Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 654 от 800 ПърваПърва ... 154554604644652653654655656664704754 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,531 до 6,540 от общо 7995
  1. #6531
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Тука вече го утепа. Че той още няма навършени 30 лазарника,а ти го прати при пенсионерите. За повишените хормони сигурно е виновна греяната кайсиева от 38–39 градуса с негов/от неговия пчелин,а не на брата/ мед.
    Как да разпуска на пчелина,като при него термометъра не е показал повече от –3 градуса–те спят и той лентяйства.

    Лентяството не е като пируването...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #6532
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Лентяството не е като пируването...
    Баш заради туй съм го написал–лентяйства.
    Пируването е яко ядене и пиене по случай голяма победа, достигнати 158 кг. мед от кошер, хванати 25–50 роя първаци на пролет,иззимували всички ,получил си повишение от Месията,все такива хубави неща. Впрочем, чувал ли си приказката "Пир по време на чума".Е на,на мен така ми заприличва твоето пируване или желание да пируваш,след толкова мъка при теб. Така беше писал някъде.

  3. #6533
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Баш заради туй съм го написал–лентяйства.
    Пируването е яко ядене и пиене по случай голяма победа, достигнати 158 кг. мед от кошер, хванати 25–50 роя първаци на пролет,иззимували всички ,получил си повишение от Месията,все такива хубави неща. Впрочем, чувал ли си приказката "Пир по време на чума".Е на,на мен така ми заприличва твоето пируване или желание да пируваш,след толкова мъка при теб. Така беше писал някъде.
    Ти мен ли питаш това?Знаеш много добре за какво говоря.Не се убиждай,но като пророк на Месията/Бати Янчо/ще ти кажа най новото ми видяно в будещотото.
    От Ямбулския край ще се довърши пчеларството...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #6534
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ти мен ли питаш това?Знаеш много добре за какво говоря.Не се убиждай,но като пророк на Месията/Бати Янчо/ще ти кажа най новото ми видяно в будещотото.
    От Ямбулския край ще се довърши пчеларството...
    Нер де ЯмбУл,нер де Стамбул? От този вилает няма нито един в управите на пчеларските съюзи или сдружения,както си ги именуват сега. Та си мисля,че довършването ще започне откъм вази–къде около Бояна,къде около вашия Балкан,у центъро май беше.Те толкова много сега,че не се ориентирам вече кой от къде и за кого.
    Харесва ми ,че си разбрал намека ми с тази поговорка за по–нататък тази година.
    п.п. консултирай се с Месията по този въпрос за техния район,че лошо се носи из етера от там.

  5. #6535
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Нер де ЯмбУл,нер де Стамбул? От този вилает няма нито един в управите на пчеларските съюзи или сдружения,както си ги именуват сега. Та си мисля,че довършването ще започне откъм вази–къде около Бояна,къде около вашия Балкан,у центъро май беше.Те толкова много сега,че не се ориентирам вече кой от къде и за кого.
    Харесва ми ,че си разбрал намека ми с тази поговорка за по–нататък тази година.
    п.п. консултирай се с Месията по този въпрос за техния район,че лошо се носи из етера от там.

    Ще,ще,но ми помни думата.Догодина ще сръвняваме смъртноста при вас и при нас...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #6536
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ще,ще,но ми помни думата.Догодина ще сръвняваме смъртноста при вас и при нас...
    А защо от догодина? Дай да започнем от тази, в началото сме.Твойта кумболка е цъфнала,а при нас джанката цъфти на поразия и ми се струва че ще успея да изкарам малко зеленикав ,ароматен мед.Рапицата закъснява много и ще я чакаме към 20.04. Смъртност 0,не само при мен,при 95% от колегите. А при теб как е? Ама реално.

  7. #6537
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А защо от догодина? Дай да започнем от тази, в началото сме.Твойта кумболка е цъфнала,а при нас джанката цъфти на поразия и ми се струва че ще успея да изкарам малко зеленикав ,ароматен мед.Рапицата закъснява много и ще я чакаме към 20.04. Смъртност 0,не само при мен,при 95% от колегите. А при теб как е? Ама реално.

    53 кошера зимна смъртност
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #6538
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Какво стана с преброяванета на пчелните семейства от МЗХГ в началото на март ? Няма публикувани резултати, явно ще остане държавна тайна, класифицирана информация е броя на пчелните семейства към момента.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  9. #6539
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Какво стана с преброяванета на пчелните семейства от МЗХГ в началото на март ? Няма публикувани резултати, явно ще остане държавна тайна, класифицирана информация е броя на пчелните семейства към момента.

    Те броиха над 100...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6540
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Какво стана с преброяванета на пчелните семейства от МЗХГ в началото на март ? Няма публикувани резултати, явно ще остане държавна тайна, класифицирана информация е броя на пчелните семейства към момента.
    Сигурно са свършили парите за "преброителите".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 654 от 800 ПърваПърва ... 154554604644652653654655656664704754 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •