Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 589 от 800 ПърваПърва ... 89489539579587588589590591599639689 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,881 до 5,890 от общо 7996
  1. #5881
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията



    Хубава гора, ама няма гъби, само мечки.
    Да не е с камерата мечката?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #5882
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Да не е с камерата мечката?
    Аз съм, но мечки определено има. Доста тв звезди станаха.

  3. #5883
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз съм, но мечки определено има. Доста тв звезди станаха.
    Ти да не търси гъби? Или ще правиш горски пчелин за манов мед?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #5884
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ти да не търси гъби? Или ще правиш горски пчелин за манов мед?
    Ходих да се поразкарам малко в гората, а и за гъби евентуално, но както се оказа няма и следа. Пчелина по въздушна линия сигурно е на по - малко от 500 метра от където снимам, а аз съм доста навътре в гората. Та пчелина си е горски.

  5. #5885
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ходих да се поразкарам малко в гората, а и за гъби евентуално, но както се оказа няма и следа. Пчелина по въздушна линия сигурно е на по - малко от 500 метра от където снимам, а аз съм доста навътре в гората. Та пчелина си е горски.
    Поне трюфели няма ли? Сигурен съм, че има.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #5886
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Поне трюфели няма ли? Сигурен съм, че има.
    И аз мисля, че има още отдавна и дори съм виждал нещо подобно, но тъй като не съм виждал на живо какво е няма как да го разпозная. Само си мисля, че е било.

  7. #5887
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз мисля, че има още отдавна и дори съм виждал нещо подобно, но тъй като не съм виждал на живо какво е няма как да го разпозная. Само си мисля, че е било.
    Мяза на говно от коза, и мирише на войнишки чорапи. Тука има доста търсачи. А и пазар.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #5888
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Говоря за черните трюфели. Бял на лайф не съм виждал.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #5889
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Мяза на говно от коза, и мирише на войнишки чорапи. Тука има доста търсачи. А и пазар.
    Няколко пъти съм виждал нещо такова черно, като корен, като гъба, като ...нали, а миризма не съм търсил. Предполагам, че тук е излизал с изравяне на дънери, но като не го познава никой и така си е оставал да се търкаля по земята, а всъщност аз съм попадал на такива. Кой ти знае, че е ценно?
    Да ти кажа и една случка. Ходихме в гората за борови мартаци с баща ми лека му пръст. Докарахме ги в къщи и махнахме кората. Явно с нея сме донесли и мицел на смръчкула. Израсна върху тази обелена кора, която бяхме забравили в един край на пчелина. 4-5 дни не и обръщах кой знае какво внимание и тя нарастна доста. Питах един по - възрастен колега и на него лека му пръст... и той ми каза, че италианците давали маса пари за един килограм сушена. Прочетох в нета за нея и О - чудеса. Няма двойник и както каза колегата и хубава. Е, обрах я, сготвихме я и такава гъба не съм ял и сигурно няма и да ям. Повече не съм виждал такава.

  10. #5890
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няколко пъти съм виждал нещо такова черно, като корен, като гъба, като ...нали, а миризма не съм търсил. Предполагам, че тук е излизал с изравяне на дънери, но като не го познава никой и така си е оставал да се търкаля по земята, а всъщност аз съм попадал на такива. Кой ти знае, че е ценно?
    Да ти кажа и една случка. Ходихме в гората за борови мартаци с баща ми лека му пръст. Докарахме ги в къщи и махнахме кората. Явно с нея сме донесли и мицел на смръчкула. Израсна върху тази обелена кора, която бяхме забравили в един край на пчелина. 4-5 дни не и обръщах кой знае какво внимание и тя нарастна доста. Питах един по - възрастен колега и на него лека му пръст... и той ми каза, че италианците давали маса пари за един килограм сушена. Прочетох в нета за нея и О - чудеса. Няма двойник и както каза колегата и хубава. Е, обрах я, сготвихме я и такава гъба не съм ял и сигурно няма и да ям. Повече не съм виждал такава.
    А стига ве! Аз що пари съм ритал. Съвсем сериозно, виждал съм ги по пчелина и ги мисля за отровни и ги подритвам.

 

 
Страница 589 от 800 ПърваПърва ... 89489539579587588589590591599639689 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •