Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 479 от 800 ПърваПърва ... 379429469477478479480481489529579 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,781 до 4,790 от общо 7995
  1. #4781
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Въпросните фирми в които ходих си имат фабрики и си изкупуват мед от германците. Кой с ремаркенце, кой с бус носят и им го взимат. Ама от БГ не искат при положение че искам както германците да си го закарам за моя сметка, да го оставя да го изследват и ако е ОК да ми го платят. Фабриката е огромна внасят естествено сините варели от целия свят.

  2. #4782
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Въпросните фирми в които ходих си имат фабрики и си изкупуват мед от германците. Кой с ремаркенце, кой с бус носят и им го взимат. Ама от БГ не искат при положение че искам както германците да си го закарам за моя сметка, да го оставя да го изследват и ако е ОК да ми го платят. Фабриката е огромна внасят естествено сините варели от целия свят.
    Това е демографска политика. Ако ти плащаха колкото на германец никога нямаше да имаш стимул да емигрираш там. Двойния стандарт също е демографска политика от най-високо ниво. Не се нуждаят толкова от теб колкото от децата ти.https://money.bg/economics/germaniya...abotnitsi.html
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  3. #4783
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Въпросните фирми в които ходих си имат фабрики и си изкупуват мед от германците. Кой с ремаркенце, кой с бус носят и им го взимат. Ама от БГ не искат при положение че искам както германците да си го закарам за моя сметка, да го оставя да го изследват и ако е ОК да ми го платят. Фабриката е огромна внасят естествено сините варели от целия свят.
    А на каква цена изкупуват меда? Няма как да не са споделили.

  4. #4784
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Въпросните фирми в които ходих си имат фабрики и си изкупуват мед от германците. Кой с ремаркенце, кой с бус носят и им го взимат. Ама от БГ не искат при положение че искам както германците да си го закарам за моя сметка, да го оставя да го изследват и ако е ОК да ми го платят. Фабриката е огромна внасят естествено сините варели от целия свят.
    Това е типичен пример за непазарен фактор, който влияе на пазара - ДОВЕРИЕТО!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #4785
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А на каква цена изкупуват меда? Няма как да не са споделили.
    Грубо казано 4 евро. Аз дори и не мечтаех за такава цена. Все пак това е "невероятен" мед добит в Германия. Както вече казах въобще не се стигна до разговор за цени.

  6. #4786
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това е типичен пример за непазарен фактор, който влияе на пазара - ДОВЕРИЕТО!
    Непазарният фактор спокойно може да е нещо, което не знаем. Например - изкупуват меда от германци-пчелари по законно разписано задължение и нямат право да отказват, въпреки, че има откъде да купят по-евтин мед. Или примерно за всеки закупен тон местна стока им се полага някакъв бонус. Или пък друго нещо. Варианти много. Може и да си спестяват от анализи, разчитайки, че местните пчелари са вече препатили, научени да не се пробват да правят шашми. За непознати задължително трябва да се набутват с анализи, вече са го играли този филм и предпочитат да не си вземат белята с източноевропейски мошеници. Оставят тази работа на местните изкупвачи и проверяват само големи партиди - броят на анализите ще е в пъти по-малък.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #4787
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аз съм сигурен в едно, че те са патриоти и на меда произведен в Германия си плащат колкото трябва, но за ония от изток ако може и без пари да го вземат е най добре.

  8. #4788
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Wonderland
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз съм сигурен в едно, че те са патриоти и на меда произведен в Германия си плащат колкото трябва, но за ония от изток ако може и без пари да го вземат е най добре.
    Тук уцели в десетката?

  9. #4789
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Грубо казано 4 евро. Аз дори и не мечтаех за такава цена. Все пак това е "невероятен" мед добит в Германия. Както вече казах въобще не се стигна до разговор за цени.


    Според долу показаното, цената на едро, казана от Рости си е доста точна. На въпрос в Сърбия към колега пчелар, отговори - 4 €.


    https://www.edeka24.de/Lebensmittel/Fruehstueck/Honig/

  10. #4790
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Според долу показаното, цената на едро, казана от Рости си е доста точна. На въпрос в Сърбия към колега пчелар, отговори - 4 €.
    Че тя и в България е такава цената. Ама за изедниците. Жалко, че Апито е сега в кампания и няма да може да се изсули като змия, за да ни опровергае.

 

 
Страница 479 от 800 ПърваПърва ... 379429469477478479480481489529579 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 73 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 73 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •