Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 771 от 800 ПърваПърва ... 271671721761769770771772773781 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 7,701 до 7,710 от общо 7996
  1. #7701
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз попаднах на една група във фейсбук където въпросния човек пише разни неща. Доста съм разочарован от писаниците там, не мислех че и при пчеларите има толкова простотия ...
    Специално за " въпросния човек" искам да вметна, че е един вид пчелар - шоумен и доста от нещата които говори са с едничката цел да става весело... (поне доскоро беше тъй и не вярвам да е изменил на себе си...)

  2. #7702
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Малко за банките и инфлацията, доколко е така , но понеже съм забелязал че пускате отвреме навреме разни статии и видеа с по-конспиративна насоченост и аз да пратя нещо.

    https://www.youtube.com/watch?v=y4SGsneWQgU

  3. #7703
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имаше една мисъл на проф. Вучков....активен некадърник.
    Хвани единия, удари другия.

  4. #7704
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Здравейте, колеги!

    Направих пчелин в нова градина, която посях есента на 2022 г. Но от този и миналия месец като ходя установих, че мястото е страшно ветровито.Даже вчера при ураганните ветрове имах 2 изхвърчали капака. Добре, че не е паднал някой кошер, тъй като са с по 2 магазина под плодниците и са височки. То е ясно, че няма да са в тази конфигурация занапред. Но дайте идея с какво да си направя мястото малко по-скътано. Имам даже странното чувство че този вятър им пречи. Предполагам, че като се поуспокои времето няма да е чак такъв проблем. Иначе около мен има акация,овошки, билки и мястото не е лошо, макар, да не съм минал един сезон за да мога да анализирам. Предполагам, че с течение на времето , след като пораснат овошките, ще стане по-добре,защото дърветата ще пазят, но това ще стане след поне 5-6 години. Но в момента как може да се спася от този вятър. Направи ми впечатление, че дори и да е по-спокойно времето, там пак си има вятър. Моля за съвети!

  5. #7705
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Здравейте, колеги!

    Направих пчелин в нова градина, която посях есента на 2022 г. Но от този и миналия месец като ходя установих, че мястото е страшно ветровито.Даже вчера при ураганните ветрове имах 2 изхвърчали капака. Добре, че не е паднал някой кошер, тъй като са с по 2 магазина под плодниците и са височки. То е ясно, че няма да са в тази конфигурация занапред. Но дайте идея с какво да си направя мястото малко по-скътано. Имам даже странното чувство че този вятър им пречи. Предполагам, че като се поуспокои времето няма да е чак такъв проблем. Иначе около мен има акация,овошки, билки и мястото не е лошо, макар, да не съм минал един сезон за да мога да анализирам. Предполагам, че с течение на времето , след като пораснат овошките, ще стане по-добре,защото дърветата ще пазят, но това ще стане след поне 5-6 години. Но в момента как може да се спася от този вятър. Направи ми впечатление, че дори и да е по-спокойно времето, там пак си има вятър. Моля за съвети!
    20230329_115626.jpg
    Изрезки(капаци), от някоя дърводелна, където бичът трупи. Сълкъмови коли и изрезките се коват плътно идна до друга. Ще издържат 6-7 години.
    В близост до тебе, стружна имаше в Стефаново, но не знам дали работи все още. Има и в Добродан.

  6. #7706
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Всъщност,целта на оградата е не да спре вятъра,а да го пропуска-прецежда,иначе....ще му разкове пироните

  7. #7707
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Всъщност,целта на оградата е не да спре вятъра,а да го пропуска-прецежда,иначе....ще му разкове пироните
    Да де. Те и без друго, не могат да се коват плътно.

    Р.Р. Ако бие пироните по посока на вятъра, няма да се разковат.

  8. #7708
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Имам два кошера на течение вече 7-8 години май мед от тях не съм вадил иначе не ме мъчат ни се роят ни мрът живуркат си там в тяхната си нирвана

  9. #7709
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Така и така пишете за вятър, аз имам един кошер на края на редицата, който е по - сръдлив от другите. Дава много мед и е много жизнен, дори и след смяна на майките, обаче се надига и започва да жили, доста повече от другите. Може ли да има общо това че е в края на редицата. Звучи сигурно абсурдно но да питам все пак...

  10. #7710
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така и така пишете за вятър, аз имам един кошер на края на редицата, който е по - сръдлив от другите. Дава много мед и е много жизнен, дори и след смяна на майките, обаче се надига и започва да жили, доста повече от другите. Може ли да има общо това че е в края на редицата. Звучи сигурно абсурдно но да питам все пак...
    В крайните кошери имаш налитане особено ако е от към страната на летежа на пчелите затова има повече пчели а жили повече защото е с повече пчели и е по- силен.Говоря по- принцип

 

 
Страница 771 от 800 ПърваПърва ... 271671721761769770771772773781 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •