Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 669 от 800 ПърваПърва ... 169569619659667668669670671679719769 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,681 до 6,690 от общо 7996
  1. #6681
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    И аз много се чудя, защо виетнамците ще шият ризи и дънки, ако получават 1200 долара месечно.
    Та курса на черно беше 1:3 т.е. 3600лв. месечна заплата. Живков не е получавал толкова.
    Вица за позеленелия под съм го чувал.

    През 1986г. живеех във Варна и работех в "Завод за строителни конструкции" гр. Девня.
    Арматурна бригада. Имаше и виетнамци, и виетнамки. Наистина продаваха ризи, но все нямаха в наличност.
    Явно не са имали шевни машини или не са умеели да шият, или не са имали време.
    Аз гарантирам за шиенето защото съм износил доста дрехи от тях. Запомнил съм и, че когато си шиех костюм при майстор, ходех три пъти на проба и пак чувал, а виетнамеца ми вземаше мерките с един поглед и казваше:- ела утре. Всичко ми лепваше. Случваше се и на деня да ми свършат работа.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  2. #6682
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Виждам че за виетнамците знаеш доста.
    Много повече отколкото предполагахДа имам някаква грешка.До колкото си спомням преди време имаше някакъв проблем с бългърските и турските строители по нашите магистрали или се бъркам нещо.А що се отнася до американските заплати имаше едно момче американец женено за германка .Това се случва 90 -та година в ГФР.Работи две седмици и напусна.Явно не му допадна заплатата.Стартовата заплата беше 11 и нещо марки.

    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз гарантирам за шиенето ..........
    Аз за доставките защото една моя стседка точно с това се занимаваше.И винаги беше с нови дънки.

  3. #6683
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз гарантирам за шиенето защото съм износил доста дрехи от тях. Запомнил съм и, че когато си шиех костюм при майстор, ходех три пъти на проба и пак чувал, а виетнамеца ми вземаше мерките с един поглед и казваше:- ела утре. Всичко ми лепваше. Случваше се и на деня да ми свършат работа.
    Не го оспорвам. В Девня наистина продаваха, но все нямаха, чакаше се много, със седмици.
    Имаше 45мин.+ пътуване сутрин, 30мин. време за закуска, 1час обяд, 45 минобратно до Варна и 8часа работа = 12 часа.
    Като се приберат готвят вечеря/кучета. Кога да шият?
    Допускам, че виетнамки излезли в майчинство и умеещи да шият са купували машини и са шиели, ама всички да шият!?

  4. #6684
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Виетнамците помня, че зимата много ги мореше нещо студа не им понасяше и много ряпа и алабаш (ние му казваме гулия по шопски едни големи лилави неща) набиваха.Ма сега кой ще яде такива работи то банани то ананаси и разни странни неща абе какво ли не.

  5. #6685
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Много повече отколкото предполагахДа имам някаква грешка.До колкото си спомням преди време имаше някакъв проблем с бългърските и турските строители по нашите магистрали или се бъркам нещо.А що се отнася до американските заплати имаше едно момче американец женено за германка .Това се случва 90 -та година в ГФР.Работи две седмици и напусна.Явно не му допадна заплатата.Стартовата заплата беше 11 и нещо марки...
    Не уточняваш 11 марки, това на час или?
    За 1992г. съм сигурен, че долар:марка беше приблизително 1:1,5

  6. #6686
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам на какво се хилиш. Изредил си последствията / според теб / , каква е причината ти е мъгла. Ето и какво е цитирал агрото: " Всички са се втренчили в последствията, а първопричината не ни се иска да видим /признаем/."

    пп. като гледам и другите мнения---много е верен цитата.
    Ние сме в ЕС големите шефове знае ли им някой поне имената тия де решават за въглеродни емисии, спот борси или ел.сделки ден напред, без ТЕЦ, въглеродни данъци и т.н..

  7. #6687
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...Беше подхвърлена идеята, че ако всеки си почисти дворчето и нещата ще се оправят...
    Ялова е тази идея. Ако разгледаме буквално идеята - изчистваш си двора от боклуци, оглеждаш се да не те види някой и ги изхвърляш някъде в "общото" пространство. Доволен си - свършил си работа и тънко си минал.
    Ако разгледаме идеята по принцип - не можеш да си "изчистиш" главата от наслоените идеи, схващания и принципи. Превъзпитанието на дърти хора е обречена кауза. Затова такива процеси са еволюционни и започват с възпитание на децата. "Капка по капка - вир". Дали ще успеем, преди да се затрием като народ, не е ясно - още не сме започнали да работим по въпроса.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #6688
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ние сме в ЕС големите шефове знае ли им някой поне имената тия де решават за въглеродни емисии, спот борси или ел.сделки ден напред, без ТЕЦ, въглеродни данъци и т.н..
    Ако им знаеш имената явно ще ти е по-леко. Ще има кой да попържваш.

  9. #6689
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако им знаеш имената явно ще ти е по-леко. Ще има кой да попържваш.

    ЕК ако реши 50% кастрация над 45г ко праим тогава.Моите или Твои макари ще заминат?Кой ще псуваме тогава?Путин или ЕК?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #6690
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ....такива процеси са еволюционни и започват с възпитание на децата. "Капка по капка - вир". Дали ще успеем, преди да се затрием като народ, не е ясно - още не сме започнали да работим по въпроса.
    Мен ако питаш, не сме спирали да работим по въпроса.
    Като ярки примери ще спомена: Пирински - Млад, надежден мъж и възпитан в съответния дух, от зората на демокрацията. Станишев - той е от средата на демокрацията, а сега виждаме Крум Зарков...и други млади и правилно възпитани.

 

 
Страница 669 от 800 ПърваПърва ... 169569619659667668669670671679719769 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •