Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 481 от 800 ПърваПърва ... 381431471479480481482483491531581 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,801 до 4,810 от общо 7995
  1. #4801
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако визираш Рости, той май е писал съвсем друго:
    Не само него имам предвид.

  2. #4802
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ето едно интервю с изкупчик на мед в Сърбия: https://www.boljazemlja.com/spos-med...a-se-razilaze/
    Вижда се, че примерно цените на акацията в региона са с малки разлики:
    Upoređujući otkupne cene meda u zemljama iz regiona sa cenama meda u Srbiji, direktor firme ,,Medino” kaže:
    ,, U Rumuniji tri najveće firme plaćaju 16 leja za bagremov med, što je negde oko 3,43 evra. Manje firme koje imaju lošije rokove plaćanja plaćaju 17 leja, a to je nekih 3,65 evra. U Mađarskoj 1200 forinti za bagremov med prve klase – to je otprilike 3,66 evra. Moldavija kao ozbiljan izvoznik meda plaća 3,6 evra, a Bugarska 3,5 evra.”
    Сравнявайки покупната цена на меда в страните от региона с цените на меда в Сърбия, директорът на компанията "Медино" казва:
    "В Румъния трите най-големи компании плащат 16 леи за акациев мед, което е някъде около 3,43 евро. Малко фирми с по-ниски срокове плащат 17 леи, което е около 3,65 евро. В Унгария 1200 форинта за първокачествен акациев мед - това е около 3,66 евро. Молдова, като сериозен износител на мед, плаща 3.6 евро, а България - 3.5 евро. "
    //добавено
    И сега се появява един интересен въпрос:
    Ако немеца изкупува меда от своите хора за 4 евра, то за колко го изкупува от нашите износители?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #4803
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Все ми се иска да пишете за какъв мед(слънчоглед, акация, кориандър, букет, горски и др.) става въпрос, че става мазало в главата ми.

  4. #4804
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Добре де Агро, ако е пазарна тази изкупна цена на меда в БГ, и се води по пазарите в Световен мащаб, защо в Румъния, Сърбия, Гърция и т.н. цената е осеземо по-висока? А се тупаме в гърдите, че Бг меда е един от най-качествените в световен мащаб... нящо не ми се вързва...
    Това е някакво заблуждение което се тиражира постоянно. Не мога да открия статия в която се говори точно обратното, че нашия мед е на най - долния рафт и с най - ниска цена.

  5. #4805
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Все ми се иска да пишете за какъв мед(слънчоглед, акация, кориандър, букет, горски и др.) става въпрос, че става мазало в главата ми.
    Този въпрос съм го поставял многократно.
    Цена на какъв вид мед?
    МЕД и толкова.

  6. #4806
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Наистина не блестим с качество на меда. Не че не произвеждаме такъв, изкупвачите не предлагат цена за мед с качества над другия. За тях всичко е букет. Месятна едно и продават същото качество като Украйна и т.н. Така е по лесно и не съм сигурен дали е възможно по друг начин за нашите изкупвачи. Аз лично си оставян всичко което е уникално по някакъв начин.

  7. #4807
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако визираш Рости, той май е писал съвсем друго:

    А под официално имам в предвид публикувани цени в публичното пространство. Както го правят "Апитрейд". Скоро Дончев пусна линк в темата за цени "На едро" в цяла Украйна.
    По мои наблюдения в другите страни е горе долу над двойно. За ексцентрични цени няма да говорим.

  8. #4808
    Ниско е потреблението на мед в България, за това и ни цакат с цените. Гледах обява на сръбски колега за слънчогледов мед 3,5 ойро има разлика с 4,20 лв Макар да има някакво раздвижване в тази насока има още много какво да се желае. Но докато чакаме това да стане много колеги ще сме метнали бялата кърпа, не случайно излезе статистика, че за последните 3 години пчеларите са намалели с 7000 или беше 9000. Това показва отлив от сектора и само времето ще покаже до какво ще доведе това.. Имам предположение че пчеларството ще се върне на ниво хоби и ще останат само едрите играчи...

    Но сърбите си ценят родното и си защитават земеделието. Не взимат домати от Турция и джоджена на баба производство Египет, a основно наблягат на родните производители. Този клип ще ви отговори на много въпроси защо там може а тук ....

    https://www.youtube.com/watch?v=Me-1Dn4C4Vo
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #4809
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Чета и чак не мога да повярвам, че някой се е пробвал в Германия да продаде нещо на германец!? Евала, Рости!
    На германец може да продадеш само ако ти е дошъл тук на крака, така е от десетилетия. Мойто село 70-те години, на градината товарят домати, пипер, карфиол за Германия и немецът гледа във всяка щайга, това ми го е казвал дядо, бригадир на зеленчуковата бригада. Нашият Винпром е натоварил десетки, може и стотици танкери /по 1000 тона/ с Кадарка за там - същата работа. Консервите от цяла Северна България заминаваха за Германия през Шоба /той даже мисля че държеше марките Айвар и Лечо за немско/, после като почнаха да се сменят директори и собственици - някои се пробваха за директно - познай дали успяха. И с овчето сирене и с всичко е така, няма как да е различно при меда. А и поляците са им комшии.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #4810
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Все ми се иска да пишете за какъв мед(слънчоглед, акация, кориандър, букет, горски и др.) става въпрос, че става мазало в главата ми.
    Тъй като едва ли някой е смятал среднопретеглена цена да вземем за пример най-търгуваните - рапица и слънчоглед.

    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    По мои наблюдения в другите страни е горе долу над двойно. За ексцентрични цени няма да говорим.
    Прочете ли извадките от пост #4788?
    Освен сърбина най-нагло да лъже, ама не ми се вярва да го прави пред представител на тяхната пчеларска организация.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 481 от 800 ПърваПърва ... 381431471479480481482483491531581 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 71 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 71 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •