Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 563 от 800 ПърваПърва ... 63463513553561562563564565573613663 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,621 до 5,630 от общо 7995
  1. #5621
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    , понякога звучи като "Не мога да карам Порше." .
    Всички можем да ги караме,ама трудно паркираме.По скоро парктроника им е дефектен..

  2. #5622
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Това са пчели с жълт цвят на първите коремни сегменти. Това ги различава от "сивушките", които са с тъмни, до черни сегменти на чийто фон, изпъква сивия цвят на окосмяването. "Отървах се от жълтурите", понякога звучи като "Не мога да карам Порше." Безкраен спор и повод за чепкане по форумите...
    Всеки може да кара порше,но малко могат да си го позволят.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #5623
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Майсторе,тя и майката гради при теб.Ей,за това говоря много муха,но пчели малко.Майтапя се да знаеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5624
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Това не са ли капачките дето затваряше бурканите със "зелените гущери"?


    Не от тия за кувьозите дето ги събират. Утре или понеделник ще ти снимам къде са ми зелените гущери.Ти луд ли си да ги държа в буркани по това време.Още преди месец ги пуснах.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #5625
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Всички можем да ги караме,ама трудно паркираме.По скоро парктроника им е дефектен..
    Ами то "карането" е дарба - или можеш, или не можеш, нещо като пеенето и рисуването, а пчеларството е занаят, който ако ходиш по лекции, ставаш професор, па може и академик. Ако има кой да те признае де, щото някой са самозвани такива.

  6. #5626
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами то "карането" е дарба - или можеш, или не можеш, нещо като пеенето и рисуването, а пчеларството е занаят, който ако ходиш по лекции, ставаш професор, па може и академик. Ако има кой да те признае де, щото някой са самозвани такива.

    Калински не си прав.Ако мога си позволя Кауфлански редбул по 50кг на кошер да знаеш и Кашковски ще ми звъни по телефоня да ме пита как ги правя тия добиви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #5627
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Калински не си прав.Ако мога си позволя Кауфлански редбул по 50кг на кошер да знаеш и Кашковски ще ми звъни по телефоня да ме пита как ги правя тия добиви.
    Аз не мисля така. И за Редбул си има чалъм. Не знаеш ли кога и как, се получава едно нищо. Има определени моменти, в които пчеларя трябва да реагира адекватно на пчелните необходимости, та в тия моменти е нужна точна преценка на ситуацията. Дори и да даваш много Редбул, ако не е в подходящото време, просто ще си си хвърлил парите на вятъра и има да се чудиш защо така стана. Ама така е като не са ходили на лекции като професора.

  8. #5628
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз не мисля така. И за Редбул си има чалъм. Не знаеш ли кога и как, се получава едно нищо. Има определени моменти, в които пчеларя трябва да реагира адекватно на пчелните необходимости, та в тия моменти е нужна точна преценка на ситуацията. Дори и да даваш много Редбул, ако не е в подходящото време, просто ще си си хвърлил парите на вятъра и има да се чудиш защо така стана. Ама така е като не са ходили на лекции като професора.
    Може и да не е така.Германците вече редбула го нещат, лабораториите им го засичали,а и неги интерисуват потребностите на пчелите и за какво се дава ДеМиСа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5629
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и да не е така.Германците вече редбула го нещат, лабораториите им го засичали,а и неги интерисуват потребностите на пчелите и за какво се дава ДеМиСа.
    Пак залиташ! Аз говоря за храненето като необходимост на пчелите, а не за добиване на стокова продукция. А за държавните пари, не ми говори. През седмицата гледах по телевизора един бизнесмен - Българин, живееш до скоро в Канада, сега се завърнал да прави бизнес у нас. Та той каза така - перифразирам : Трудно е да се убедят управляващите и колегите бизнесмени, че е необходимо производство, а не да се чака на държавната хранилка. Аз също съм на този принцип, не искам да ми дават, но не искам и да ми пречат. За съжаление обаче, се получава точно обратното, именно за тия, които чакат някой нещо да им даде, и после ми казват: Ама какво съм виновен аз, че държавата ги дава, пък аз се възползвам от това. Ей тука има един проф, дето станал пчелар по "млад фермер", па сега голям го вади. Да река и аз като бати ти Слави: "Айде у лево". То човек като си повярва толкова много, после няма как да слезе на земята. Те и за това сме на туй дередже.

  10. #5630
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Пак залиташ! Аз говоря за храненето като необходимост на пчелите, а не за добиване на стокова продукция. А за държавните пари, не ми говори. През седмицата гледах по телевизора един бизнесмен - Българин, живееш до скоро в Канада, сега се завърнал да прави бизнес у нас. Та той каза така - перифразирам : Трудно е да се убедят управляващите и колегите бизнесмени, че е необходимо производство, а не да се чака на държавната хранилка. Аз също съм на този принцип, не искам да ми дават, но не искам и да ми пречат. За съжаление обаче, се получава точно обратното, именно за тия, които чакат някой нещо да им даде, и после ми казват: Ама какво съм виновен аз, че държавата ги дава, пък аз се възползвам от това. Ей тука има един проф, дето станал пчелар по "млад фермер", па сега голям го вади. Да река и аз като бати ти Слави: "Айде у лево". То човек като си повярва толкова много, после няма как да слезе на земята. Те и за това сме на туй дередже.


    Съдбица Калински.Едни почват от 5 други от 50.Някой вървят на пред, а други назад.Ето мен за пример ще дам.От 136 и горница днес опредилих само 45-50 за мед.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 563 от 800 ПърваПърва ... 63463513553561562563564565573613663 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •