Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 649 от 800 ПърваПърва ... 149549599639647648649650651659699749 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,481 до 6,490 от общо 7995
  1. #6481
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Супер време за пчеларстване събота и неделя.Колегите от сутрин до здрач ручкахали ручкаха.Какво търсиха и аз не знам.Някой даже и с тубите тръгнали.Други пък с питки с протеини,питки без протеини,питки с гъби,питки с мащерка...Аз като най слабия пчелар в Района поради високата ми зимна смъртност с Брата на сейванчето бистрихме политиката и оправяхме ваксините на Прасковова 40градуса.Така мисля да пчеларствам до 10.04,а после на бири.Майтапя се разбира се кой пчеларин ще направи това в тия два хубави слънчеви дни с 19-20 градусови температури.
    Кой ще работи по тея пчели щом нема да е Брата, горко им
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #6482
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Кой ще работи по тея пчели щом нема да е Брата, горко им

    Те са на Държавата бре.Да не са мои.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #6483
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те са на Държавата бре.Да не са мои.

    Ми тогаз, що плащаш данъци ве оланкоолу? То според тебе, направо да закриваме държавицата? Социалист със комунист такъв!

  4. #6484
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ми тогаз, що плащаш данъци ве оланкоолу? То според тебе, направо да закриваме държавицата? Социалист със комунист такъв!
    Защото и аз съм на тая държава.Вземи си прочети лк ко пише...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #6485
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те са на Държавата бре.Да не са мои.
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...BF%D0%B0%D0%B2

    За съжаление теее... преобладават и рано или късно ще ни превземат.

  6. #6486
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...BF%D0%B0%D0%B2

    За съжаление теее... преобладават и рано или късно ще ни превземат.

    Пената ще оправи раутата...Кокала е огозган вече...Само ЦСКА
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #6487
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Пената ще оправи раутата...Кокала е огозган вече...Само ЦСКА
    ...Явно съм пропуснал първите две серии... - те вече са ни превзели

  8. #6488
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ...Явно съм пропуснал първите две серии... - те вече са ни превзели

    С чалгарите е още по зле.Бай Ишмедеме знаеш ли ко думаше?"Даче като видя какви се канят за политици да стават,ще ти кажа каква ще ви е и политиката.Шварценигер не е Българин"Ама народя е прост.Аз ако бях на него гласувай само за такива като Митьо пищова и Радо Шишарка да ги видя после кой ще ходи у еуропата...?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #6489
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес вече се знаят резултатите в Елена и Златарица от проверката на БАБАХ за смъртноста над 100кошера.
    БИО=0,Не БИО 65%.Ся някой ще каже"Това е измама".Аз бих казъл,че не е.На Био-то им дават някой лев в цената и отделно.Хората с пари си играят и могат да си позволят да не хранят като нас с инверт и сахар/е освен ако не е по ДеМиСа на сила/.Био пчеларите не могат да си позволят като назе де не са Био да третират с Армитрази и темп подобни гнязове.Био пчеларя има жълта табелка която го пази от уруки,тарапоняци и други гадни твари...Много лошо се очаква ако тенденцията продължава.Така ще останат само БИО пчелари,а ние не БИО-то ще станем овчари...няма лошо по 500лв на специална уфтсъ дават65:0 тия направо ни попиляха...ебати резиляТая година мисля да предложа на г-н Иванов да е нулева,че ДеМиСа няма за какво вече да отпусне.Освен поради недостиг на Гръцки търтеи...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6490
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Днес вече се знаят резултатите в Елена и Златарица от проверката на БАБАХ за смъртноста.
    БИО=0,Не БИО 65%.Ся някой ще каже"Това е измама".Аз бих казъл,че не е.На Био-то им дават някой лев и в цената и отделно.Хората с пари си играят и могат да си позволят да не хранят като нас с инверт и сахар/е освен ако не е по ДеМиСа на сила/.Био пчеларите не могат да си позволят като назе да не Био-то да третират с Армитрази и темп подобни гнязове.Био пчеларя има жълта табелка която го пази от уруки,тарапоняци и други гадни твари...Много лошо се очаква ако тенденцията продължава.Така ще останат само БИО пчелари,а ние не БИО-то ще станем овчари...няма лошо по 500лв на специална уфтцъ дават65:0 тия направо ни попиляха...ебати резиляТая година мисля да предложа на г-н Иванов да е нулева,че ДеМиСа няма за какво вече да отпусне.Освен поради недостиг на Гръцки търтеи...

    Пак казвам, чух от познат, че на един от познатите био-пчелар в нашия район с 250 семейства са му умрели 50%. Не съм говорил с човека, но онзи, който ми го каза лично от него го е чул. Друг познат с над 250 семейства, който доскоро беше био-пчелар, до 01.01.2021, също имаше през февруари около 20% смъртност. Сега, дали ще обявят официално нещата е под въпрос.

    Измама е, разбира се.

    Аз, като не съм био, що имам само един кошер умрял от глад и то защото през септември стана търтовка и направи само търтеи, които изпапкаха повечето запаси още през есента? Плюс това не съм купувал ленти, амитраз, кумафос и т.н. Само мравчена, оксалова, лимонена киселина, чесън, КАС-81, последния си го правя сам.

 

 
Страница 649 от 800 ПърваПърва ... 149549599639647648649650651659699749 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •