Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 678 от 800 ПърваПърва ... 178578628668676677678679680688728778 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,771 до 6,780 от общо 7996
  1. #6771
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тоест, там не си закачил от 70-те, за които говоря. Преди 74-та нямаше как да ме пращат за хляб - бях прекалено малък.
    Да и за това уточних, че става дума за времето до 70г.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #6772
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това го разправяй на несведущите! До 1970г си живеех в малкия провинциален град на кабърчето на географията.
    Дя, ама това са 52 г. от тогава и май вече пишеш за сънищата си.

  3. #6773
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Проблема не беше в липсата на хляб а в системата на зареждане. Преди обяд към 11ч правеха едно зареждане и към 17ч второ. Идеята беше да има топъл ляб и за обяд и за вечеря. Преди обяд се зареждаха с хляб пенсионерите, а след 17ч хората, които се прибираха от работа. През останалото време пращаха бабите децата или те си знаеха задължението. Имаше редовно 3 вида хляб - типов по 15ст, "Добруджа" по 26ст и бял "Стара Загора" по 34ст за килограм. Поне така беше в нашата, надявам се че и във вашата квартална хлебарница..
    Ееее,вашите хлебари мн сънливи...бабите,сутрин пребирайки се от църква,носеха топъл-парещ хляб.Към обяд-до ранния следобяд,пак зареждаха.Спомням си,че по едно време в средата на 70-те,че даваха само до 2-3хляба на семейство-според броя. По това време наистина се образуваха големи опашки в чакане на доставката...Топъл комат със чубрица и шарена сол ммммм...или дебела филия намазана пак дебело със свинска мас посолена със сол или захар...

  4. #6774
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дя, ама това са 52 г. от тогава и май вече пишеш за сънищата си.
    Забравяш, че съм роден 1951г и тогава съм бил на 19г. Ако на теб ти се губят спомени от твоите 19г - лошо! Аз слава Богу имам добра памет и мога да ти опиша квартала с всичките му забележителности улица по улица и обект по обект.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #6775
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ееее,вашите хлебари мн сънливи...бабите,сутрин пребирайки се от църква,носеха топъл-парещ хляб.Към обяд-до ранния следобяд,пак зареждаха.Спомням си,че по едно време в средата на 70-те,че даваха само до 2-3хляба на семейство-според броя. По това време наистина се образуваха големи опашки в чакане на доставката...Топъл комат със чубрица и шарена сол ммммм...или дебела филия намазана пак дебело със свинска мас посолена със сол или захар...
    Така е! Тогава започна офанзивата по "самозадовяляването" и понеже типовия хляб излизаше по-евтино от фуража народа масово го купуваше да храни кокошки, зайци, че и прасета. А това за комата (крайчето) разцепено, намазано с олио, малко сирене и пресния домат, отгледан в твоята си градина си остава сладък спомен от детството.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6776
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    България, май е доста голяма... Явно съм по-млад от вас, но и аз имам едни "мили" спомени от това време. Отрасъл съм в една Троянска махала. Майка ми беше магазинерка, та от там помня... Един път в седмицата, идваше хладилна газка и зареждаше магазина с кайма, месо и разни наденици и т.н. Това-87-88г. Всичко свършваше на деня. Разни приятелки на майка, бяха облагодетелствани, ако успееше да им скрие нещо под щанда. И кашкавала беше дефицит. Ама, това може да е било, защото живеехме в периферията на "цивилизацията". ...сега там няма ни магазин, ни помен от хората живели някога там. Май се е превърнало в нещо, като вилна зона... Не съм минавал 15-ина години...
    Черен хляб за прасетата през 70-те, купуваха софийските селяни. За началото на прехода и ежедневния камион - отнася се за гр. Варна. Тогава живеех там.
    Иначе и в моето село беше както си го описал. Колбаси, сирене, кашкавал, риба, маслини - един път седмично, дори и по-рядко.
    Имаше дефицита. Даже и стоките под щанда, за свои хора, недостигаха понякога.
    Фурна имаше. Ако хляба свърши по-рано, зареждаха втори път.

  7. #6777
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ако си отговориш на въпроса -защо падна, ще си наясно и с останалите неща.
    Кога ще ти уври главата, че падането на социализма не е добре за всички.Тоест няма конкуренция.Ако паднат руснаците ще ни изедат с парцалите оти се не знае кога на къде мое се врътнеме.

  8. #6778
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кога ще ти уври главата, че падането на социализма не е добре за всички.Тоест няма конкуренция.Ако паднат руснаците ще ни изедат с парцалите оти се не знае кога на къде мое се врътнеме.
    "Както и да се въртиш, гъзо ти е все отзад"
    Шопска мъдрост
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #6779
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Ако паднат руснаците ...
    Ами те останаха единствените империалисти и сега те представляват "световния империализъм". Освен това са върли капиталисти - една шайка олигарси държи цялото им национално богатство в името и под властта на император Путин. Пък да паднат - от кого и в какво да се изрази "падането"? Не виждам някой да иска да им завладее територията - има по-лесни територии за завладяване, но вече не е модерно. Те недоволстват, че не им дават да си завладеят отново всички бивши имперски територии, въпреки, че притежават повече от половината ядрени бойни глави на света.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #6780
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ами те останаха единствените империалисти и сега те представляват "световния империализъм". Освен това са върли капиталисти - една шайка олигарси държи цялото им национално богатство в името и под властта на император Путин. Пък да паднат - от кого и в какво да се изрази "падането"? Не виждам някой да иска да им завладее територията - има по-лесни територии за завладяване, но вече не е модерно. Те недоволстват, че не им дават да си завладеят отново всички бивши имперски територии, въпреки, че притежават повече от половината ядрени бойни глави на света.
    Коя държава е ползвала ядрено оръжие до сега.Да бе не искат да им вземат ресурсите.Колко войни са отворили СССР или сегашната империя.А и Путин си го избира народа явно нещат демокрация.

 

 
Страница 678 от 800 ПърваПърва ... 178578628668676677678679680688728778 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •