Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 700 от 800 ПърваПърва ... 200600650690698699700701702710750 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,991 до 7,000 от общо 7996
  1. #6991
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...означава ли че гражданите са по добри от селяните.
    Гражданите в момента са силно разредени със селяни до степен да не се знае кой какъв е. И понеже може да изкараш човека от селото, но селото от човека не можеш извади, се наблюдават интересни ситуации.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #6992
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Малко по съвременна история за малките и големите:
    Българи „канибали“ са ужасът на френската армия


    Страховитият 9-и Пловдивски полк се сдобива с прякора Човекоядците през Първата световна война



    ,,................................................ .................................................. .........
    11 октомври 1916 г.

    „Не съм виждал още българи, но които са ги виждали, разправят страшни работи. Ротният командир потвърди, че тия диваци българите били и човекоядци.“

    15 октомври 1916 г., при гара Кенали
    „Какви ти германци (бел. ред. – за да бъдат спокойни войниците, френското командване взело решение да им бъде съобщено, че срещу тях воюват немци)! То били българи – брадясали, страшни, черни цървулани. Видях ги с очите си, макар отдалече – цели покрити с косми, с пъклени очи. Отървахме се, ама как, сам си зная, а за другите - един Бог знае. На ти тебе атакувай! Не разбирали българите от окопна война! Сочейки безспорната мощ на нашата артилерия, поручик Шотард ревеше: „Те всички са избити от барабанния ни огън. Вървете направо към окопите, никаква съпротива, никаква жива душа няма да срещнете и довечера сте в Битоля – там е почивката, там е избавлението.

    Бил съм и в други боеве - и при Сома, и при Вердюн, но такава страхотия и такъв бесен народ не съм виждал.
    Ребюфа, горкият Ребюфа! Жив го уловиха. Тежко му! Той от тия канибали най-много се боеше. И Кампло, и него уловиха жив. Каква съдба ги чака… Боже, Боже, къде ни изпрати. Аз си знаех, че няма да успеем, но дружинният като викнал: „Атакувай!“. Я ти ела да те видя, я ти излез срещу българите, като били толкова прости и не разбирали от модерен бой… Да бяхме само бели, поне нямаше тъй нещастно да свършим. Аз го заявих и на ротния: „Mon capitain, не ви ща 30 души във взвода, половината ми дайте, само десет ми дайте, да, десет, но да са бели французи”. С тия ваксаджийски кутии – сенегалците, никъде не можеш да отидеш. Те и френски не разбират. Само зъзнат от студ и за вкъщи плачат. Отвратителна сган са тия черни. Ех, да беше цялата ни войска само бели…“
    Още по-голямо страшилище за врага е може би Девети пехотен пловдивски полк. Той е формиран с указ №61 от 23 декември 1885 г. Полкът съществува до 1945 г. Участва във войните за национално обединение в състава на Втора тракийска пехотна дивизия. През Първата световна война съставът на полка е 5020 души, като 56 от тях са офицерите. Най-известният командир на полка е подполковник Борис Дрангов, който загива като негов командващ в битката при завоя на река Черна.

    В хода на Първата световна война полкът си спечелва прозвището Човекоядците, след като участва в разбиването на 17-а колониална френска дивизия. Историята е много любопитна.,,.............
    Цялата статия от тук:
    https://retro.bg/minalo/blgari-bdquokanibalildquo-sa-stronguzhaststrong-na-frenskata-armiya_20086.html

  3. #6993
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Защо не отвориш нова тема? Ще я чета с интерес. Дядо ми е загинал ВСВ при Битоля, 55-ти пехотен охридски полк. Гроба му е неизвестен.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #6994
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Малко по древна история:
    Источник:
    http://www.promacedonia.org/iv_gumno/iv_gumno_4.htm

    Очевидно съставителят на апокрифа си представя като едно от най-важните събития, предшестващи настъпването на края на света, преселването на българите, безразлично дали са българите „кумани” или българите на цар Слав. Това събитие е във връзка с неговата главна тема — идването на края на света. Бог е отредил те да дойдат. Те са един богоизбран народ, който има в този дълъг период, предшестващ края на света, една определена мисия. Ето как продължава третата глава на апокрифа.

    „И тогава, след него (т.е. след цар Слав) се намери друг цар в българската земя — детище, носено в кошница три години, на което се даде име Испор цар, който прие българското царство. И този цар създаде велики градове: на Дунава — Дръстър град; създаде и Велик презид от Дунава до морето; той създаде и Плюска град. И този цар погуби голямо множество измаилтяни. И този цар насели цялата Карвунска земя, и преди това бяха прочее етиопи. И роди Испор цар едно отроче и го нарече Изот. Цар Испор царува над българската земя 172 години и след това го погубиха измаилтяните на Дуна ва. И след погубването на Испора, царя български на рекоха куманите българи, а по-рано бяха (при) Испопя царя езичници и безбожни и в голямо нечестив и бяхя всякога врагове на гръцкото царство през много годи

  5. #6995
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Защо не отвориш нова тема? Ще я чета с интерес. Дядо ми е загинал ВСВ при Битоля, 55-ти пехотен охридски полк. Гроба му е неизвестен.
    Ми няма смисъл, а иначе моят дядо ми е разправял много пъти кога бях дете за битката при Дойран, не е участвал в нея разбира се участвал е във втората но беше горд че е български военен.

  6. #6996
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...на Запад нали там е добре заради другите де не са добре...
    Това е теорията на меркантилизма - начало на политикономията като наука. Появява се в началото на 16-ти век и твърди, че богатството на една държава може да се случи само за сметка на друга/и/ държава/и/. По-късните икономически теории я опровергават. Доказва се, че от търговия могат да забогатяват и двете участващи страни. Е, ние не можем, но толкова си можем, други го правят успешно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #6997
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Защо не отвориш нова тема? Ще я чета с интерес. Дядо ми е загинал ВСВ при Битоля, 55-ти пехотен охридски полк. Гроба му е неизвестен.
    И моя дядо по майчина линия е участвал из тия битки. Гърция, Сърбия. Беше целия на дупки от патрони, но жив.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #6998
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Затова му пиша да отвори тема, вероятно и други дядовци ще се намерят, ама се дърпа - нямало смисъл.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #6999
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Затова му пиша да отвори тема, ама се дърпа - нямало смисъл.
    Дърпа се за твое добро.

  10. #7000
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми няма смисъл, а иначе моят дядо ми е разправял много пъти кога бях дете за битката при Дойран, не е участвал в нея разбира се участвал е във втората но беше горд че е български военен.
    В новият албум на Sabaton посветен на Първата световна война има песен за битката при Дойран - "Долината на смъртта". Видеото още не е излязло.
    https://www.werock.bg/novini/the-val...tenie?id=52705
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

 

 
Страница 700 от 800 ПърваПърва ... 200600650690698699700701702710750 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •