Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 499 от 800 ПърваПърва ... 399449489497498499500501509549599 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,981 до 4,990 от общо 7996
  1. #4981
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ..... може да бъде променена, но няма желаещи това да се случи..
    Ами може, ала дали всеки може - да променя? Текста на закона например - а не поредната комисия, щото от комисии няма накъде повече и служби, и институции, и какви ли не.

    Спомням си една есен, прибирам се към дома и по пътя застигам патрулката - на буркани и кара зад една каруца, няколко цигани в нея и очевадно се опитват да избягат, и някак неясно ченгетата какво точно се опитват да направят. Какво да направят - те не могат и да ги арестуват, ако заплашват живота и здравето на заподозрения. Служби и формално закони ясно, че имаме - имаме закони против кражбите, ма какъв е този закон: откраднал един кошер, туй било на незнам си каква стойност, няма какво да го съдим. А мерси. Че то по- добре тогава да ги нямаме тези закони. В Гърция за кражба на един кошер пак ли е така?

    Е един приятел имах зеленчукопроизводител - попиляха го от кражби, ма пръснаха го разбираш ли, всяка нощ. Ок - сто пъти ги хващаха, е и? То даже до съд не се стига - че що за закон, честно. Било на стойност 40лв - един чувал чушки. Ма добре бре хора, то не е един чувал - не е два чувала, то е много чували. Отиват напълнят един - след час още един - след час два направо. Всяка нощ. И нищо, в смисъл по закон нищо - е не вярвам и на запад да е така. Механизмите в държавата въобще не са направени както трябва - направени са за далавера. С министри, дето си вадят пищови от вътрешния джоб и пак не могат да аргументират числата, които изброяват, няма какво друго да се случи - сикаджийски босове, кой си ти, кой съм аз, че ще променяме нещо си. Инак няма лошо човек и да е идеалист в някаква степен, ала все пак - конкретни хора пишат законите и определят правилата. Не сме ние, които определяме данъци, граждански, минимални заплати, повишение на депутатски заплати и т.н. включително и цената на меда, кой ще е био производител, кой ще е преработвател - ти като искаш да се чувстваш виновен: не те спирам, може и да си някакъв фактор все пак. Аз например стана сигурно десет години се боря по институции, че ще ни паднат къщите на село, заради безобразията и безхаберието на няколко конкретни държавни отдела, и дирекции, и единственото, което сме постигнали до сега са отговорите "няма какво да направим" и "свиквайте". С това темпо до десет години оставаме без къщи, но поне пчелин ще имам и бат бойко ще иде да се снима, как прави всичко възможно да помага на пострадалите. Дори собствената си къща вече не мога да опазя от държавата - ако очакваш от мен да се чувствам виновен или неморален, или нещо в този дух ...... то признавам си, че имаш някакво странно разбиране, което ми е много далечно.

    п.п. прочее и пчелина си не мога да опазя, пръскат на поразия и това е, ала я поне темата на Матеев, кога го натровиха, описал е подробно текстовете, за които ми говориш, описал е процедури, служби, кое, как, що: всичко е един пълен абсурд, текстове писани сякаш от шизофреници.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #4982
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    ...Не сме ние, които определяме ...
    Точно сме си ние. Ние си избираме мутри да ни управляват. Което пък е следствие от това, че не желаем да се организираме политически на местна почва, защото това изисква усилие. Не правим това усилие, защото нямаме гражданско самосъзнание /част от морала/. Тези, които го правят /сегашните партии/, го правят от чисто материални и егоистични подбуди с цел облага за себе си. Е, как да очакваш такива хора, като ги изберем, да мислят после за останалите. Това е проформа демокрация.
    Ако се намери някой /хубав или лош/ да казва неудобни истини и да се опитва да прокара неконтролирани от олигархията закони - спукана му е работата. Симеонов се опита да забрани рекламата на хазарта, където потъват парите на много от бедните хора, възпротиви се на подаръка за Домусчиев за БМФ, каза истината за парите за майките и какво - викнахме" Уууу, оставка" при първата възможност, облъчени от медиите на тези, които са се организирали да ни владеят. От такъв мат,рял - това е резултата. И пак ще чакаме някой да ни "оправи". И ще ни "оправи" отново някой, нямай съмнение.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #4983
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    По време на "рамазан", минават група селяни и виждат ходжата, седнал под сянката сладко да си похапва.
    - Абе ходжа, нали е рамазан?
    - Даа.
    - Нали ни каза да не ядем?
    - Да.
    - А ти защо ядеш?
    - Ами защото на мене никой не ми е казал да не ям.

    Та, прави сте, имаме си закони. Имаме си и упралвяващи които пишат законите и искат да ги спазваме. Само дето от тях няма кой да иска нищо.
    Kando явно не е носил торби с пари по банките та не познава и закона. Аз го познавам. Заплатата си получавах по банков път и като всеки българин, гледах да икономисам "бели" пари. Наложи ми се да изтегля десетина хиляди, ходих пет пъти в различни дни. Не се получи замисъла и след време отидох да внеса обратно част от парите. Познават ме, знаят ,че парите са изтетеглени от тях, и въпреки всичко ме накараха да подпиша невярна декларация за произход на парите. Ами подписах какво да правя. Мисля си, че ако бях привел по банков път няколко милиона, нямаше да искат да подписвам нищо. За тези 7 милиарда дето изчезнаха, колко ли декларации са подписали за произход?
    Колегата agro иска предложения за изход от тежкото положение на пчеларството. Ами то не е тежко за всички. За някои то си е доходен бизнес. Нормална практика при нас си е да докараш нещо до колапс, да се смени собственосто и изведнъж да стане печелившо. Как стана така, че някои се сетиха да сеят тютюн, да купуват животни и пчели и то мащабно, точно преди да се отпуснат субсидиите? Бизнес интуиция!!! Ами някои получават прозрения "свише" пък други,не. В България има толкова изоставени села и територии където има, но би могло да има и десетки повече пчелини, и където нищо не би могло да замърси меда, освен самия пчелар. Но видите ли, регистрираните био пчелари са най-вече около конвенционалните масиви от рапица и слънчоглед. Има ли виновни. Ами....kando например, става за виновен

  4. #4984
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    набързо как да кача клип.отговарям на коментарите на апитрейд ,как се отглеждат много кошери с видео ,това няма как да стане с стандартни кошери .1 минута и 30 секунди осведомителен преглед на 10 кошера
    https://photos.google.com/photo/AF1Q...GEiqIMV2fs1OXX

  5. #4985
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    мога да снимам и видео за всичките инвестиции ,където субсидията е едва 20 % от цялата работа .А кога ще ги върнем и ще спечелим не се знае

  6. #4986
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    набързо как да кача клип.отговарям на коментарите на апитрейд ,как се отглеждат много кошери с видео ,това няма как да стане с стандартни кошери .1 минута и 30 секунди осведомителен преглед на 10 кошера
    https://photos.google.com/photo/AF1Q...GEiqIMV2fs1OXX
    Нещо не те разбирам за клипа. Имаш клип който искаш да качиш тук, но не можеш? Клипа в YouTube ли е?

  7. #4987
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    не е в YouTube , как да го кача,лично мой си е в компа

  8. #4988
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    не е в YouTube , как да го кача
    Първо си го качваш на компа. След това трябва да го качиш в YouTube. Отваряш го/YouTube/ и горе в дясно има една стрелка с черта под нея. Като поставиш показалеца на нея се появява "качване" кликваш и се появява прозорец на който ти иска да откриеш клипа в компа си и да го постнеш там. След малко като се обработи ще го имаш в тубата. От там копираш адреса и тук цитирайки пост някакъв горе на емотиконите, предпоследната е за това. Посочвайки я с показалеца излиза надпис "видео". кликваш и ти излиза прозорец на който трябва да впишеш адреса на клипа. Пускаш поста и си в играта. А дано си разбрал последователността.

  9. #4989
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    много трудоемко ,и нямам рег в ютубе ,не мога съжалявам ,исках да се включа и да съм малко активен.който иска или може да си го гледа в гугъл плай ли ко беше

  10. #4990
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ние си избираме мутри да ни управляват.
    Липсва кураж в размишленията ти - избира(х)те мутри, защото ви излъгаха. А ви излъгаха не, защото сте неморални, а защото сте наивни - ето, готов си повярвал на Симеонов, така и за Борисов, и за Царя, и за Костов, и за всичките: защото им повярвахте. Аз от тези нищо добро не съм очаквал - никога!!!

    И темата за био е същия пример - Апитрейд, а преди това сертифициращите фирми подведоха камара пчелари .... наивност, съвсем простичка и обичайна наивност.

    п.п. и още един пример - и да не им бяхте повярвали, и да не бяхте ги избирали, пак щяха да са си те. Сикаджийския бос два мандата не можа да изкара целите и пак се намести в трети - какви избори, какви гласувания, за какво ми говориш: народа го бил избрал ..... съответно разбира се, щом народа два пъти го сваля, три пъти го избира и напира трети път да го сваля, значи народа е неморален. Логично, стига да не се пропукваше момента с "избирането".
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 499 от 800 ПърваПърва ... 399449489497498499500501509549599 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •