Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 714 от 800 ПърваПърва ... 214614664704712713714715716724764 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 7,131 до 7,140 от общо 7996
  1. #7131
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Войната само привидно е в Украйна, но всъщност вече е световна, макар все още студена. На война ще има жертви, както винаги. От която и страна да се намираме, жертвите са неизбежни, ако ни се размине само със студ и глад за няколко години, леко ще минем, такъв ни бил късметът, да живеем в интересни времена. А пък неутралитет означава да те бият и от двете страни. Вече писах - дошло е време разделно, а ние отново сме разделена нация. Каквото и да изберем, ще има застреляни в гърба от свои - ей за това най ме е яд.
    Не се коси. Нали вече си си подготвил калашника.
    п.п. Мнозина сме избрали да не избираме страна. Ако се наложи ще бием и двете. За сега само "журналистите" и "експертите" са за бой. Мислят , че имат пред себе си цял народ идиоти. Нека си продават задниците .Но защо да ни натрапват гологъзието си.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #7132
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Както е тръгнало на децата си нищо няма да оставим. След "ядрената зима " оцелелите ще завиждат на загиналите. Да си почешем клавиатурите докато ги има.
    Който оцелее, ще хваща ралото, диканята и ромела. Аз ги имам, останали от дядовци и прадядовци...

    Р.Р. И газената лампа...

  3. #7133
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Който оцелее, ще хваща ралото, диканята и ромела. Аз ги имам, останали от дядовци и прадядовци...

    Р.Р. И газената лампа...
    Нищо не каза за задвижващата сила на ралото и др...От къде ще се намерят,като италианците изядоха вс коне,още преди....миналия век,че даже и нашето 27годишно магаре(Веска) изядоха

  4. #7134
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Нищо не каза за задвижващата сила на ралото и др...От къде ще се намерят,като италианците изядоха вс коне,още преди....миналия век,че даже и нашето 27годишно магаре(Веска) изядоха
    Хм, аз до миналата година имах кобила. Ама я бях оставил през нощта вързана на дълго да пасе и сутринта я намерих умряла. То се предполага, че оцелелите няма да са много и все ще се намери някой и други впрегатен добитък. 20-те, 30-те години на миналия век, по-бедните селяни са правили "меджия"- коопериране на 2-3 семейства, заедно с инвентара и добитъка и са работили "днес на моето, утре на твоето" и така. Само 'дето са били семейства с по 7-8 човека работна ръка...

  5. #7135
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK

  6. #7136
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Войната само привидно е в Украйна, но всъщност вече е световна, макар все още студена. На война ще има жертви, както винаги. От която и страна да се намираме, жертвите са неизбежни, ако ни се размине само със студ и глад за няколко години, леко ще минем, такъв ни бил късметът, да живеем в интересни времена. А пък неутралитет означава да те бият и от двете страни. Вече писах - дошло е време разделно, а ние отново сме разделена нация. Каквото и да изберем, ще има застреляни в гърба от свои - ей за това най ме е яд.
    Това не е баш така погледни жертвите от 2 световна война на нас и на комшиите цифрите са красноречиви а цар Борис до последно е подържал неутралитет докато накрая е нямал избор.

  7. #7137
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това не е баш така погледни жертвите от 2 световна война на нас и на комшиите цифрите са красноречиви а цар Борис до последно е подържал неутралитет докато накрая е нямал избор.
    Тогава нещата са били други.
    Как го виждаш, България точно сега да се самоотлъчи от НАТО за да пази неутралитет?
    М-у другото, в момента НАТО е в неутралитет. НАТО не воюва. Войната е м-у Русия и Украйна ( е... официално ).
    Ако НАТО се включи във войната, чрез някоя страна членка, следва трета световна и няма начин Б-я да остане пас в някоя изба.

    Санкции на Русия се налагат от ЕС, САЩ и др...

  8. #7138
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Тогава нещата са били други.
    Как го виждаш, България точно сега да се самоотлъчи от НАТО за да пази неутралитет?
    М-у другото, в момента НАТО е в неутралитет. НАТО не воюва. Войната е м-у Русия и Украйна ( е... официално ).
    Ако НАТО се включи във войната, чрез някоя страна членка, следва трета световна и няма начин Б-я да остане пас в някоя изба.

    Санкции на Русия се налагат от ЕС, САЩ и др...
    То същото като с Тройната ос.Само , че тогава сме имали политици, а сега Лъжлив Кирчо.ПростоКирчо.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #7139
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    То същото като с Тройната ос.Само , че тогава сме имали политици, а сега Лъжлив Кирчо.ПростоКирчо.
    Не е същото!!!!
    България е била независима.
    Борис 3-ти върти и суче до последно, и накрая влиза в съюз с Хитлер, за да избегне войната.
    И е успял!!!

  10. #7140
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не е същото!!!!
    България е била независима.
    Борис 3-ти върти и суче до последно, и накрая влиза в съюз с Хитлер, за да избегне войната.
    И е успял!!!
    И аз това казвам. Имали сме политици. Лъжлив Кирчо по-голям лизач на чужди задници и от Бойко ще излезе.
    п.п. Следващия път може да няма сняг за топки.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 714 от 800 ПърваПърва ... 214614664704712713714715716724764 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •