Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 83 от 800 ПърваПърва ... 3373818283848593133183583 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 821 до 830 от общо 7996
  1. #821
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    При наличие на добре охладена бира, препоръката ти за студена вода, ще я приема като изчислителна грешка.
    Тя, бирата малко ще вдигне себестойноста на меда, но в тия жеги мисля, че няма да бъде фатално.

  2. #822
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Адаш и при мен е така ама се успокоявам (заблуждавам) че разходите за тази година че ще се изплатят догодина (част от тях) ама ако и догодина се роят какво ще правим не знам.Аз вече започнах да отремонтирам старитр 12ци.

  3. #823
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    При мен няма силна паша. Само буреняци и треволяци.
    Миналата година от три кошера направих осем отводки и изкарах 65кг. мед.
    Средно по три отводки и по 20 кг. мед от кошер. Пашата беше слаба, но я имаше.
    Тази година сушата е жестока. Такава година имаше преди около десетина години.
    И тогава по средата на юни спря да вали и заваля чак по средата на октомври.
    За тази година не съжалявам. И без това исках да увелича броя на семействата.
    Да се надяваме, че такива лоши години ще има през 10 години, та и по-нарядко.

  4. #824
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Адаш и при мен е така ама се успокоявам (заблуждавам) че разходите за тази година че ще се изплатят догодина (част от тях) ама ако и догодина се роят какво ще правим не знам.Аз вече започнах да отремонтирам старитр 12ци.
    Ще продаваш отводки.

  5. #825
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    При мен няма силна паша. Само буреняци и треволяци.
    Миналата година от три кошера направих осем отводки и изкарах 65кг. мед.
    Средно по три отводки и по 20 кг. мед от кошер. Пашата беше слаба, но я имаше.
    Тази година сушата е жестока. Такава година имаше преди около десетина години.
    И тогава по средата на юни спря да вали и заваля чак по средата на октомври.
    За тази година не съжалявам. И без това исках да увелича броя на семействата.
    Да се надяваме, че такива лоши години ще има през 10 години, та и по-нарядко.
    Осем отводки- 960 лв. 65 кг мед- 520 лв. Тотал- 1180. На кошер се падат почти по 400 кинта??????
    Ама аз по математика имам тройка! Добре че, нямаш силна паша.....Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #826
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Тази година и аз май само с отводките съм напред. Успокоих се, че и другаде няма мед... Като не изкарах да напълня тенекиите, поне си напълних свободните сандъци.

  7. #827
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Снощи тия момци се прибраха доста шумно и весели ! Тази сутрин една част спяха на изтривалката, а друга бяха дори под нея .Picture 050.1.jpg

    Извода: внимавайте с алкохола и жените !!!!!!! Иначе : наздраве!

  8. #828
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    http://www.168chasa.bg/article/5695706
    Това си е за цената на меда. Но да не дразня колегите го пускам тук. Тази статия дава обяснение, защо всички недоволстваме от ниската цена, а никой не казва, или не знае колко му излиза производството на пчелен мед!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #829
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    България е страната на оптимистите. Песимистите отдавна се изнесоха.
    Ние сме единствената нация, която отговаря с "Ей ся идвам!" на въпроса "Къде отиваш?"
    Първи по нашите земи са живели трушийците, по-късно са се заселили и ракийците и така са се получили тракийците...

  10. #830
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена

 

 
Страница 83 от 800 ПърваПърва ... 3373818283848593133183583 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •