Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 612 от 800 ПърваПърва ... 112512562602610611612613614622662712 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,111 до 6,120 от общо 7995
  1. #6111
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Яз моя прополис си го продавам от десетина години на южните комшии. Цената си е все 100 - 120лв./кг. според качеството, но се мръщят на този от мрежите...
    Восък от 3-4 години не продавам, че нали сега всеки е луднал свещи да прави... Пък и за полиране на цигулки става...
    п.п. Гогол, де се загуби бре, човек?

  2. #6112
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от morriddin Виж публикацията
    ... но се мръщят на този от мрежите...
    е какъв предпочитат, от тоя с треските ли, нали точно с мрежа се събира когато е за продан или пак не съм доразбрал?

  3. #6113
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    е какъв предпочитат, от тоя с треските ли, нали точно с мрежа се събира когато е за продан или пак не съм доразбрал?
    Има места където пчелите трупат много качествен прополис, но пчеларя трябва внимателно да го събира.

  4. #6114
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Има места където пчелите трупат много качествен прополис, но пчеларя трябва внимателно да го събира.
    Ей тоя, за който казваш, си го събирам за мен и приятели в нужда, другия търгувам.

  5. #6115
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей тоя, за който казваш, си го събирам за мен и приятели в нужда, другия търгувам.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Има места където пчелите трупат много качествен прополис, но пчеларя трябва внимателно да го събира.
    Е айде сега де, като сте казали А кажете и Б, ако не казвате няма да има лекции и хонорар
    Шегувам се за последното
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #6116
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Много се извинявам че ще се намеся в седянката.
    Темата беше не образователна, а чисто комерсиална (за някои, по техния си аршин даже спекулантска).
    Намерих си прополис. Платих го. Взех го. Какво ще го правя си е моя работа.
    Ако някой има ПО-хубав, ПО-качествен прополис или е намерил ПО-платежоспособен пазар, БРАВО!
    Моля темата да бъде изтрита или блокирана за ненужни коментари!
    Поздрави,
    Георги
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #6117
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Много се извинявам че ще се намеся в седянката.
    Темата беше не образователна, а чисто комерсиална (за някои, по техния си аршин даже спекулантска).
    Намерих си прополис. Платих го. Взех го. Какво ще го правя си е моя работа.
    Ако някой има ПО-хубав, ПО-качествен прополис или е намерил ПО-платежоспособен пазар, БРАВО!
    Моля темата да бъде изтрита или блокирана за ненужни коментари!
    Поздрави,
    Георги
    Браво, радваме се за това, че си намерил търсеното, а дали са спекулативни мненията - едва ли. Ей, Корчев, ние от много пазари сме завръщани, ако щеш и погледнато от житейска гледна точка.

  8. #6118
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Браво, радваме се за това, че си намерил търсеното, а дали са спекулативни мненията - едва ли. Ей, Корчев, ние от много пазари сме завръщани, ако щеш и погледнато от житейска гледна точка.
    Туй за пазарите не го разбрах. Ма карай. Селският живот (или алкохолът за някои) не прощават...
    Реагирам малко остро, но си имам причина. Всичкото това празнословие в "трибуните" на бранша (разбирай този форум, другите форуми и милионите фейсбук групи) са пагубни за пчеларството в България! Защо? Защото създават фалшиви модели, фалшиви нагласи, фалшиви лидери и поставят фалшиви цели. За престъпната неграмотност няма да споменавам, че да не ме обвинят в дискриминация някаква.
    Пак моля, заключете или изтрийте темата.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #6119
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Туй за пазарите не го разбрах. Ма карай. Селският живот (или алкохолът за някои) не прощават...
    Реагирам малко остро, но си имам причина. Всичкото това празнословие в "трибуните" на бранша (разбирай този форум, другите форуми и милионите фейсбук групи) са пагубни за пчеларството в България! Защо? Защото създават фалшиви модели, фалшиви нагласи, фалшиви лидери и поставят фалшиви цели. За престъпната неграмотност няма да споменавам, че да не ме обвинят в дискриминация някаква.
    Пак моля, заключете или изтрийте темата.
    Тъй като пиша от телефона и може да допусна грешка, моля не го възприемай като алкохолно опиянение или селски манталитет.
    Мога да цитирам Друмев "Кой разбрал-разбрал, кой не е да пита брата", но понеже нямам брат, ще ти кажа, че имах предвид това, че живота учи на много неща и колкото повече е живял човек и се е борил, за да постигне целите си, въпреки неудачите, е научил много неща,. Важно условие е да има капацитета.
    Що касае лозунгите, цитирани от теб, относно плямпането, не мисля, че си прав. Искаш да кажеш, че като штраусите да си заровим главите и да се правим, ни лук яли, ни лук мирисали, тъй ли? За незнам кой път ще го кажа: Тия програми, затриха пчеларството! Да, цената пада на международните пазари, а в БГ-то има свръх производство -защо? Ами много просто, у нас има Ен кг.потребление на пчелен мед, а държавата, 'щото е богата, спонсорира това свръх производство и 'кво - те ти булка сасов ден. За биото да не говорим, четейки днес поста на Апито, се чудя, дали някой ще се престраши, да се лицензира в тая фирма. Едва ли, просто защото в България има две три места, които вероятно отговарят на критериите. И ква стана тя, 'щото видиш ли ние, мрънкалниците сме виновни за дереджето на БГ пчеларството. Не, виновни са ония, които раздаваха парите на ляво и на дясно по разните му програми, не без участието на тарикати. А сега, когато наистина има нужда от подпомагане сектора -ядец. И да ми казват всички ония, които до сега рупаха кинти, че аз, другия, третия, които негодувахме, сме виновни - някак си е не логично. Да, мястото на поста не е в тая тема, но надявам се няма да бъде заличен, а преместен на подходящо място. Казвам го, защото имам горчивия опит от твоя другар, който ме ошляпа за един пост, негативен към ВЕЛИКОТО БИО.
    П.П. И като допълнение - да подпомагаш финансово нещо, което е печелившо, го няма никъде по света. Така мисля, въпреки, че не съм специалист в тази област.

  10. #6120
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Намерих си прополис. Платих го. Взех го.
    Много се радваме, че благодарение на обявата ти във форума се намериха хора от седянката и ти свършиха работа. Само ако не е тайна да кажеш от мрежа ли беше или с трески. Предварителни благодарности!

 

 
Страница 612 от 800 ПърваПърва ... 112512562602610611612613614622662712 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 80 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 80 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •