Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 227 от 800 ПърваПърва ... 127177217225226227228229237277327727 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,261 до 2,270 от общо 7995
  1. #2261
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Това се казва контрабанда Бат Бойко как не го е удошил

  2. #2262
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #2263
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Стига сте му правили сметки и разчети на бизнеса на човека. Пуснал си е обявата и е описал условията, и както Атанасов предположи, май трябва да бъдат изтрити мненията от второто до края на темата.


    Модератор.

  4. #2264
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    А след като е обява, защо е в раздел Новини, а не в търговския?

    П.п. Знам, че не е случайно.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #2265
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    А след като е обява, защо е в раздел Новини, а не в търговския?

    П.п. Знам, че не е случайно.
    На това не бях обърнал внимание, може би не е случайно - автора си е избрал раздела къде да го публикува КРАТКОТО СЪОБЩЕНИЕ, но още сега го "пращам" при обявите...

  6. #2266
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Някои хора забравят, че аз не съм майкопроизводител.
    Производството на майки на мен ми е вторичен продукт. При 10-12 разплодни майки от 3-5 различни линии на година, няма как всички да са с еднакво качество. Повечето даже не забелязват, че съм си направил труда да сложа някакви драсканици върху клетките.... явно не е важно... Кой да се светне, че продавам философия на пчеларстване, а не - майки.

    За меда сте прави, ама аз не съм магьосник, затова пък правя това което мога.

    А тия приказки за цените на майките ги слушам от самото начало. В случая обаче, повишение на цените от моя страна на практика няма. Просто моя си начин да бъда лоялен към хората, които досега да ми подпомагали развъдната програма. Последните винаги ще бягат най-бързо.

    Сметките иначе са много прости - При 400 кошера и нужда от 250 майки годишно, цената да се закупуват от Германия по €30 е по-ниска, отколкото разходите за производството им в бг ( при положение, че НЕ Е все тая какви майки ще има в кошерите). Който се чувства силен в сметките, нека се опита да го обясни по-подробно за да има по-малко чудещи се защо джобовете им са все празни.

    Просто една различна гледна точка, която не бях длъжен да споделям.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #2267
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Някои хора забравят, че аз не съм майкопроизводител.
    Производството на майки на мен ми е вторичен продукт....
    Как да забравят нещо, което никога не са го знаели - ти виж какви глупости се изписаха и те направиха "ратая" в пчелина на някой грък....
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 06.02.2017 в 16:21.

  8. #2268
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Някои хора забравят, че аз не съм майкопроизводител.
    Производството на майки на мен ми е вторичен продукт. При 10-12 разплодни майки от 3-5 различни линии на година, няма как всички да са с еднакво качество. Повечето даже не забелязват, че съм си направил труда да сложа някакви драсканици върху клетките.... явно не е важно... Кой да се светне, че продавам философия на пчеларстване, а не - майки.


    За меда сте прави, ама аз не съм магьосник, затова пък правя това което мога.

    А тия приказки за цените на майките ги слушам от самото начало. В случая обаче, повишение на цените от моя страна на практика няма. Просто моя си начин да бъда лоялен към хората, които досега да ми подпомагали развъдната програма. Последните винаги ще бягат най-бързо.

    Сметките иначе са много прости - При 400 кошера и нужда от 250 майки годишно, цената да се закупуват от Германия по €30 е по-ниска, отколкото разходите за производството им в бг ( при положение, че НЕ Е все тая какви майки ще има в кошерите). Който се чувства силен в сметките, нека се опита да го обясни по-подробно за да има по-малко чудещи се защо джобовете им са все празни.

    Просто една различна гледна точка, която не бях длъжен да споделям.

    Добре Господин''Пълен джоб",може ли да обясниш на простия български пчелар,защо слагаш минимално количество от поръчаните от теб философии(майки)?
    Ей тъй от любопитство.

  9. #2269
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Как да забравят нещо, което никога не са го знаели - ти виж какви глупости се изписаха и те направиха "рътая" в пчелина на някой грък....
    Какво е рътай?

  10. #2270
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Е ратай, разбира се.

 

 
Страница 227 от 800 ПърваПърва ... 127177217225226227228229237277327727 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 68 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 68 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •