Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 677 от 800 ПърваПърва ... 177577627667675676677678679687727777 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 6,761 до 6,770 от общо 7996
  1. #6761
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Имаше такива моменти, но бяха 1975-76г. След обяд в хранителните магазини наистина нямаше хляб. Тогава хората купуваха черен хляб за да хранят прасетата в покрайнините. Или това е било причината или сезонно приходящи. Но защо не сте си купували хляб за повече дни и да застъпвате?
    Да не се бъркаш с първите дни на демокрацията? Тогава нямаше цигари и хранителни стоки. Сутрин пенсионерите чакаха пред магазина. Ако дойде колата да докара някаква стока, ще си купят нещо и ще се приберат вкъщи. Не се знаеше кога ще дойде кола. Ако колата не дойде, пенсионерите чакаха докато затворят магазина и се прибираха с празни чанти. После бяха купоните - купонна система - пак чакане.
    После освободиха цените!!! Леле!!!
    Вчера нямаше нищо, а днес - магазини на всякъде! Хранителни магазини! Витрините пълни с месо, луканки, хляб, ...всичко! И лампи осветяват витрините. Приказка.
    Само дето месото от 5лв./кг. го даваха за 35лв./кг.
    После свалиха цените на предварително обявените по ТВ, от Екип 3 ( Костов-Масларова ) свободни цени - 25лв/кг. месо.
    България, май е доста голяма... Явно съм по-млад от вас, но и аз имам едни "мили" спомени от това време. Отрасъл съм в една Троянска махала. Майка ми беше магазинерка, та от там помня... Един път в седмицата, идваше хладилна газка и зареждаше магазина с кайма, месо и разни наденици и т.н. Това-87-88г. Всичко свършваше на деня. Разни приятелки на майка, бяха облагодетелствани, ако успееше да им скрие нещо под щанда. И кашкавала беше дефицит. Ама, това може да е било, защото живеехме в периферията на "цивилизацията". ...сега там няма ни магазин, ни помен от хората живели някога там. Май се е превърнало в нещо, като вилна зона... Не съм минавал 15-ина години...

  2. #6762
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Хм къща направили ама не са могли да си купят последен модел айфон наравно с развитите западни общества.
    Та значи намекваш, че България при деди Тоше през 80те преди нашествието на демократите е наравно с Швейцария. Тц тц майка му мечка баща му вълк единк!
    Една братовчедка е омъжена за швейцарски фермер давал съм от моя мед слънчогледов мед и човека го похвали нищо че не е от Алпите е може да е бил любезен една крава му ритала като я дои и тъста му /бащата на брадчедката/ казал да и върже един крак и като остане на три не може да рита ама човека отказал от ако го хванат тия там не ги знам какви надзорнице ще му дърпат ушите. Но каза, че печели не толкова от животните колко от горите де ги има да не ги пипа получава сумати пари да не реже гората де е негова а да се грижи за нея.
    Да бе.... наравно с Швейцария. Швейцарците, кога са си имали Червен бряг, Белене, Свети врач, Бобовдол...
    Р.Р. "...Сега зная, че никакви идеи и революции не са променили и няма да променят човека. Теоретиците, и особено материалистите, не познават човешката същност. За тях човекът е материал, с който се опитват да осъществят на дело теориите си. Не искат да знаят, че човекът е бездна, в която още никой не е успял да надникне до дъното и.
    Комунистите, като всички революционери, също вярват, че тяхната идея е най-справедлива и най-приложима в обществения живот, следователно всичко преди тях е било несъвършено. Но кой би правил революция, ако не вярна, че неговата кауза е последна дума на човешката справедливост?
    Революциите се извършват с насилие и винаги съм се питал как може да се постигне една хуманна цел с нехуманни средства..."
    Този пост е редактиран от Кразз; 29.01.2022 в 04:56.

  3. #6763
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да бе.... наравно с Швейцария. Швейцарците, кога са си имали Червен бряг, Белене, Свети врач, Бобовдол...
    Р.Р. "...Сега зная, че никакви идеи и революции не са променили и няма да променят човека. Теоретиците, и особено материалистите, не познават човешката същност. За тях човекът е материал, с който се опитват да осъществят на дело теориите си. Не искат да знаят, че човекът е бездна, в която още никой не е успял да надникне до дъното и.
    Комунистите, като всички революционери, също вярват, че тяхната идея е най-справедлива и най-приложима в обществения живот, следователно всичко преди тях е било несъвършено. Но кой би правил революция, ако не вярна, че неговата кауза е последна дума на човешката справедливост?
    Революциите се извършват с насилие и винаги съм се питал как може да се постигне една хуманна цел с нехуманни средства..."
    Май не усещаш, че базикам демократите.Не може минус на една система да има известно време режим на тока а плюс на друга да е най нов модел на айфон.А как може една система на управление да не вярва в извънземни а да вярва в 30ина пола на хомосапиенс.

  4. #6764
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Не може минус на една система да има известно време режим на тока а плюс на друга да е най нов модел на айфон...
    Не може, ако това са критериите. И двете обаче са само символ за неща, които са важни критерии относно развитието на едно общество.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #6765
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не може, ако това са критериите. И двете обаче са само символ за неща, които са важни критерии относно развитието на едно общество.
    Добре а защо към днешна дата от как направиха енергийната борса изнасяме лошия ток от АЕЦ и внасяме хубав еко ток и до какво ни доведе това, от как сме на борса за газ има известно намаление за известно време но сега виждаш какво е, защо и има ли някъде по света концесия за 1,5% на златна мина.Към днешна дата сме намалели до 6,5милиона с 1/4 пенсионери и не знам си колко инвалиди нима не изчезваме като народ. Прдишния строй за 45г. го постройха и падна а сегашния за над 30г. е все преход и все предишните им виновни.

  6. #6766
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По-скоро за 70-те.
    Проблема не беше в липсата на хляб а в системата на зареждане. Преди обяд към 11ч правеха едно зареждане и към 17ч второ. Идеята беше да има топъл ляб и за обяд и за вечеря. Преди обяд се зареждаха с хляб пенсионерите, а след 17ч хората, които се прибираха от работа. През останалото време пращаха бабите децата или те си знаеха задължението. Имаше редовно 3 вида хляб - типов по 15ст, "Добруджа" по 26ст и бял "Стара Загора" по 34ст за килограм. Поне така беше в нашата, надявам се че и във вашата квартална хлебарница..
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #6767
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ... Прдишния строй за 45г. го постройха и падна .......

    Ако си отговориш на въпроса -защо падна, ще си наясно и с останалите неща.

  8. #6768
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Проблема не беше в липсата на хляб...
    Бях малък тогава, не съм наясно къде е бил проблема, но хляб след 15.00 все нямаше, още по-малко пък топъл. Ако беше да има след 17.00, майка ми нямаше да излиза от работа или да ме кара мене. Ти си по-дърт и помниш как е било в София, предполагам. То и сега в София не е като в Златоград например.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #6769
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Бях малък тогава, не съм наясно къде е бил проблема, но хляб след 15.00 все нямаше, още по-малко пък топъл. Ако беше да има след 17.00, майка ми нямаше да излиза от работа или да ме кара мене. Ти си по-дърт и помниш как е било в София, предполагам. То и сега в София не е като в Златоград например.
    Това го разправяй на несведущите! До 1970г си живеех в малкия провинциален град на кабърчето на географията.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #6770
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Тоест, там не си закачил от 70-те, за които говоря. Преди 74-та нямаше как да ме пращат за хляб - бях прекалено малък.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 677 от 800 ПърваПърва ... 177577627667675676677678679687727777 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •