Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 211 от 800 ПърваПърва ... 111161201209210211212213221261311711 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,101 до 2,110 от общо 7996
  1. #2101
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Владо Береану наскоро каза, че ако у нас приватизацията се е била разиграла на лотариен принцип, то сега ще сме имали с 50% по-силна/работеща икономика, защото някои от предприятията щели да попаднат по случайност в добри ръце, и сега да работят/произвеждат....а не както става всъщност - харизаха ги на определени хора, които ги окрадоха/източиха, и накрая ги нарязаха за старо желязо...по мои наблюдения основно чрез цигански фирми-посредници.

  2. #2102
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Незнам къде са отивали печалбите,но знам,че моите родители(не само моите) с една крава и 200м2 оранжерия за 7 години ми направиха и обзаведоха къщата.....
    За това всички западняци казват, че сме богати хора. Защото всяко едно българско семейство има СОБСТВЕН дом, обзаведен и т.н. Притежава земи и имоти. При тях мнозинството е под наем, под аренда, на ипотека....

  3. #2103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Доста ще да е било папането, щом им е стигнало за 45г. Ти 45 годишно говедо ял ли си?
    Явно си градско чедо или се правиш на ощипан ,никаде не писах че са папкали едно говедо ,1944 селата са пращели от стока всичко се е сеело дори и наи малкото парче ,хората са си гледали стоката щото са разчитали на нея за прехраната,влизали са в ТКЗС СЛЕД ГОЛЯМ БОИ ,а някои и след затвор ,само гладните и калпавите които са нямали нищо са искали ТКЗС някои неща не се забравят колкото и да ти се иска.

  4. #2104
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Явно си градско чедо или се правиш на ощипан ,никаде не писах че са папкали едно говедо ,1944 селата са пращели от стока всичко се е сеело дори и наи малкото парче ,хората са си гледали стоката щото са разчитали на нея за прехраната,влизали са в ТКЗС СЛЕД ГОЛЯМ БОИ ,а някои и след затвор ,само гладните и калпавите които са нямали нищо са искали ТКЗС някои неща не се забравят колкото и да ти се иска.
    Съгласен съм. А после 35г какво са яли по селата? Нали пак са сеели и гледали говеда и свини. При това с доста по-добра техника и производителност.
    Докато не го проумеете това пчеларите, че кооперирането дава много по-големи възможности и печалби и го карате на принципа "всяка коза за своя крак" винаги ще си останете на дъното на земеделското производство.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #2105
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Не знам защо оставаш с това впечатление , че отхвърлям демокрацията. Съгласен съм с написаното но не можеш да ме убедиш , че не е имало намеса от вън!
    Кой бутна Украйна ?
    Украйна се бутна сама !
    Да е.б. на украйна . Аз гледам България !

  6. #2106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Украйна се бутна сама !
    Да е.б. на украйна . Аз гледам България !
    Не подхожда на даскал да пише такива цинизми.

  7. #2107
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Съгласен съм. А после 35г какво са яли по селата? Нали пак са сеели и гледали говеда и свини. При това с доста по-добра техника и производителност.
    Докато не го проумеете това пчеларите, че кооперирането дава много по-големи възможности и печалби и го карате на принципа "всяка коза за своя крак" винаги ще си останете на дъното на земеделското производство.
    Значи,едно време са били дядо да влиза в кооперацията,а той бягал по къра.После кооперирането стана най-големия грях на соца и в началото на демокрацията едва ли не ни бутаха в ръцете на сила земята и машините на тези кооперации .Трябвало всеки да прояви търговски нюх, сега пак кооперирайте се щото няма прокопсия.То няма угодия вече.

  8. #2108
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не подхожда на даскал да пише такива цинизми.

    Айде , бе ! Щом , казваш ?
    Запитай , Рачков !
    Нали , сте бургазлии !

  9. #2109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Айде , бе ! Щом , казваш ?
    Запитай , Рачков !
    Нали , сте бургазлии !
    Ай ся, ще се обиждаме. Ти нали беше 1/2 Бургазлия.

  10. #2110
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Е , и , срам ме е , от това !

 

 
Страница 211 от 800 ПърваПърва ... 111161201209210211212213221261311711 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •