, демек имат друга цел. Доуточняват кой кум, кой сват, а брата у съда се уточнява. . Стигне ли до там работата, вече зависи от мангизите - ще ли има възможност чиляка да си позволи читав адвокат. Айде стига, че много открехнах черчевето.

  4. #6134
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    А презумцията за забраната им каква е според теб, Калине?

  5. #6135
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    А презумцията за забраната им каква е според теб, Калине?
    Предполагам, заради някакви европейски правила, съдейки по датите в Закона. Този въпрос не ми е стоял на дневен ред, тъй като не ползвам тръвни.

  6. #6136
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Предполагам, заради някакви европейски правила, съдейки по датите в Закона. Този въпрос не ми е стоял на дневен ред, тъй като не ползвам тръвни.
    И заради Европата да е дошло, пак би трябвало да има някакво логично основание за нея. Всяка забрана трябва да се аргументира по някакъв начин, не може основния довод да е "Защото така!" И на мен не ми е стояла на дневен ред, но като срещна някаква на пръв поглед дивотия, се опитвам да си я обясня по логичен начин, търся "мисълта" зад нея. Сега, в този случай, единственото дето ми идва на ума, е че са забранени заради начина, по който се е вадил меда навремето, а именно с давене на семейството, т.е. тръвната се явява предпоставка за нехуманно отношение към пчелите, в което има резон, ако се погледне от този ъгъл. Но някак не ми се връзва това да е основния мотив, защото в същото време знаем какви пестициди се разрешават за ползване от същата тази Европа години наред, въпреки че нехуманното отношение тук е в много по-голям мащаб и то към всички опрашители, не само към апис мелифера. Двоен аршин? Едва ли. Та може би да е нещо друго. Идеи?

  7. #6137
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Та може би да е нещо друго. Идеи?
    Да не си блъскат главите и с тях, а и ние сме много напреднал народ и загърбваме старото, отживялото, ненужното.

  8. #6138
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    И заради Европата да е дошло, пак би трябвало да има някакво логично основание за нея. Всяка забрана трябва да се аргументира по някакъв начин, не може основния довод да е "Защото така!" И на мен не ми е стояла на дневен ред, но като срещна някаква на пръв поглед дивотия, се опитвам да си я обясня по логичен начин, търся "мисълта" зад нея. Сега, в този случай, единственото дето ми идва на ума, е че са забранени заради начина, по който се е вадил меда навремето, а именно с давене на семейството, т.е. тръвната се явява предпоставка за нехуманно отношение към пчелите, в което има резон, ако се погледне от този ъгъл. Но някак не ми се връзва това да е основния мотив, защото в същото време знаем какви пестициди се разрешават за ползване от същата тази Европа години наред, въпреки че нехуманното отношение тук е в много по-голям мащаб и то към всички опрашители, не само към апис мелифера. Двоен аршин? Едва ли. Та може би да е нещо друго. Идеи?
    Перка,подхранването със захарен сироп е познато отдавна.Налитането също.Таа,вместо давене,пчелите от "тежките" тръвни,спокойно могат да налетят леките тръвни.....

  9. #6139
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ... Едва ли. Та може би да е нещо друго. Идеи?
    Същата причина като тая с осигуряването на вода на пчелина.
    Въпрос първи. Вода за пчеларя?За пиене или миене, или може би къпане? За пиене? Разбираемо.За миене на ръцете при преглед на кошерите.След всеки кошер ,миене.Хигиена.Разбираемо.За къпане? Пчелите се дразнят от миризмата на пот.Разбираемо.
    Въпрос втори.Вода за пчелите?Обща поилка? Опасно от хигиенна гледна точка.Предизвиква нападения.Кога ползват пчелите поилка? По време на паша? Не-е.Когато няма паша има нужда от вода , а няма ли паша опасност от кражби и нападения има.
    А сега си избери коя е причината накарала министерските светила да направят тая промяна. Е същата е, която ги е накарала преди години да забъркат кашата с тръвните.
    А тя е една.Простотия и неграмотност царящи в това министерство.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #6140
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post54317
    И
    ‎"иван кънев‎ до Пчеларство

    "ПЧЕЛАРИ РУСЕ" инициираме мълчалив протест на ПЧЕЛНИТЕ ЖИЛЕТКИ от 6-9 февруари 2020 г. по време на изложението в Плевен.
    ПРОТЕСТНА ДЕКЛАРАЦИЯ
    на
    „ПЧЕЛНИТЕ ЖИЛЕТКИ“
    Българските пчелари с носенето на сигнална светлоотразителна жилетка от 6 до 9 февруари 2020 година, изразяваме своя протест срещу:
    1. Неизпълнението на поети ангажименти относно нормативна база.
    2. Опитите за заблуда относно нормативната база.
    3. Продължаващото несъответствие в нормативната уредба касаеща настаняването на пчелините и изобщо в нормативната база в нейната цялост.
    4. Липсата на защита и контрол, на произведеният български мед от смесване с чуждестранен такъв.
    5. Мълчаливият отказ от страна на Министерството на Финансите за данъчни и осигурителни облекчения.
    6. Недостатъчната работа от страна на МЗХГ и изискването от ЕС на нужното подпомагане на сектор Пчеларство.
    7. Липсата на адекватен стратегически план за сектора.
    Тъй като всичко това води до упадък в сектора, продължаващ вече няколко поредни години и логично ще доведе до колапс и крах в пчеларството, ако не се вземат сериозни мерки за предотвратяване.
    Пчелари Русе"

    Нещата май се повтарят!
    Само аз ли не разбирам какво е "нормативната база"? Визирам точки 1., 2. и 3. По-точно, само аз ли не разбирам точките 1., 2. и 3
    За какви ангажименти относно нормативната база става на въпрос?
    Предполагам става въпрос за някакви промени, ама кой, кога, защо и какви промени е внесъл, и кога, и от кого са обсъждани???
    Възможно ли е някои да са наясно, с неяснотиите за мен, а предполагам и за други?
    Тогава в една България ли живеем или в две?

 

 
Страница 614 от 800 ПърваПърва ... 114514564604612613614615616624664714 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 75 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 75 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •