Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 586 от 800 ПърваПърва ... 86486536576584585586587588596636686 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,851 до 5,860 от общо 7995
  1. #5851
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    С цялото ми уважение към теб, бих казал, че има разлика за това де е казал Кашковски и това де е направил Барков, то и Соларис каза, че е пробвал ама не с хартия а найлон то и Агрото вчера се чудеше как работил по Кашйовскии па незнаел, че е система а днес казва, че и мед не давал напролет.
    Дребни подробности но все пак навярно оказват влияние.А може би и климата е друг- влажност и т.н..
    Жорка, нацело се обърках. Нали пишехте за кемеровската система, сега ми навираш другите светила , за които ми знаеш мнението.За статистиката , аз ползвах оригинална руска ,черна хартия с пясък по 1.5 лв. топпчето.

  2. #5852
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Жорка, нацело се обърках. Нали пишехте за кемеровската система, сега ми навираш другите светила , за които ми знаеш мнението.За статистиката , аз ползвах оригинална руска ,черна хартия с пясък по 1.5 лв. топпчето.
    Ами нали знаеш, че скука голяма и си чешем клавиатурата, а светилата са си светила и двамата знаем, че една птичка пролет не прави няма как една хартия напролет да реши проблема на едно кекаво семейство ако няма другите фактори за развитие на семейството.
    Знам, че не си фен на северните светила ама снощи говорих с едно канадско светило, че бях чул , че там инверта не е на мода.Та човека каза, че в неговия район си ползват захар дори и близо 100% зимни запаси за инверт не е ползвал не е и чувал да се ползва е разбира се това не означава, че някой не го използва та мисълта ми е понякога има сходни тези и от двете страни на завесата.

  3. #5853
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При Барков 5842.
    Накратко, семействата бяха в най горен 3ти ЛР корпус, под него мед, най долу празни и маломедни пити, меда знаеш, че акумулира температура. Имах си някаква моя логика и реших да експериментирам, пак казвам не видях поразителен ефект. Може и да е имало, има и други фактори въздействащи в развитието на семействата . Малка е извадката. Пролетта пак ще пробвам имам подобрена идея.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #5854
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Може би стреча е по добра идея, но рано пролетта това с влагата си го има. Ще пробвам със стреч, въпреки че аз нямах мухъл, но моите са на слънце рано пролетта през по голямата част на деня.
    П. П. Тези на които пробвах са на мрежа
    Пъхни под стреч фолиото по някое клонче.Така фолиото пази от вятъра, а покрай пръчката влиза въздух и конденза намалява. Изпитано.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5855
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Пъхни под стреч фолиото по някое клонче.Така фолиото пази от вятъра, а покрай пръчката влиза въздух и конденза намалява. Изпитано.
    И каква е целта на цялата тая работа?

  6. #5856
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Кошерите ми са "фарар" направени по чертеж от книгата на Милан Матич.Правени са от български майстор и с годините между корпусите се появиха луфтове.Пчелите заклейват , а аз им помагам като омотавам със стреч фолио. Има и неочакван допълнителен ефект.Влагата се появяво след като семействата започнат да отглеждат пило.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #5857
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    А ако помагаме на кекавите да оцелеят зимата и ако приемем, че пчелите правят любов около пчелина то нямали ли и търтей от кекавите напролет да участват в гонките и после да имаме нефелно стадо.

  8. #5858
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А ако помагаме на кекавите да оцелеят зимата и ако приемем, че пчелите правят любов около пчелина то нямали ли и търтей от кекавите напролет да участват в гонките и после да имаме нефелно стадо.
    Мани-мани.Кекавите-гладните търтей,ако случайно настигне майката,може направо да я изяде,без да прави секс...

  9. #5859
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Мани-мани.Кекавите-гладните търтей,ако случайно настигне майката,може направо да я изяде,без да прави секс...
    Е та от кекаво семейство търтейте може и да са генетически мутанти ама чак на канабализъм да ги избие а що да са кекави физически и недохранени.

  10. #5860
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А ако помагаме на кекавите да оцелеят зимата и ако приемем, че пчелите правят любов около пчелина то нямали ли и търтей от кекавите напролет да участват в гонките и после да имаме нефелно стадо.
    Ами той, Кашпировски, затова не е привърженик на подпомагане слабите семейства - отваряме си само повече работа а резултатите са съмнителни!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

 

 
Страница 586 от 800 ПърваПърва ... 86486536576584585586587588596636686 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 54 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 54 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •