Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 487 от 800 ПърваПърва ... 387437477485486487488489497537587 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,861 до 4,870 от общо 7995
  1. #4861
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Килограма на ОК е по скоро под 7,00 лева
    Да. Като се поразтърсих и намерих: Килограм 7,50 лв. и 25 килограма на цена 4,50 лв./кг.

  2. #4862
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук хем си прав, хем не си. Пример: Купих си един 1чувал хранилки, а и скъпи. Докато ги закарам с колата до пчелина им се изпочупиха държачите за капаците, от време на време ъглите и така. Сега като си купувам хранилки ги мачкам, огъвам, само де не скачам върху тях. Сега ще кажеш, че не съм си купил по - скъпи. Е тези бяха скъпи. Ще кажеш, че не съм ги огледал - че аз мога ли във всичко да се вторачвам? Та донякъде ги защитавам някои колеги, които ти искаш да изкараш какви ли не. Те се предпазват от такива които ги лъжат и им бъркат в джоба и то два пъти. Един път, че си купуват боклуци и втори път, че трябва да си ги купят пак. Та хайде позволи ни някои неща да си ги правим сами. Все пак ръцете не са ни за…………….опипване на хляба дали е мек.
    Цена и качество често се разминават. Така че не съм учуден. Ръкоделствай смело!
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ех, като ги започнете едни комплектации. Безценни. То елементарно, а той ми казва, че е безценно. Не може всеки да лепне два кондензатора, две съпротивления, един симистор и да си управлява двигател на центрофугата и да си пее, но това не значи, че това е безценно и да му одерем кожата. Не може аз да отида в пчеларският магазин и да поискам оксалова киселина и срещу 30 г. да ми искат 2 лева, като се има предвид, че килограма и е 17 лева, че може и по малко да е. Безценно значи? Да давам ли още примери?
    Това управление на центрофуги е върха на некомпетентността, ама нали е евтино! Как можеш да правиш фазово управление, което искаш да развърти силно инерционен товар на ниски обороти? Това е все едно да се опиташ да вдигнеш товарен самолет с мощност за рулиране.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #4863
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мисли за теб. Виж само колко лаконично ти отговори за цената, че да не получиш разрив на сърцето.
    Имаш ли поне представа за какво става дума?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4864
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Цена и качество често се разминават. Така че не съм учуден. Ръкоделствай смело!

    Това управление на центрофуги е върха на некомпетентността, ама нали е евтино! Как можеш да правиш фазово управление, което искаш да развърти силно инерционен товар на ниски обороти? Това е все едно да се опиташ да вдигнеш товарен самолет с мощност за рулиране.
    Офффффффффффф. Давам само някакви елементарни примери, а ти самолети започна да ми вдигаш. Така. Некомпетентно, но върши по - добра работа примерно от закачена бормашина на центрофугата и да ми бръмчи през цялото време и да ме направи луд. По - добро е от ръчна работа. По - добро е от някакви двигатели изобщо без управление и т. н., и т. н. Струва по - малко от 5 лева. Затова хората предпочитат това, а не нещо почти същото, но на "безценна" цена.

    Забравих...., ако предложа тук на колегите да им ги правя ти гарантирам, че ще те бия по поръчки и пари. Нямам това ценно време за да ръкоделствам както се изразяваш ти. Добри ръкоделия правя в много насоки за които и представа си нямаш, но не мога всичко. Това ми е между другото, когато жената ме изгони от къщи да не и се пречкам между краката.

  5. #4865
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    То по принцип всичко изглежда елементарно, докато не му вникнеш в същността. А за ножовете- евала! Получават ти се добре. Човек не бива да си криви душата за красивото.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #4866
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Имаш ли поне представа за какво става дума?
    Не съм род на петричката врачка.

  7. #4867
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То има вече моторни мотики, ел. бухалки- демек перални, раздвижени картинки, и какво ли не? Но, от всичкото това не произлиза нищо добро комай? Все повече болести и тегоби! Сега докторите разправят, че трябвало да се яде по-малко, да се пропускат хранения. Да не се носят тесни гащи и т.н. Та и да се роботизира целия кошер, дет са вика сам да си ходи по пашите. Едва ли, това ще е за добро? Ето например модерните автомобили. Дет са вика сами спират. Ама народа си мре по пътищата! И младо и старо без време поемат по вечния път. А пчелите може и да са на 500 000 000 г. по напред от нас, ама ние хората ще ги довършим?
    Няма пълно щастие. Едно печелиш, друго губиш. В крайна сметка продължителността на човешкия живот средностатистически се увеличава. Целите в живота се променят. Едно е непрекъснато да мислиш дали ще събереш достатъчно реколта, че да преживееш зимата, друго е да мислиш как да събереш воля да спреш да ядеш, за да не се разболееш. Сега, да умре дете е трагедия, навремето едва ли не половината деца не са доживявали пълнолетие. Такива едни ми ти работи, да се чуди човек едно време, като е бил на 20 години ли е било по-хубаво, или сега, като е на 60.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #4868
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Само да кажа, че за мен пълно щастие понякога има. Ама много краткотрайно?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #4869
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Трудна работа е да се приемат в пчеларството новите технологии, но лека полека и това ще стане... Колкото до електромагнитните полета там темата е обширна и бих казал дори мъглява, защото реално плуваме в море от електромагнитни полета и то тези полета са толкова разнородни по своята същност и физика, че кое как влияе на живия организъм е по-скоро в сферата на врачуването отколкото за сега на научната обоснованост. С моя скромен опит в тази сфера мога само да кажа, че полетата и страничните листи/излъчвания/ при мрежовата честота от 50Hz са осезателно вредни за живите организми. Основната причина е, че тази честота е близка до честота на комуникация между органите в живия организъм и страничните/паразитни излъчвания смущават комуникацията в организма. Докато повечето съвременни "джади" си бачкат на много, много по-висока честота и влиянието им е по-малко, но все пак не е добре изучено. Така че точен отговор за това колко е вредно или безвредно няма, но така или иначе технологията ще навлезе в сектора щем или нещем!
    Най-общо казано пчелин близо до базова станция на оператор видимо проблеми няма, но до/под далекопровод на 20-100кV проблемите са осезаеми, което важи и за живеенето на хората до тези обекти. Говорил съм преди години с един старец в Русенско, на който пчелина беше на 10м от базовата станция на ГСМ оператор, и човека каза че няма никакви проблеми с пчелите заради Базовата станция. Реално работа ми е свързана и с измерване на параметрите на електромагнитните полета на такива станции и също така и на обекти на Националния Енергиен оператор, както и радарни станции и разлика е огромна в полза на ГСМ операторите ...
    п.п. не работя нито за едните нито за другите, а ги "контролирам"....

  10. #4870
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ето ти материал за още точки. Някъде бях чел, че правиш (ремонтираш ) църкви.
    "Настоятелствата по места усвояват ударно европейски средства
    Над 10 000 храма фигурират в регистъра на вероизповеданията в България. От тях близо 8000 са православни църкви, както и католически, а останалите са синагоги, джамии и други молитвени обекти. Състоянието на много от духовните религиозни средища е лошо, а ремонтите и поддръжката им изискват средства. Основен инструмент за финансиране в последните близо две десетилетия е по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР), по която се отпускат средства не само за общински проекти, но и за ремонти на църкви. За миналия програмен период – 2007-2013 г., общата стойност на платените църковни проекти от програмата е 60,8 млн. лв., от които 48,6 млн. лв. са европейски средства, а останалото – държавни пари. Финансирането идва по линия на мярка 322 „Обновяване и развитие на населените места”, която за настоящия програмен период – 2014-2020 г., на ПРСР е фиксирана като подмярка 7.6 „Проучвания и инвестиции, свързани с поддържане, възстановяване и подобряване на културното и природното наследство на селата”. Интересът към парите на Брюксел за църкви и манастири расте главоломно във времето. Първоначално духовниците от самия храм са решавали да кандидатстват за субсидия, като не е било нужно дори да съгласуват това с епархийския съвет. По-късно синодът е поискал от фонд „Земеделие” да въведе това ниво на контрол, за да може ръководството на синода да решава кои храмове в дадена епархия имат спешна нужда от ремонт и реставрация и са с предимство."
    Ми,не можах да прочета за ново строителство.Там,където строих,парите са часни,а не от фондове или държавни...Освен това,работата ми там,може да се приеме,като "десятък" от моя страна.
    Споко,Чанко,обещавам да съм със затворени очи към фондовете,но няма да си запушвам ушите.Ако чуя,че фонда наближава..беж крачета да бягаме.

 

 
Страница 487 от 800 ПърваПърва ... 387437477485486487488489497537587 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 78 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 78 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •