Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 575 от 800 ПърваПърва ... 75475525565573574575576577585625675 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,741 до 5,750 от общо 7995
  1. #5741
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Има ,има. Не се отказвай толкоз лесно. А ние и без това сме в схемата. Дай Боже и яхта, и Ролс, и каквото ти душа сака! Амин! Аз пих една ракия, и сега друго ми не требе.
    С комплимент от заведението Тянка : Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20190703_002.jpg
Прегледи:      96
Размер:	216.4 KB
ID:	10103

  2. #5742
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Опа, някой да не падне от леглото.
    Какви пчели ве? билетчета ,търкайте.
    по ми е мерак аз да ги пускам билетчетата и да търкат завалиите на воля

  3. #5743
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ми да колега, е виж ме мене, писна ми от нашето море и викам ще се захвана с пчеларство, че и на мен в Гърция ми се ходи, даже по два пъти в годината, пък и Перката Бентли не може ли да кара? Може! Яхта? Обезателно!
    ХАлЕкоптер забрави да споменеш, ама айде от мен да мине
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #5744
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    ...ей това в пчеларството е печалбарството, то гръцки острови, то чудесии
    А който разбира, ще си каже - тоя, ако нямаше такова скъпо хоби като пчелите, можеше не една, а две седмици на острова да остане.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #5745
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Нашата любима и дълбокоуважавана министърка преди час по новините на бтв екшън, по повод на едно предаване за неизползваема къща за гости в някакво село Долно Нанагорнище каза, че къщата всъщност не била на кмета на селото, а на неговата снаха!!!!!....и направо счупи/превъртя два оборота тъпомера!!!

  6. #5746
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    [QUOTE=Илиев;158187 ...каза, че ...[/QUOTE]
    Аз чух друго от казаното - щели да ги глобяват между 5 и 15 % от сумата на субсидията. Страшна работа. Хората взели 50% субсидия върху поне двойно надута цена, че и повече, та сега ще ги плашим с някакви си 15%. Направо си е за преместване в другия крачол. Но какво се чудя - на един небезизвестен новоизлюпен енергиен бос - собственик на тец, му дадоха 15 милиона за студен резерв и после го глобиха два милиона, че студения му резерв не работел. Аз съм съгласен да ми дадат само четири милиона за моя хипотетичен студен резерв в мазето, който също не работи и после да ме глобят два милиона, задето наистина го няма и не работи. Даже няма да го преместя в другия крачол.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #5747
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Не е баш така, agro.
    Онези, които изобщо не функционират по предназначение ще трябва да връщат 100%. Тези с 5-15% са при които са отчетени отклонение от заявените дейности.

    "Тази бройка – 15 къщи, ще подлежат на 100% финансова корекция, и ДФЗ ще си изиска обратно платените субсидии."

    „От проверката на екипите на ДФЗ се установяват други 74 къщи за гости, при които са установени и с в процес на установяване различни други отклонения от заявените за изпълнение различни дейности и постигане на цели в проектите си“, заяви министърката. Тя посочи и че санкцията, която би била наложена според вида нарушение по правилата на Фонда варира от 5 до 15% от стойността на платената подкрепа.

    https://bgnesagency.com/bulgaria/15-къщи-за-гости-на-стойност-4-5-млн-лева-не/

  8. #5748
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не е баш така...
    Съгласих се, не е. Но възловата фраза от посоченото е: "проверки на всички къщи за гости, финансирани по ПРСР 2007-2013 г., за които 5-годишният мониторингов период не е изтекъл". Това са доста по-малко от половината, финансирани по програмата, останалите не подлежат на проверка. А сега се сети кои ще да са били първите, участвали по тази програма, тях няма да ги проверяват, че им е изтекъл мониторинга. Мога и да ти разкажа за съдбата на едни смислени проекти, по които аз съм кандидатствал по общия ред, убеден, че няма начин да не събера максималния брой точки. Уви, не било така, но късно го разбрах, похарчените пари вече изгоряха. Като ти кажат, че ей това бялото е черно, а ти го виждаш, че е бяло, какво се прави? Отговора е - нищо, защото всичко останало е отново харчене на пари напълно безсмислено и безнадеждно. Но го установих по трудния начин.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #5749
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Съгласих се, не е. Но възловата фраза от посоченото е: "проверки на всички къщи за гости, финансирани по ПРСР 2007-2013 г., за които 5-годишният мониторингов период не е изтекъл". Това са доста по-малко от половината, финансирани по програмата, останалите не подлежат на проверка. А сега се сети кои ще да са били първите, участвали по тази програма, тях няма да ги проверяват, че им е изтекъл мониторинга. Мога и да ти разкажа за съдбата на едни смислени проекти, по които аз съм кандидатствал по общия ред, убеден, че няма начин да не събера максималния брой точки. Уви, не било така, но късно го разбрах, похарчените пари вече изгоряха. Като ти кажат, че ей това бялото е черно, а ти го виждаш, че е бяло, какво се прави? Отговора е - нищо, защото всичко останало е отново харчене на пари напълно безсмислено и безнадеждно. Но го установих по трудния начин.
    Защото,не си отделил трохи,а може би комат от софрата!

  10. #5750
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    ...не си отделил...
    Секретаря казва на съдията - Началник, от страна на тъжителя по делото донесоха едни 100 000, какво да правя?
    - Сложи ги в касата и ги заключи.
    По някое време секретаря пак идва - Началник, от страна на ответника по делото донесоха едни 120 000, ами сега какво да правя?
    - А, чудесно, върни им 20 000, останалите прибери в касата и ще решим това дело по съвест и право.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 575 от 800 ПърваПърва ... 75475525565573574575576577585625675 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 63 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 63 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •