Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 692 от 800 ПърваПърва ... 192592642682690691692693694702742792 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,911 до 6,920 от общо 7996
  1. #6911
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Нали се разбрахме да не говорим в множествено число. НИЕ е скривалището на гузното АЗ...
    Важното е "ние", аз-ът е нищо. Няма как да се правят обобщения, да се търсят причини и да се намират решения за обществени проблеми, ако "аз" е водещо. Като вземе някой да се бие в гърдите и да повтаря "аз, аз" - такъв човек не притежава морални достойнства, па ако ще да е умен за петима.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #6912
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ......
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    .... искам да те питам нещо по твойта специалност, за един електромотор.
    Електромоторът е от стаен вентилатор от тези на стойка с три скорости. Има пет кабелни извода. Асинхронен с ротор на късо. Без кондензатор.Та въпросът ми е кой от тези пет кабела е общият, такъв че в комбинация от всички останали да се избира различна скорост.
    Стойностите са в омове

    ПП Уж искаш да помагаш на пчеларите, но май не.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20220203_213401.jpg‎   IMG_20220203_213430.jpg‎  

  3. #6913
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Може ли да се направи нещо, за да се предотврати изчезването ни като народ? Аз това не го знам, но знам едно - ако не знаеш, не признаваш или изопачаваш причината за даден проблем, няма надежда да намериш решение, освен случайно или по каприз на съдбата. Ние засега не сме стигнали до публично признаване на причината за проблема, който имаме, следователно не предприемаме адекватни мерки за решаването му.
    Чел ли си Петър Дънов отрязъци от беседите то е ясно, че не сме от бялото братство.Там има негов отговор на твоя въпрос.

  4. #6914
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Електромоторът е от стаен вентилатор от тези на стойка с три скорости. Има пет кабелни извода. Асинхронен с ротор на късо. Без кондензатор.Та въпросът ми е кой от тези пет кабела е общият, такъв че в комбинация от всички останали да се избира различна скорост.
    Стойностите са в омове

    ПП Уж искаш да помагаш на пчеларите, но май не.
    По така дадената информация не може нищо да се определи! Измерените стойности в омове в случая не показват нищо.
    Статора на този двигател се състои от много намотки, свързвани през ключа по различен начин, а има и вътрешни връзки, които са невидими без разглобяване на двигателя. Тук може да помогне само майстор по пренавиване на ел. двигател и то ако има схемата на свързване на намотките.

    Ето малко теория по въпроса:

    Оборотите на този тип двигатели могат да се управляват по два начина - на стъпки чрез смяна броя на полюсите и плавно - чрез промяна на честотата на захранващото напрежение с честотен инвертор. Оборотите се изчисляват по следната формула:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Обороти на АД.jpg
Прегледи:      35
Размер:	12.0 KB
ID:	10945 където:
    n - брой обороти в минута
    f - честота на захранващото напрежение в херци
    p - брой чифтове полюси
    s - хлъзгане

    Съотношението на полюсите и оборотите на въртенето на вала на двигателя е много просто. Всеки брой полюси съответства на определена честота на въртене на изходния вал. Ако има два полюса (2p) тогава номиналната честота на въртене на вала е три хиляди оборота в минута (3000 rpm). Ако двигателят има четири полюса (4p), тогава номиналната скорост на изходния вал е иляда и петстотиноборота в минута (1500 rpm). Ако асинхронният двигател има шест полюса (6Р), честотата на въртене на вала е хиляда оборота в минута (1000 rpm). Ако двигателят има осем полюса (8p), скоростта на въртене на вала е седемстотин петдесет оборота в минута (750 rpm). В дванадесет полюсния двигател (12p) скоростта на вала е петстотин обороти в минута (500 rpm).

    Трискоростните двигатели имат следните съотношения на броя на полюсите и честотата на въртене на вала:
    - шест, четири и две полюса (6/4/2) съответстват на хиляда, хиляда и петстотин и три хиляди оборота в минута (1000/1500/3000);
    - осем, четири и две полюса (8/4/2) дават седемстотин петдесет, хиляда и петстотин и три хиляди оборота в минута (750/1500/3000);
    - Осем, шест и четири полюса (8/6/4) съответстват на седемстотин и петдесет, хиляда и хиляда и петстотин оборота в минута в изходния вал (750/1000/1500).

    По повод на послеписа - ако ти е спешно посред нощ обади се на 112!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #6915
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията

    Единственото логично обяснение е, че не сме в състояние да се организираме като общество. А добра обществена организация предполага социално ангажирани членове. Ние съвсем не сме такива - дори на микронивото обитатели на един вход в жилищен блок ние не сме в състояние да поддържаме адекватен порядък /това от личен опит/.
    Възниква въпросът защо ни куца обществената организация. Отговорът може да е само един - личностите, които трябва да я създадат, не могат да го направят. Единствената причина, за която се сещам, е липсата на морал. Ние сме индивидуалисти тарикати, интересуващи се преди всичко и на първо място от собствения си интерес. Готови сме на какви ли не мошенгии, само и само да не платим за нещо от общ интерес. .
    Агро поорезах поста щото е много обхватен но разбрах, че не сме социално ангажирани членове на обществото и ни липсва морал.
    Видно е , че българи и руснаци имат много ниско ниво на ваксинация срещу ковид за разлика от Европа при наличие на ваксини.
    Според теб що тъй каква е причината и трябва ли да се коригира това положение от властимащите и как с какви средства?

  6. #6916
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Агро поорезах поста щото е много обхватен но разбрах, че не сме социално ангажирани членове на обществото и ни липсва морал.
    Видно е , че българи и руснаци имат много ниско ниво на ваксинация срещу ковид за разлика от Европа при наличие на ваксини.
    Според теб що тъй каква е причината и трябва ли да се коригира това положение от властимащите и как с какви средства?
    За мен българи и руснаци паднаха жертва на пропаганда насочена по-скоро в посока запад. Просто бумеранга се върна и удари и източника. Сърбите, румънците и почти целия бивш соц. също в голяма степен.

  7. #6917
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Електромоторът е от стаен вентилатор от тези на стойка с три скорости. Има пет кабелни извода. Асинхронен с ротор на късо. Без кондензатор.Та въпросът ми е кой от тези пет кабела е общият, такъв че в комбинация от всички останали да се избира различна скорост.
    Стойностите са в омове

    ПП Уж искаш да помагаш на пчеларите, но май не.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    По така дадената информация не може нищо да се определи! Измерените стойности в омове в случая не показват нищо.
    Статора на този двигател се състои от много намотки, свързвани през ключа по различен начин, а има и вътрешни връзки, които са невидими без разглобяване на двигателя. Тук може да помогне само майстор по пренавиване на ел. двигател и то ако има схемата на свързване на намотките.

    Ето малко теория по въпроса:

    Оборотите на този тип двигатели могат да се управляват по два начина - на стъпки чрез смяна броя на полюсите и плавно - чрез промяна на честотата на захранващото напрежение с честотен инвертор. Оборотите се изчисляват по следната формула:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Обороти на АД.jpg
Прегледи:      35
Размер:	12.0 KB
ID:	10945 където:
    n - брой обороти в минута
    f - честота на захранващото напрежение в херци
    p - брой чифтове полюси
    s - хлъзгане

    Съотношението на полюсите и оборотите на въртенето на вала на двигателя е много просто. Всеки брой полюси съответства на определена честота на въртене на изходния вал. Ако има два полюса (2p) тогава номиналната честота на въртене на вала е три хиляди оборота в минута (3000 rpm). Ако двигателят има четири полюса (4p), тогава номиналната скорост на изходния вал е иляда и петстотиноборота в минута (1500 rpm). Ако асинхронният двигател има шест полюса (6Р), честотата на въртене на вала е хиляда оборота в минута (1000 rpm). Ако двигателят има осем полюса (8p), скоростта на въртене на вала е седемстотин петдесет оборота в минута (750 rpm). В дванадесет полюсния двигател (12p) скоростта на вала е петстотин обороти в минута (500 rpm).

    Трискоростните двигатели имат следните съотношения на броя на полюсите и честотата на въртене на вала:
    - шест, четири и две полюса (6/4/2) съответстват на хиляда, хиляда и петстотин и три хиляди оборота в минута (1000/1500/3000);
    - осем, четири и две полюса (8/4/2) дават седемстотин петдесет, хиляда и петстотин и три хиляди оборота в минута (750/1500/3000);
    - Осем, шест и четири полюса (8/6/4) съответстват на седемстотин и петдесет, хиляда и хиляда и петстотин оборота в минута в изходния вал (750/1000/1500).

    По повод на послеписа - ако ти е спешно посред нощ обади се на 112!
    Благодаря за отговора, макар и без кой знае каква помощ за случая. Намерих друг вентилатор - работещ, на който установих начина на свързване. Оказа се, че кондензатора е в кутията с бутоните за управление на вентилатора, а не в корпуса при ел.двигателя (аз имам само двигателя). Измерените стойности на съпротивлението до някъде вече ме бяха ориентирали за комбинацията от двойките проводници, определящи скоростта.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20220204_141429.jpg‎  

  8. #6918
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...трябва ли да се коригира това положение от властимащите и как с какви средства?
    По въпроса с ваксините нищо не може да се направи. Ваксинирането е индивидуален акт, ефекта от който е колективен. С ваксинирането си всеки дава своя дял в колективното здравеопазване. Ние не си падаме по жестове за "колективното благо", така че нищо не може да се направи. Насила можеш да вземеш нещо от някого, но не можеш насила да му дадеш.
    Властимащите поне това би трябвало да го разбират.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #6919
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По въпроса с ваксините нищо не може да се направи. Ваксинирането е индивидуален акт, ефекта от който е колективен. С ваксинирането си всеки дава своя дял в колективното здравеопазване. Ние не си падаме по жестове за "колективното благо", така че нищо не може да се направи. Насила можеш да вземеш нещо от някого, но не можеш насила да му дадеш.
    Властимащите поне това би трябвало да го разбират.
    Интересно какво си мислят австрийците за упажняването на властта на властимащите при властването им над властнямащите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #6920
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Важното е "ние", аз-ът е нищо. Няма как да се правят обобщения, да се търсят причини и да се намират решения за обществени проблеми, ако "аз" е водещо. Като вземе някой да се бие в гърдите и да повтаря "аз, аз" - такъв човек не притежава морални достойнства, па ако ще да е умен за петима.
    Ей сега разбирам ,защо не се разбираме. АЗ означава да носиш отговорност за действията си. АЗ значи да имаш собствен морален кодекс. АЗ означава че твоята самооценка преминава през общочовешки морални ценности. Та за това НИЕ е неприемливо като замазване и прикриване на собствените грешки.
    Отговорността винаги е лична. Някои не обичат да я носят и се крият зад "всички правят така." Да дам примери? Германците загубили войната твърдят , че не са знаели какво правят нацистите. Украинците величаят Бандера и забравят , че избитите в Бабий яр евреи са избити от хора на същия герой. Германците само са наблюдавали. Поляците упорито отричат , че са сътрудничили в излавянето на евреите. И всичко това е защото е удобно да се скриеш зад мнозинството НИЕ. Множественото число е само скривалище за гузната съвест.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 692 от 800 ПърваПърва ... 192592642682690691692693694702742792 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •