Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 747 от 800 ПърваПърва ... 247647697737745746747748749757797 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 7,461 до 7,470 от общо 7996
  1. #7461
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте .Това с прасетата е тих бизнес.Ходих в едно забутано село и собственика ми каза че хората с пари не искали да ядат буламачите по магазините и си плащали на пенсионерите да им гледат прасета.Тоя човек бил много доволен и каза че прасетата му ги докарват на място заедно фуража.Тои не плащал нищо.От него се искало да ги отгледа и за него оставало едно или повече прасета в зависимо от бройката на отглежданите прасета.Хитро.

  2. #7462
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравейте .Това с прасетата е тих бизнес.Ходих в едно забутано село и собственика ми каза че хората с пари не искали да ядат буламачите по магазините и си плащали на пенсионерите да им гледат прасета.Тоя човек бил много доволен и каза че прасетата му ги докарват на място заедно фуража.Тои не плащал нищо.От него се искало да ги отгледа и за него оставало едно или повече прасета в зависимо от бройката на отглежданите прасета.Хитро.
    Хитра система стига фуража да е читав иначе не

  3. #7463
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974
    Хитра система стига фуража да е читав иначе не
    До колкото знам цените на торовете и пестицидите са скочили неимоверно.Един познат ми сподели че при тези цени щели да торят по малко и се очаквало добивите да са по ниски . Следователно догодина и продукцията ще бъде по био.

  4. #7464
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    До колкото знам цените на торовете и пестицидите са скочили неимоверно.Един познат ми сподели че при тези цени щели да торят по малко и се очаквало добивите да са по ниски . Следователно догодина и продукцията ще бъде по био.
    Ми това био без торове вече го изпрактикуваха в Шри Ланка чета, че нещо там сега има гладни бунтове стига да не е няква конспирация на венсеремос, че нищо не дават по нашите медии.

  5. #7465
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974
    Ми това био без торове вече го изпрактикуваха в Шри Ланка чета, че нещо там сега има гладни бунтове стига да не е няква конспирация на венсеремос, че нищо не дават по нашите медии.
    Не знам какво си чел но тук при нас се скъсват да събират старите батерии.Били много вредни когато попаднели в почвата че затова ги събирали.
    В същото време чувам че ги преработвали и правели торове от тях.
    Един път говорят така друг път инък.
    На кого да вярвам човек ?

  6. #7466
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Не знам какво си чел но тук при нас се скъсват да събират старите батерии.Били много вредни когато попаднели в почвата че затова ги събирали.
    В същото време чувам че ги преработвали и правели торове от тях.
    Един път говорят така друг път инък.
    На кого да вярвам човек ?
    А, представи си когато всички коли станат с батерии. Много тор, много нещо. Всичко ще пращи от наторяване.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #7467
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А, представи си когато всички коли станат с батерии. Много тор, много нещо. Всичко ще пращи от наторяване.
    Една батерия кара 8-10г. след това нова кола, че струва 80%от стойността. А тия ресурси за тая батерия са нещо страшно. Ма карай то нали и ние ще менкаме ТЕЦове за батерии къде пак карат 10г.Руснаците строят някви реактори за бързи неутрони и не само те с някво мокс гориво не ми е много ясно но нещо доста изгодно тоест отработеното гориво пак се пуска и после пак и много пъти така. Но кой се интересува да набива пари в такива разработки давай ветър и батерии оларки и какво ли още не. Със скъпа енергия не може да има развитие на обществото те затова и сега почва Овертон огледало да ядем месо от червей ларви на мухи и други насекоми между другото има места по света де вече се практикува и мислят да минат на индустриално производство.

  8. #7468
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Не знам какво си чел но тук при нас се скъсват да събират старите батерии.Били много вредни когато попаднели в почвата че затова ги събирали.
    В същото време чувам че ги преработвали и правели торове от тях.
    Един път говорят така друг път инък.
    На кого да вярвам човек ?
    Не знам но Шри Ланка обяви фалит тая година а спря преди известно време торовете за ориза да са био и еко то и в България що пчели дадоха фира с тия еко баения де им правят

  9. #7469
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Казват че слънчевите панели и батериите на автомобилите били толкова скъпи защото рециклирането им било скъп процес.
    Аз произвеждам панели и батерии и в цената има добавена стойност когато ми ги върнат да платя на фирма да ги рециклира.Да обаче моите клиенти когато остареят ги препродават в развиващите се страни и за мен остава двойна печалба.

  10. #7470
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Казват че слънчевите панели и батериите на автомобилите били толкова скъпи защото рециклирането им било скъп процес.
    Аз произвеждам панели и батерии и в цената има добавена стойност когато ми ги върнат да платя на фирма да ги рециклира.Да обаче моите клиенти когато остареят ги препродават в развиващите се страни и за мен остава двойна печалба.
    Абе, че някой е на печалба от тия зелени щуротии де ни натрапват е ясно.За добива на литии се ползва много ама много вода и понякога подпочвена.Между другото всички тия зелни енергии са под 2% за ток в света а и въобще не са зелени.

 

 
Страница 747 от 800 ПърваПърва ... 247647697737745746747748749757797 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •