Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 235 от 800 ПърваПърва ... 135185225233234235236237245285335735 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,341 до 2,350 от общо 7996
  1. #2341
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Пчеларските дружества може да действат като кооперация. Да купуват на едро (и на по-ниски) цени консумативи, храни и оборудване. И да търсят по-изгодни пазари за продукцията. Да се договарят с кметове, областни и министри за закони и наредби. Може, но не става. А и няма да стане...........

  2. #2342
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не се прави на не разбрал. Досега гледах 250 бр, сменя ли изцяло системата кошери трябва да стигна 350-400 бр за същото време. До преди три години вадих по 10-15 кг, а.сега вадя по 30-40 кг. За невярващите има ценова листа, за да се убедят нагледно.
    Август месец те питах 6 тона мед от 250 кошера ли извади (преди да продадеш половината). Или от 125. Не ми отговори тогава. Сега пак се хвалиш с килограми и бройки. Нищо лошо да се хвалиш де. А не съм и много любопитен за чуждото. Ама предпочитам цифрите да бъдат точни.

  3. #2343
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Едно производство има едни постоянни разходи, който особено при жива стока процента да тръгнат нагоре е особено голям-лоша метеорологична година, заболявания,смъртност и много други обективни и субективни фактори.Затова трябва да се наблегне на продукти с висока принадена стойност.Като пример-германците обожават/признават меда само като/крем мед.За намаляване на цената на произведения мед според мен не трябва да се дискутира,в селското стопанство има едно правило че на пет селскостопански години една е само печеливша.

  4. #2344
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Август месец те питах 6 тона мед от 250 кошера ли извади (преди да продадеш половината). Или от 125. Не ми отговори тогава. Сега пак се хвалиш с килограми и бройки. Нищо лошо да се хвалиш де. А не съм и много любопитен за чуждото. Ама предпочитам цифрите да бъдат точни.
    Питал, как пита? Аз не се хваля, а споделям. Не е ли добре да знаят хората, че може и още по добре и по много. Като имаш такъв мерак да разбереш финансите ми, заповядай ми на гости, но първо преведи 3 000 лв(правя ти отстъпка, на Чанко исках 10 000лв)по сметката ми и заповядай.

  5. #2345
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Догодина ще гледаш 350 кошера , след 2години 500 , а след 4 години колко Всяко нещо си има пределни граници Да не стане като онзи косач дето му сложили фенер да коси и през ноща и тармък отзад да събира сяното

  6. #2346
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Питал, как пита? Аз не се хваля, а споделям. Не е ли добре да знаят хората, че може и още по добре и по много. Като имаш такъв мерак да разбереш финансите ми, заповядай ми на гости, но първо преведи 3 000 лв(правя ти отстъпка, на Чанко исках 10 000лв)по сметката ми и заповядай.
    На линия съм. Нищо не си ми искал, аз ти ги давах, но ти предложи само локуми срещу тях.

  7. #2347
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Не знам времето ще покаже.Днес в ЛИДЛ-София,буркан720мл.-букет на Апитрейд,цена 9.99лв..
    И "Захира" 1,39лв/кг. Медът 720мл - 900г.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  8. #2348
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    Догодина ще гледаш 350 кошера , след 2години 500 , а след 4 години колко Всяко нещо си има пределни граници Да не стане като онзи косач дето му сложили фенер да коси и през ноща и тармък отзад да събира сяното
    А защо не помислиш колко хора има без работа? Всеки ден по новините излиза някой и повтаря, като папагал, че нямало работа и държавата да им намери работа. Защо да не помогна на някой, който има желание за работа?

  9. #2349
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    И "Захира" 1,39лв/кг. Медът 720мл - 900г.
    Захарта утре ще я вдигнат, изкупната цена на мед пак ниско долу а в магазина на макс.

  10. #2350
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Преди малко един пчелар си донесе восъка, за да му направя восъчни основи на ишлеме. Купувал го от някакъв магазин, който пък го е вземал от някакъв циганин или нещо подобно. В една от питите се усъмнихме и решихме да я разцепим с брадвата. И отвътре изпадна една ТРОТОАРНА ПЛОЧКА - парче, тежащо 1.2 kg. Не се знае колко и какви камъни има в другите пити, но утре като се стопи, ще видим.

    Та искам да кажа, че тази ИЗМАМА я е правил НЯКОЙ ПЧЕЛАР, който може би дори сега чете това и се подсмихва под мустак. Та за какви обединения и кооперации ми говорите, докато сред нас има такива хора. За какво качество на меда ми говорите, докато сред нас има такива хора. Защо се чудите, че изкупвачите на мед се отнасят с нас като с ПРЕСТЪПНИЦИ - та те са се напатили и наистина са се нагледали на всякакви опити за измами. Също важи и за изкупвачите на восък - те не вярват на нито един пчелар. И знаете ли - същото важи и за целия народ - той не вярва, че българските пчелари ще му предоставят качествен мед. И затова консумацията на мед в страната е най-ниска в целия свят.

    Огледайте се какво представляваме и кацнете на земята. В очите на западняците ние сме едно крадливо и лъжливо племе, пълно с тарикати и мошеници. И това племе получава подобаващо отношение към него - ами НИКОЙ НЕ МУ ВЯРВА. От тука идват и ниските изкупни цени, както и завишените изисквания към качеството на продукцията.

    Та искам да кажа, че всичко си има първопричина, и че виновниците трябва да ги търсим не на друго място, а при нас самите.

 

 
Страница 235 от 800 ПърваПърва ... 135185225233234235236237245285335735 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •