Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 476 от 800 ПърваПърва ... 376426466474475476477478486526576 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,751 до 4,760 от общо 7995
  1. #4751
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кажи си, излей си мъката, че да се успокоиш, да легнеш, че да се наспиш.
    Казах ти бре - съдба.

  2. #4752
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако обичаш не обобщавай!
    За нормалността на останалите има лекари-специалисти!
    Молиш се да не обобщава, а ти правиш интересни заключения.

  3. #4753
    Наблюдател
    Регистриран
    15.03.2016
    Мнения
    11
    Ник като си задаваш толкова въпроси стигна ли до отговори ? Най сигурния начин да стигнем до благгополучие е да излезем с тия хора от цяла Европа и да изметен тая сган която ни поставя в наведено положение . Иначе във форума има най различни философи и такива на които им е одобно това правителство

  4. #4754
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ТСЦ1, много ми е интересно какво си разбрал за факторите които определят цените на мед? - това по повод по горен твой пост. Не слагай отговора в темата за цената на меда.
    На другия ти въпрос от по-горе - Сегашния закон за пчеларството е написан и внесен от пчелари. Нямам спомен дали са го защитавали лично пред комисии или в залата, но знам че е написан "по спешност" ( то си му личи) и от пчелари.
    Мога да ти отговоря много обстойно и на двата въпроса, но не сега. И ме интересува сериозно ли ще обсъждаме нещата, със зачитане мнението и доводите на всеки или просто си търсим повод за раздумка? Защото определено за второто нямам излишно време.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #4755
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията

    Аз за изминалите години за 6-ти път започвам от абсолютна нула - имал съм от няколко стотинсемейства до едва няколко единични бройки, но не съм се отказал - действам според обстоятелствата. И за всичките години не съм взел и един лев от държавата било субсидия или по някоя програма....
    Тук, тъй като не съм съгласен с теб, ще си позволя да те поправя. Щото иначе като нищо маса народ ще се юрнат да почват и те от нулата. А ти никога не си започвал от нулата Най-малкото защото имаш глава на раменете /а мисля че точно ти най-често си употребявал тази фраза в този форум/, т.е. с твоята компетенция малцина могат да се похвалят. Отделно, че си второ /или трето ли беше/ поколение пчелар - това вече също няма как да бъде нула...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #4756
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Мога да ти отговоря много обстойно и на двата въпроса, но не сега. И ме интересува сериозно ли ще обсъждаме нещата, със зачитане мнението и доводите на всеки или просто си търсим повод за раздумка? Защото определено за второто нямам излишно време.
    И аз нямам много време пък и обсъждането няма да доведе до никакъв резултат. Само искам да разбера според теб, на чисто пазарен принцип ли се формира изкупната цена на едро или не?

  7. #4757
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И аз нямам много време пък и обсъждането няма да доведе до никакъв резултат. Само искам да разбера според теб, на чисто пазарен принцип ли се формира изкупната цена на едро или не?
    Ако под чисто пазарен принцип разбираме само "търсене-предлагане" - НЕ! Върху нея влияят и още куп фактори, понякога даже политически. Все пак основно влияние върху изкупните цени на едро у нас има цената на големите производители и доставчици на мед в Европа. А ние не сме между тях!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #4758
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    В България никога не е имало пазарна икономика и никога няма да има, както и демокрация също....за да има демокрация и пазарна икономика трябва да има независими държавни институции, като съд, прокуратура, НАП, ДАНС...и т.н. и т.н....всяка партия, която дойде на власт, първата и работа е да смени всички отгоре до долу във всички държавни инстанции/Бухалки, за да може да рекетира и манипулира целия частен бизнес по свой собствен интерес...няма я и критичната маса от качествени хора, които да се обявят против статуквото - те просто се махнаха от държавата, лошото е, че ние вече одъртяхме, и няма къде и за кога да ходим някъде.

  9. #4759
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ... Върху нея влияят и още куп фактори, понякога даже политически...
    Други фактори? Да си ги кажем. И дали същите тези фактори не влияят по същия начин на всички останали цени на стоките за потребление? Защо да смятаме меда за изключение? И да смятаме, че само неговата цена може да оправим, независимо от всички останали цени на стоки? Може би в отделна тема?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #4760
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от nas111 Виж публикацията
    Ник като си задаваш толкова въпроси стигна ли до отговори ? Най сигурния начин да стигнем до благгополучие е да излезем с тия хора от цяла Европа и да изметен тая сган която ни поставя в наведено положение . Иначе във форума има най различни философи и такива на които им е одобно това правителство
    Тъй, тъй, но кого ще сложим начело да ни изведе до благополучието? Ангели да си внесем отнякъде, с гявол като българина няма да могат да се оправят. Андрешко е жив!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 476 от 800 ПърваПърва ... 376426466474475476477478486526576 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 64 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 64 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •