Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 533 от 800 ПърваПърва ... 33433483523531532533534535543583633 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,321 до 5,330 от общо 7996
  1. #5321
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Така ми харесваш вече! Ще ме прощавате, ама съм се цанил за зам. Модератор и тренирам
    Той никога не е онлайн, но това не му пречи да замита чат пат

  2. #5322
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Така ми харесваш вече! Ще ме прощавате, ама съм се цанил за зам. Модератор и тренирам
    Иначе трябяа по нависоко да пуснеш молбата, но може да станеш "почетен модератор", просто функциите ще са ограничени до ниво потребител

  3. #5323
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Той никога не е онлайн, но това не му пречи да замита чат пат

    Абе той власта да грибне аз ще ти кажа какво е 18/24.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5324
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    а може ли така докато си бъбрим културно(знам че мястото му не е тук ама к'о да се прави) като пълен аматьор да ви запитам: Понеже тук-там мяркам някакви цифри будещи удивление, граничещо на моменти и с чистосърдечно възхищение, примесено и с доза умиление, как аджеба се вади нектарен стоков мед от места/пчелини с 200-300, даже понякога 500 до 1000, а в редки случаи и до 2000 семейства?

  5. #5325
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/FoxfFKNDe_s Баркоп това видя ли го.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #5326
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Понеже Рости ме замоли да не цапам темата с протеста реших да напиша тук моето мнение от последните прочетени няколко поста.Модернизатора ако прецени може и да го прехвърли.Да предположим,че тая година при нас са посяли 600дка слънчуфка то разрешава да има квота в землището на 500 кошера,но на следващата арендатора посее тикви 600дка квотата няма ли да падне на 100кошера?Според мен трябва първо в закона да се уточни кое точно е пчелно семейство.Защото сега даже и 3 рамков се води за такъв.След това трябва според мен да се приеме в закона кой е Хоби и кой Профи.Хубаво е да се сменят наименованията щото и мен много ме дразнят.Хоби пчеларите да са до 136-150 бр,а профитата над тая бройка.Всеки профи трябва да се задължи на всеки 100 кошера да назначи един работник.Какво ще каже това.Имаш 450 кошера трябва да назначиш 3-ма на трудов договор.Така напримерно аз няма да се претеснявам,че профито си отглежда добре пчелите и не е развъдник на болести.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5327
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    В същата тема за протеста пише, че по закон се полагало макс. 1 кошер на 1 хектар земя, а в Календарния Справочник, Любен Радоев смята, че при зона от 2км., което било 12 500дка, т.е. 1250 хектара, трябва да се разположат максимум 100-150 семейства при добра паша, около 70 семейства при средна паша, и 40 при слаба. Т.е. при силна паша в един район идва 10 хектара на семейство, а не 1 хектар, т.е. 10 пъти разлика се явява, т.е. някой греши...аз съм склонен да вярвам на Л.Радоев.

  8. #5328
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Но как казах колега Илиев първо трябва да се уточни кое е пчелно семейство.Все пак и Радоев не е изчислявал на отводки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5329
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не смея днес да мъцна колеги.Никога не съм вярвал,че ще се намерят толкова много хора да се застъпят за мен.Мога само да ви Благодаря за това което почувствах днес.Вярно било,че една блага дума стигала човек да се чувства щастлив.Ще ви споделя и как се чувствах преди да се застъпите за мен.Също чувам чичко Сталин за човека и проблема,но сега съм много радостен и по тоя повод ще си сипя една от Професорската за ваше здраве и за моя кеф.Наздраве колеги.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5330
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не смея днес да мъцна колеги.Никога не съм вярвал,че ще се намерят толкова много хора да се застъпят за мен.Мога само да ви Благодаря за това което почувствах днес.Вярно било,че една блага дума стигала човек да се чувства щастлив.Ще ви споделя и как се чувствах преди да се застъпите за мен.Също чувам чичко Сталин за човека и проблема,но сега съм много радостен и по тоя повод ще си сипя една от Професорската за ваше здраве и за моя кеф.Наздраве колеги.
    Наздраве,наздраве!Само днес ли го чувстваш?

 

 
Страница 533 от 800 ПърваПърва ... 33433483523531532533534535543583633 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •