Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 482 от 800 ПърваПърва ... 382432472480481482483484492532582 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,811 до 4,820 от общо 7995
  1. #4811
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тъй като едва ли някой е смятал среднопретеглена цена да вземем за пример най-търгуваните - рапица и слънчоглед.


    Прочете ли извадките от пост #4788?
    Освен сърбина най-нагло да лъже, ама не ми се вярва да го прави пред представител на тяхната пчеларска организация.
    Предполагам, че е така. Както казах, аз говорих със сърбин миналата година. Човека каза 4€, но дали е закръглил - не знам.

  2. #4812
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Предполагам, че е така. Както казах, аз говорих със сърбин миналата година. Човека каза 4€, но дали е закръглил - не знам.
    За акция ли ти е казал 4€ а?

  3. #4813
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За акция ли ти е казал 4€ а?
    Разговора ни беше предимно за акация и до колкото си спомням - да.

  4. #4814
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Разговора ни беше предимно за акация и до колкото си спомням - да.
    Сам знаеш колко е изкупуват тука, има осемдесет стотинки разлика, ама вие уточнихте ли за био акация или обикновена акация става въпрос, че ако е био ще са назад доста.

  5. #4815
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Сам знаеш колко е изкупуват тука, има осемдесет стотинки разлика, ама вие уточнихте ли за био акация или обикновена акация ли става въпрос, че ако е био ще са назад доста.
    За БИО не е ставало дума. Може и там да е ТАБУ.

  6. #4816
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    По мои наблюдения в другите страни е горе долу над двойно. За ексцентрични цени няма да говорим.
    Говорил съм с колеги от всички съседни държави, и никой не ми е казал едрова цена под 4 евро? А у нас пречи грандоманщината. Давам пример: Преди като имах петдесет семейства добивах два тона мед. Сега когато имам сто и петдесет семейства отново дежа вю.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #4817
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Говорил съм с колеги от всички съседни държави, и никой не ми е казал едрова цена под 4 евро? А у нас пречи грандоманщината. Давам пример: Преди като имах петдесет семейства добивах два тона мед. Сега когато имам сто и петдесет семейства отново дежа вю.
    И нашата акация идва 3.58 €, но на дребно при германеца е 2,5-3 пъти по - скъп от нашия. А колко ли е този който си го подават през прага на дома си или те не продават тъй? Не вярвам.

  8. #4818
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И нашата акация идва 3.58 €, но на дребно при германеца е 2,5-3 пъти по - скъп от нашия. А колко ли е този който си го подават през прага на дома си или те не продават тъй? Не вярвам.
    Лично аз, при продажби на дребно търся количество. Това не ми се получава с " висока" цена. Два тона мед от един обект ми стига като таргет. И то на конкурентна цена.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #4819
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Лично аз, при продажби на дребно търся количество. Това не ми се получава с " висока" цена. Два тона мед от един обект ми стига като таргет. И то на конкурентна цена.
    Дано скоро стигнеш 10 обекта по два тона, искрено ти се радвам.

  10. #4820
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Лично аз, при продажби на дребно търся количество. Това не ми се получава с " висока" цена. Два тона мед от един обект ми стига като таргет. И то на конкурентна цена.
    "Бат"Тянко, би ли обяснил на по-простите батковци, кво е това аджеба "таргет"?? Кво ще рече това, хем големи количества хем на дребно, хем на конкурентна цена??? С кого се конкурираш, със себе си ли? Моля, осветли ни малко. Аз съм стар ама и аз съм чувал думата "дъмпинг" само дето не бях чувал някой да прави дъмпинг на някого и да се хвали пред него.
    От 10 до 14 лв. продавахме меда в тенекии, под 10 не е падал. Не се учудвайте, и кошерите ни са по малко и килограмите за години наред сигурно не минават 10. Е...намериха се "колеги"с "обекти" количества и "таргети" и ние увиснахме. Ако си продам меда на "конкурентна" цена, не мога да си платя цигарите за 2 месеца.
    Извинявайте, не знам кво ми стана ама...

 

 
Страница 482 от 800 ПърваПърва ... 382432472480481482483484492532582 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 63 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 63 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •