Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 236 от 800 ПърваПърва ... 136186226234235236237238246286336736 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,351 до 2,360 от общо 7996
  1. #2351
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А защо не помислиш колко хора има без работа? Всеки ден по новините излиза някой и повтаря, като папагал, че нямало работа и държавата да им намери работа. Защо да не помогна на някой, който има желание за работа?
    Пчеларството е призвание.

  2. #2352
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Пчеларството е призвание.
    Това къде го прочете? В Библията или в някоя пчеларска книга?

  3. #2353
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Преди малко един пчелар си донесе восъка, за да му направя восъчни основи на ишлеме. Купувал го от някакъв магазин, който пък го е вземал от някакъв циганин или нещо подобно. В една от питите се усъмнихме и решихме да я разцепим с брадвата. И отвътре изпадна една ТРОТОАРНА ПЛОЧКА - парче, тежащо 1.2 kg. Не се знае колко и какви камъни има в другите пити, но утре като се стопи, ще видим.

    Та искам да кажа, че тази ИЗМАМА я е правил НЯКОЙ ПЧЕЛАР, който може би дори сега чете това и се подсмихва под мустак. Та за какви обединения и кооперации ми говорите, докато сред нас има такива хора. За какво качество на меда ми говорите, докато сред нас има такива хора. Защо се чудите, че изкупвачите на мед се отнасят с нас като с ПРЕСТЪПНИЦИ - та те са се напатили и наистина са се нагледали на всякакви опити за измами. Също важи и за изкупвачите на восък - те не вярват на нито един пчелар. И знаете ли - същото важи и за целия народ - той не вярва, че българските пчелари ще му предоставят качествен мед. И затова консумацията на мед в страната е най-ниска в целия свят.

    Огледайте се какво представляваме и кацнете на земята. В очите на западняците ние сме едно крадливо и лъжливо племе, пълно с тарикати и мошеници. И това племе получава подобаващо отношение към него - ами НИКОЙ НЕ МУ ВЯРВА. От тука идват и ниските изкупни цени, както и завишените изисквания към качеството на продукцията.

    Та искам да кажа, че всички си има първопричина, и че виновниците трябва да ги търсим не на друго място, а при нас самите.
    Матеев,по твоята логика направо да го закриваме този сектор.Мошеници има на всякъде, защо си толкова сигурен че тази врътка не са я направили в магазина-за да направят по ниска цена и после на балъците номера с циганите.Те ако са сериозни професионалисти,трябва на момента да ги засичат тези неща,ако трябва да трошат всеки един калъп.То и тоз наш колега пчелар иска да е...е гявола у въздуха ама не знае че гявола вече го е минал.Толкоз ли не можеше да се свърже с колеги пчелари и да купи восък от тях,но не той как ще плати по висока цена да не е балък.Ще си говориме иначе за кооперации,няма да стане.

  4. #2354
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това къде го прочете? В Библията или в някоя пчеларска книга?
    Библията е вечна.Да не забравяме че всичко е суета,който я е чел ще разбере.

  5. #2355
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Пчеларството е призвание.
    И стругарството е призвание.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #2356
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Тази измама може и ти да си я направил. Обикновено така се случва в живота. На лъжата краката са къси.

  7. #2357
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Преди малко един пчелар си донесе восъка, за да му направя восъчни основи на ишлеме. Купувал го от някакъв магазин, който пък го е вземал от някакъв циганин или нещо подобно. В една от питите се усъмнихме и решихме да я разцепим с брадвата. И отвътре изпадна една ТРОТОАРНА ПЛОЧКА - парче, тежащо 1.2 kg. Не се знае колко и какви камъни има в другите пити, но утре като се стопи, ще видим.

    Та искам да кажа, че тази ИЗМАМА я е правил НЯКОЙ ПЧЕЛАР, който може би дори сега чете това и се подсмихва под мустак. Та за какви обединения и кооперации ми говорите, докато сред нас има такива хора. За какво качество на меда ми говорите, докато сред нас има такива хора. Защо се чудите, че изкупвачите на мед се отнасят с нас като с ПРЕСТЪПНИЦИ - та те са се напатили и наистина са се нагледали на всякакви опити за измами. Също важи и за изкупвачите на восък - те не вярват на нито един пчелар. И знаете ли - същото важи и за целия народ - той не вярва, че българските пчелари ще му предоставят качествен мед. И затова консумацията на мед в страната е най-ниска в целия свят.

    Огледайте се какво представляваме и кацнете на земята. В очите на западняците ние сме едно крадливо и лъжливо племе, пълно с тарикати и мошеници. И това племе получава подобаващо отношение към него - ами НИКОЙ НЕ МУ ВЯРВА. От тука идват и ниските изкупни цени, както и завишените изисквания към качеството на продукцията.

    Та искам да кажа, че всичко си има първопричина, и че виновниците трябва да ги търсим не на друго място, а при нас самите.
    Тази измама може и ти да си я направил. Обикновено така се случва в живота. На лъжата краката са къси.

  8. #2358
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И стругарството е призвание.
    Всяка една професия е призвание,но за да работиш едно нещо то трябва да ти идва от вътре да го искаш от душа и да го правиш с любов.

  9. #2359
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нали трябва да сме конкретни. За кооперацията на овцевъдите, която посочваш, намерих само това:http://farmsubsidy.openspending.org/...ient/BG40743// Никакви други следи от дейност. Такива кухи структури за цоцане на пари от Европа и бюджета колкото искаш, не са за пример.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #2360
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Питал, как пита? Аз не се хваля, а споделям. Не е ли добре да знаят хората, че може и още по добре и по много. Като имаш такъв мерак да разбереш финансите ми, заповядай ми на гости, но първо преведи 3 000 лв(правя ти отстъпка, на Чанко исках 10 000лв)по сметката ми и заповядай.
    Явно си забравил какво ми отговори тогава. Както и да е, твойте сметки са си твой проблем. Само дето такива приказки при мен не минават. Нищо лично.

 

 
Страница 236 от 800 ПърваПърва ... 136186226234235236237238246286336736 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •