Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 585 от 800 ПърваПърва ... 85485535575583584585586587595635685 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,841 до 5,850 от общо 7995
  1. #5841
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Може да се ползва и черно стреч фолио, аз пролетта слагах от чербите чували на няколко, не съм видял поразителен ефект
    И аз съм слагал черни чували и на кошера отвън се получава мухъл, това показва, че има влага между кошера и найлона.

  2. #5842
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз съм слагал черни чували и на кошера отвън се получава мухъл, това показва, че има влага между кошера и найлона.
    Може би стреча е по добра идея, но рано пролетта това с влагата си го има. Ще пробвам със стреч, въпреки че аз нямах мухъл, но моите са на слънце рано пролетта през по голямата част на деня.
    П. П. Тези на които пробвах са на мрежа
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #5843
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако постигнеш и неговите (В. Г. К.) резултати, обещавам да дойда да стажувам на пчелина ти, някоя зима
    Вече не пращат в Сибир, та няма как да стане да се преместя там. А и не изпълнявам всички точки - не ги местя в нови кошери, не им давам пити с мед пролетта, не си бракувам слабаците - все мързел.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #5844
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Наш колега, пчелар, предлага да започнем кампания за защита на пчелите (и пчеларството) чрез поставяне на разяснителни материали - брошури, плакати, табла, билбордове и др. Той лично смята да постави табло на пчелина си и в центъра на селото.

    Моля, разгледайте този линк: https://scontent.fsof10-1.fna.fbcdn....9a&oe=5E252CD2
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  5. #5845
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Готово, другата събота и неделя съм във Враца, може да направим суха тренировка за зимата

    Може! Само да уточним понятието "суха тренировка"! Ако ще седим на празни бутилки и ще гледаме витрините с колбаси ...
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  6. #5846
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,толма,,- мисля, че е черна хартия с пясъчна посипка нещо подобно де едно време се слагаше под керемидите- ако не бъркам, че и моя руски е мани- мани.
    Това с " толмата" го тиражираха в списание пчеларство преди години.Виждам, че има хора, които са попробвали. При мен резултат : мухал. Интересно, как ви се вързва тази сибирска дивотия с мрежесто дъно. Или отгоре топлите, а отдолу охлаждате.

  7. #5847
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това с " толмата" го тиражираха в списание пчеларство преди години.Виждам, че има хора, които са попробвали. При мен резултат : мухал. Интересно, как ви се вързва тази сибирска дивотия с мрежесто дъно. Или отгоре топлите, а отдолу охлаждате.
    Ако говориш за Кашковский той е против мрежестите дъна казва, че охлаждат гнездото и са развъдник на акари.
    Къде прочете, че пише за опаковане на кошера на мрежести дъно ще ми е любопитно да прочета?

  8. #5848
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ако говориш за Кашковский той е против мрежестите дъна казва, че охлаждат гнездото и са развъдник на акари.
    Къде прочете, че пише за опаковане на кошера на мрежести дъно ще ми е любопитно да прочета?
    При Барков 5842.

  9. #5849
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Виждам, че има хора, които са попробвали.
    'Що се смееш бре Атанасов? Ами "пробвал" съм. Не, че съм пробвал, а това бяха късни мои експерименти с по една шепа пчели, които исках да запазя уж през зимата. първото което ми дойде е да ги завия с такъв черен найлон, че ми бяха попаднали такива черни чували. Кой да им търси черна хартия/толма/? Резултата беше както и да нямаше. Половината иззимиха, половината не. Трябва да се пробва. Виждам, че и ти си мухлясвал.

  10. #5850
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При Барков 5842.
    С цялото ми уважение към теб, бих казал, че има разлика за това де е казал Кашковски и това де е направил Барков, то и Соларис каза, че е пробвал ама не с хартия а найлон то и Агрото вчера се чудеше как работил по Кашйовскии па не знаел, че е система а днес казва, че и мед в пити не давал напролет.
    Дребни подробности но все пак навярно оказват влияние.А може би и климата е друг- влажност и т.н..има
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 13.10.2019 в 12:15. Причина: Допълнение към поста.

 

 
Страница 585 от 800 ПърваПърва ... 85485535575583584585586587595635685 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 77 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 77 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •