Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 496 от 800 ПърваПърва ... 396446486494495496497498506546596 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,951 до 4,960 от общо 7996
  1. #4951
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Дай Боже! Дано успееш да ги превъзпиташ, обаче малко съм песимист.
    Аз не се и опитвам. Те сами ще го направят.

  2. #4952
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ... Едно време Царя бил казал, че българина има нужда от смяна на чипа. Ами, прав е бил.
    Този не го цитирай, защото и той изяде баницата.

    пп. Бях почнал да мисля, че тука са само БИО.

  3. #4953
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Този не го цитирай, защото и той изяде баницата.

    пп. Бях почнал да мисля, че тука са само БИО.
    Че и той намазва си е факт. И защо? Щото и на него не му е сменен, а и да му е сменен, работи със старата окомплектовка. Иначе вярно го е казал или го е чул от някой западняк.

  4. #4954
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Наистина ли вярваш на това? Вярвам, че се майтапиш. Истина е обаче, че такова мислене има у хората и то е... направо овчо! Или, според тази "идея', избираш го, пращаш го да управлява, плащаш му заплата+бонуси+пари от разни комисий и го оставяш да те краде, докато се насити и се очаква затлачен от мангизите да се сети за тези, които са го избрали???!!! Стига бе!
    Естествено, че се майтапя. Имам ли друг избор, при положение, че от векове нещата са или смешни или трагични?
    "Сите са маскари"-Чичото
    "От мене по умен нЕма"- Вуте
    " дано се наядат та и за нас да остане"- не дословно но чичо Генчо си имал мераци, защо и дядо "Матейко" да няма?
    Ако някой ме мисли и третира като овца, какво ми остава освен жалното бееее... Не,че не знам-"като ми блееш Рогушке ле, кой ли те слуша" ама такава е.

  5. #4955
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Чета, чета - докато само мрънкаме колко е зле работата, нищо няма да се случи. Както и по-напред съм споменавал, докато не си изясним причините, поради което нещата са така, както са, няма никакъв смисъл да предприемаме нищо, освен да лекуваме симптомите, за да не умре пациента преди същинското лечение.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #4956
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Чета, чета - докато само мрънкаме колко е зле работата, нищо няма да се случи. Както и по-напред съм споменавал, докато не си изясним причините, поради което нещата са така, както са, няма никакъв смисъл да предприемаме нищо, освен да лекуваме симптомите, за да не умре пациента преди същинското лечение.
    Дай някаква идея как да го сторим де. Ти си от добре мислещите. Иначе рецепти за профилактика и аз мога да давам.

  7. #4957
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Чета, чета - докато само мрънкаме колко е зле работата, нищо няма да се случи. Както и по-напред съм споменавал, докато не си изясним причините, поради което нещата са така, както са, няма никакъв смисъл да предприемаме нищо, освен да лекуваме симптомите, за да не умре пациента преди същинското лечение.
    Някои са наясно -цитат: " Mrasni dolni komunisti...pchelite vi da izmrat....to dali ste ot brabshaaaaa....ili chakate med ot PUTCHI VASHKI OT GAZA NA KURNELAAAA-TARTEI DOLNIIII..."

    пп. сори за латиницата.

  8. #4958
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Аз, ако убия някого и не ме хванат, значи няма да съм виновна за убийството, вината ще е на полицията, че не ме е хванала?
    Браво, браво - точно така. Био пчеларите на една нога с убийците - браво. После що съм твъдял, че пишете простотии. Колко акъл трябва да имаш, за да сравняваш био пчеларите с рецидивисти, с възможно най- тежките криминални престъпления. Прочее - според примера ти излиза, че преди това съд, прокуратура и мвр са ти разрешили официално, документално, заверено с печат и съвсем по закон да убиеш някого. Смешно нали - ми смешно и тъпанарско даже.

    Моралния компас - любимия довод на скромните откъм възможности умове. Не знам дали си чувала за една все още жива легенда в модния свят - Виван Уестууд се казва, известна е сред пънк средите също. Та тази жена има следното мнение за моралистите:"Оу, най-страшните. Трудно ми е да общувам с моделки, журналистите са досадни, снобарите са скучни, гейовете ме дразнят, съучениците ми са вече превъртели, но моралистите са най-страшни. Моралът е неприличен като средния пръст. Всички го размахват като нещо не им е наред."

    На моралния компас за съжаление или не, никой до сега не му е намерил "севера" - накъде трябва да сочи и сочи ли винаги в определена посока, никой не знае. Никой, поне от малко интелигентен - инак за другите е абсолютен аршин за всички неща, няма по- висша истина и принцип от морала, нищо че сами не могат да го обосноват. Е - поради тези специфични характеристики на хлъзгавата змия "морал", развитите държави не разчитат на него, а на закона - сеш се. Ченгета, съдии, адвокати, прокурори, държавни институции, администрации, закони, ред - значи най- общо обяснено, когато не разбираш нещо, когато си некомпетен се допитваш до тези хора и те ти казват "това може, онова не може". Така е на запад. Сетне - дори да разбираш от нещо и да си компетентен, пак трябва да минеш през тези хора, за да разрешат "че да - ти си компетентен, всичко ти е по закон и имаш право да извършваш дейността си". Разбираш ли - така се прави в развития свят, а не "ходил ли си на църква, морален ли си, мога ли да ти вярвам, имаш ли компас". Като искаш бъди си морален, като искаш бъди си неморален - въпроса е, дали спазваш или не закона, дали спазваш правилата, процедурите, наредбите.

    Така, че не моралния компас е определящ, за да бъдат в основата на проблема био пчеларите - нито те са измислили биото, нито те са писали законите, нито те са хората, които определят кой е био, кой не е.

    А инак - за мен е десетократно пъти по- неморално и жалко да се нападат с такава дива ярост, колеги, които са се оказали в немилост поради сбърканата ни система. Система, която е объркана от съвсем, ама съвсем други хора - а не от вдраев, не от мои колеги, поне аз ги считам за мои колеги, за вас явно не са, вие сте някаква отделна клика морални пчелари, които от предозиране с морал им се е замъглило съзнанието и не могат да видят някаква грешка в системата, за тях единствената грешка в цялата работа са био пчеларите, нямали морален компас, ако не бяха те, пчеларството щеше да е на светлинни години напред, нищо че биото е от ... колко време насам, 2- 3 години, пет да са. Но преди тези пет години - малеее, какви пари падаха, а пчеларството ни беше само за пример, от цял свят се стичаха да се учат от нас, даже и за морален пример го вземаха.

    Баси - какво ви става бре хора? Наред ли сте? Честно ви питам - не се заяждам, ма не знам по какъв друг начин да ви питам. Аз не познавам вдраев, но защо ли мога да се обзаложа със всеки от вас, че човека не е взел парите и хукнал по курви, наркотици и барове. Не си е купил някаква тузарска кола. Не си е построил хотели на морето. Каквото и да е взел - нали го видях на клипа, все едно баща ми гледам, възрастен човек с окъсаните дрехи и лицето му белязано от живота на бачкатора, на трудещия се човек. Къде ви е морала да го слагате редом с рецивидисти? Аз не виждам морал - виждам злоба, арогантност и агресия от ваша страна. Защо? Как така не видяхте поне една мъничка причина за скапаното положение на пчеларския сектор в търговците, в преработвалите, в процедурите, в законите? Не, в основата на целия проблем били био пчеларите ........ е па браво; био пчеларите <=> убийци, два пъти браво.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #4959
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Браво, браво - точно така......
    Имам чувството, че си пил газ. Особено от по - крайните ти редове на поста.

  10. #4960
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ....
    Би било добре да се опиташ и да мислиш, не само да чувстваш - щото човек докато се чувства батман все още не е изпуснал влака, бива и да помисли, пък ако вече и се помисли за батман, значи цикъла е завършен и да знам, че няма какво да обръщам внимание повече: оставям го да си лети в безкрайните територии на въображението.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 496 от 800 ПърваПърва ... 396446486494495496497498506546596 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •