Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 548 от 800 ПърваПърва ... 48448498538546547548549550558598648 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,471 до 5,480 от общо 7995
  1. #5471
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колеги, да Ви попитам( сериозно): Като регистрирам пчелин, мога ли да напиша повече кошери отколкото всъщност имам? Идва ли изобщо някой да ги брои, особено сега, зимата, колко са живи и колко умрели....да напиша примерно 45 вместо 30. Благодаря предварително!

  2. #5472
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Колеги, да Ви попитам( сериозно): Като регистрирам пчелин, мога ли да напиша повече кошери отколкото всъщност имам? Идва ли изобщо някой да ги брои, особено сега, зимата, колко са живи и колко умрели....да напиша примерно 45 вместо 30. Благодаря предварително!
    Като тръгнеш да се регистрираш си плати такса /не е голяма/ и заяви максималния капацитет който може да ти разрешат и реалния брой пчелни семейства.Като ти дойде комисия да види за какво става дума си пише Бай Илиев има 30 налични семейства ма му се издава удостоверение например за 100капацитет на животновъдният обект.Пък никой не те задължава да ги правиш сто завеждашси дневник и ветеринарно джипи като ти идва напролет и наесен за профилактични прегледи ще ти пише реални брой.А ако ти се налага отиваш при оф.вет.л-р. ако ветеринарното ти джипи няма достъп до актуализация на данните във ВетИС подаваш си декларация 87 и си пишеш точния брой актуализират ти се и те така.Нищо сложно не се плаши ветеринарите са разбрани хора и уважават пчеларите.

  3. #5473
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    А къде трябва да я платя тази такса за заявлението за макс. капацитет - в кметството ли, заедно с другите документи като подавам, или на друго място да ходя да я плащам и подавам заявлението? (Ще черпя, то се е видяло!!!)

  4. #5474
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А къде трябва да я платя тази такса за заявлението за макс. капацитет - в кметството ли, заедно с другите документи като подавам, или на друго място да ходя да я плащам и подавам заявлението? (Ще черпя, то се е видяло!!!)
    Таксата се заплаща на място в ОДБХ, при подаване на заявлението. По спомен, а и ако не са ги променили тарифите - капацитет до 100 семейства - 20 лв., 200 семейства - 40 лв. Ако съм сгрешил, някой да ме поправи. Съществено нещо е мястото, на което ще регистрираш да бъде на лицето, на чието име ще е животновъдния обект, или да има документ за ползването му - договор за наем или др.подобни. Мисля, че капацитета го определяха по площта - един декар - 100 бр. семейства.

  5. #5475
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    А къде трябва да я платя тази такса за заявлението за макс. капацитет - в кметството ли, заедно с другите документи като подавам, или на друго място да ходя да я плащам и подавам заявлението? (Ще черпя, то се е видяло!!!)
    Там където ти е пчелина трябва да има ветеринар,че трябва да имаш договор с регистриран вет. лер може да е от цяла България но най удобно е местния, като му се обадиш и кажеш, че искаш да сключиш договор с него и да се регистрираш с удоволствие ще ти помогне.
    Иначе Калин ти каза какво друго ти трябва ако имота не е на твое име ти трябва договор за наем.Те това е.

  6. #5476
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Като ви чета в другите теми излиза , че в сектора има огромни печалби и голяма баница за делене . Приземете се на земята, сектора е в колапс, недофинансиране. Химизацията в районите с интензивно земеделие скапва опрашителите, не само нашите пчели. Самите земеделци ще търсят пчели за опрашване и не след десетилетия, а след една до две години. Ако някой иска да има силни, здрави и продуктивни семейства трябва да поддържа пчелин в район без интензивно земеделие със силна химизацията.

  7. #5477
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Като ви чета в другите теми излиза , че в сектора има огромни печалби и голяма баница за делене . Приземете се на земята, сектора е в колапс, недофинансиране. Химизацията в районите с интензивно земеделие скапва опрашителите, не само нашите пчели. Самите земеделци ще търсят пчели за опрашване и не след десетилетия, а след една до две години. Ако някой иска да има силни, здрави и продуктивни семейства трябва да поддържа пчелин в район без интензивно земеделие със силна химизацията.
    Нека да търсят. Да започне да им се скапва реколтата, както се скапват нашите пчелини, че да видят как боли.

  8. #5478
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ХА-ха, усетихте ли, че общественото обсъждане мина.
    Не,усетихме на къде духа вятъра.Ти усети ли на къде духа?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #5479
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    33 PMилиян микулашев се чувства благословен.
    6 минути ·
    Само в пчеларска група не бях блокирван.... е жиля като пчела
    п.п.Ванка от Априлци е момето дето ми го копна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5480
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    33 PMилиян микулашев се чувства благословен.
    6 минути ·
    Само в пчеларска група не бях блокирван.... е жиля като пчела
    п.п.Ванка от Априлци е момето дето ми го копна.
    Успя да ме изненадаш!
    Нищо не разбрах!

 

 
Страница 548 от 800 ПърваПърва ... 48448498538546547548549550558598648 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 44 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 44 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •