Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 572 от 800 ПърваПърва ... 72472522562570571572573574582622672 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,711 до 5,720 от общо 7996
  1. #5711
    Народа няма пара за почивки, тези който имат (главно Софиянци) ходят в Гърция и Турция .... Няма как да очакваш хора работещи за 600-700 лв заплата и то в повечето семейства единия родител да отделят 1000 лв за почивка на едно 4 членно семейство. Или може да минат с по малко ако си дойдат на почивката с доматите, картофите, месото и от плажа в квартирата ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #5712
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Народа няма пара за почивки, тези който имат (главно Софиянци) ходят в Гърция и Турция .... Няма как да очакваш хора работещи за 600-700 лв заплата и то в повечето семейства единия родител да отделят 1000 лв за почивка на едно 4 членно семейство. Или може да минат с по малко ако си дойдат на почивката с доматите, картофите, месото и от плажа в квартирата ...
    А, да ти кажа , що не ме влече нашето море.Преди десетина години жена ми ме излъга да отида и още съжалявам.
    Отидохме на Ахтопол.Е, селище с по-кисели хора не съм посещавал.Влизам в магазина
    -Добър ден!
    Изгледа ме една кака и смотолеви нещо.Завъртя си задника към мене и ... излязох.То и вино да купиш ще е прокиснало от вида и.
    Купувам червеи да си начеша крастата. 2лв хартийката, ама ...краста.Сигурно 20 лв. си отидоха за няколко заргана.До тук добре, ама като си тръгвам, преди Китен решавам да къпя въдицата за последно и на скалите някой оставил хартийка с червеи.Поглеждам аз и що да видя в тая хартийка толкова червеи завити колкото в 5 от тия що купувах в Ахтопол.
    А предния ден преди да си тръгна реших да отида до Синеморец.Влизам с колата и се почна .Затворена улица.Забранено паркиране.Спирането забранено.Така, лека полека излязох от другия край.Завъртях, благослових цялата им рода по женска линия и обратно.Хич не мога ги разбра тия хора.Ти им носиш пари, те гледат на тебе като на навлек.Ма хич нямам зор да си харча парите по Черноморието.То от него остана май само Бетономорие!
    Та на море Да!В България Не!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #5713
    За това си абсолютно прав....
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #5714
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За чий плачите?Ха-ха, народа нямал пара. Щом бедний БГ пчелар не ибава БГ черноморие, за какво говорим. Аз до Айтос не ходя, те гръцко им е махала.Хайде, мола ви се.
    Че то гръчко ми е два пъти по-близко.И там съм човек, а у нашенско навлек.А и сметки още мога да правя.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5715
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  6. #5716
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Обикалям често цялото Черноморие, такава ми е работата просто. Вчера бях на Елените. Туристи почти липсват. Някой от магазинчетата даже не са отворили. В Св. Влас и Слънчака същата работа. Сезон от месец, месец и половина как ще ти избие разходите и ще те изхрани зимата, никак? Същата работа е и по Северното черноморие... На Златни има много магазини, които тази година няма да отворят въобще. Сезона по морето с всяка изминала година се скъсява, но пък бетонната ивица се увеличава. Абе крива икономика имаме, и доста хора,които не си знаят парите, и гледат по всички възможни начини да ги осветлят, а Държавата им помага с всичко необходимо. Както и да е, с приказки няма да я опрайм...

  7. #5717
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Проблема си е в нашите кратуни, не в тяхните. Они си знаят що им требе. Оня ден пих кафе и кола за 8 лв на един плажен капан в Поморие. Не ми предложиха безплатно вода,шезлонг и чадър? Будали! Ами аз ще пия едно фрапе у гръцко, а те зорлен ще ми набутат вода,чадър и шезлонг? Ха сега де, де е Киро на кирия?
    Мани това ами на бургаския плаж за въпросните пари ще пия две фрапета, и ще ползвам чадър и шезлонг.
    Та се питам аз ли съм будала, гърчолята ли, или нападжиите дето изпозатвориха де що завърнат обекти и обектчета, та скоро няма да има откъде да си купим цигари и вестници?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #5718
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Проблема си е в нашите кратуни, не в тяхните. Они си знаят що им требе. Оня ден пих кафе и кола за 8 лв на един плажен капан в Поморие. Не ми предложиха безплатно вода,шезлонг и чадър? Будали! Ами аз ще пия едно фрапе у гръцко, а те зорлен ще ми набутат вода,чадър и шезлонг? Ха сега де, де е Киро на кирия?
    Мани това ами на бургаския плаж за въпросните пари ще пия две фрапета, и ще ползвам чадър и шезлонг.
    Та се питам аз ли съм будала, гърчолята ли, или нападжиите дето изпозатвориха де що завърнат обекти и обектчета, та скоро няма да има откъде да си купим цигари и вестници?
    Сбъркана Държава сме Тяна! Сбъркана пазарна икономика, сбъркани политици, сбъркано управление, въобще сбъркани хора, които са сбъркали, че са се родили тук! Стоим и си траем за всичко, а видим ли се с малко кинти в джоба, ставаме зверове! Жалко, но фактите са такива! С бясна скорост наближава времето, когато всичко ще си дойде по местата, но за нас ще пишат само по няколко реда в учебниците по история! Може много от вас да не са съгласни с мен, но фактите са такива, колкото и да не ни се иска!

  9. #5719
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2018
    Мнения
    7
    Всяко кафе на българският плаж е дан в развитието на българското пчеларство ! 4 е веро за кафе и кола на плажа в Поморие. С тях кафеджийката ще си плати наема на концесионера на плажа ! Концсионера с тях ще заплати концесионната такса на държавата. И накрая държавата ще ти отпусне тези 4 евро по Национална Пеларска Програма за подпомагане развитието на пчеларството !

  10. #5720
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ruevit Виж публикацията
    Всяко кафе на българският плаж е дан в развитието на българското пчеларство ! 4 е веро за кафе и кола на плажа в Поморие. С тях кафеджийката ще си плати наема на концесионера на плажа ! Концсионера с тях ще заплати концесионната такса на държавата. И накрая държавата ще ти отпусне тези 4 евро по Национална Пеларска Програма за подпомагане развитието на пчеларството !
    Извинявай колега, но ще си позволя лека корекция в дадения пример:
    кафеджийката днес ще продаде 100х 4 EUR, от тях ще плати 200 EUR на концесионера, от тях той дава 20 EUR на държавата, която вече ще даде 4 EUR на пчеларя за да не мрънка много много

    п.п. а лично мен плажа по-празен по ме кефи, тъй че да продължават в същия дух!

 

 
Страница 572 от 800 ПърваПърва ... 72472522562570571572573574582622672 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •