Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 486 от 800 ПърваПърва ... 386436476484485486487488496536586 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,851 до 4,860 от общо 7995
  1. #4851
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Цялата мисъл е, че пчелите могат да живеят с куп жици и датчици. Това за тях не е проблем. Както казах и преди много време пак по повод това, проблема идва при пчеларя. Отваря капака и започва да се оплита в жици, да внимава да не прекъсне нещо, да не дразни пчелите, да внимава, че клоните от дърветата му се завират във врата, че тревата му се оплита в краката, че може да бутне кофата със сиропа, да се чуди как да държи пушалката, да я подържа да не изгасне и да помпи постоянно, сандъчето да мъкне, рамкоповдигача да не изгуби в тревата...…и………и....и.....сам о му е до датчици, уреди и термометри. Ха, ха...забравих да кажа за булото което му е на главата, а може и да носи очила. Аз отдавна съм замислил да ги топля през зимата и знам как може да стане, но не го правя точно по тази причина - да не ми пречи. Глупости. Агро щеше да им прави команден пункт. Какво стана не разбрахме?
    Добре си описал нивото на пчеларството! И ще е така, докато пчеларите продължават да мислят на ниво кошер и живеят с измамното усещане, че те знаят всичко и могат всичко да си издялкат сами и с подръчни средства.
    Сравнете технологичното ниво на пчеларството с това в останалите сектори на селското стопанство И решете имате ли нужда от наука и техническо развитие. Съдейки по това, че собствените ви професори вдигнаха ръце и не искат да се намесват ме навежда на мисълта, че прогрес в скоро време не бива да се очаква.

    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Някъде 77 г. между пчеларите излезе приказка, че пчелите поставени под далекопроводи 20kv събирали повече мед. В последствие се оказа, че и повече умирали та всичко замря. След няколко години в списание Паралели се появи съобщение за ескперимент на американски учени за въздействие на ел. магнитните полета. Избират пчелите като психически най- устойчиви и ги подлагат под въздействие на ел.магнитни полета. При слабо облъчване пчелите се активизирали. При постепенно повишаване започнало да се наблюдава последователно безпокойство, раздразнение и на края се стигнало до самунищожение, започнали да се самоизяждат. Наши колеги от ел. подстанции 110/20kv направиха запитване до министерството. Одговориха ни в сп. Енергетика- да вредно е и за човешкия организъм и изброиха редица болести между които и сърдечни и белодробни като ни успокоиха, че при нас полетата не са опасни. На всички работещи безмълвно увеличиха отпуските с 4 дена а на уредбите с по-високо напрежение задължиха да има карти и да не се престоява повече от 10 мин. От колегите които познавам аз съм първия изкарал близо 41 години и не знам при тях дали има последствия но аз от 6 години съм с инхалатор и диагноза " неалергична астма". Може и случайност да е но аз вярвам в другото. Та...имайте го изпредвид ако решите да електрифицирате пчелите.
    Знае ли колегата с какви напрежения се захранва днешната електроника? Ако не, нека да попита сина си и да отговори тук. Мерил ли е някога напрегнатостта на електромагнитното поле на една платка с електроника за кошер с консумация от един милиампер и да го сравни с това в една подстанция с напрежение 20KV и ток няколко КА?
    И нека преди да говори за нещата да се опита да ги разбере и осмисли!





    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #4852
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Благодаря колега, ако се наложи ще се възползвам от съвета ти. Единият с магистратура по радио и теле комуникации другия с магистратура по електротехника. Аз също не съм без ценз та все още не се налага да питам. Горния пост си мислех, че ще е полезен за пчеларите а по принцип това е информация която никого с нищо не задължава. Ако мислиш, че засяга твои лични интереси, съжалявам, няма откъде да знам. И..да, имам приблизителна представа какво поле може да се индуктира около подобен уред, но никаква представа нямам точно от колко ще е полезно или вредно за пчелите. Ако разполагаш с такъв уред, веднага ще си купя и ако не вреди на пчелите ще го използвам с удоволствие. Все още изпитвам страх при отваряне на кошерите та..ще черпя даже.

  3. #4853
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Благодаря колега, ако се наложи ще се възползвам от съвета ти. Единият с магистратура по радио и теле комуникации другия с магистратура по електротехника. Аз също не съм без ценз та все още не се налага да питам. Горния пост си мислех, че ще е полезен за пчеларите а по принцип това е информация която никого с нищо не задължава. Ако мислиш, че засяга твои лични интереси, съжалявам, няма откъде да знам. И..да, имам приблизителна представа какво поле може да се индуктира около подобен уред, но никаква представа нямам точно от колко ще е полезно или вредно за пчелите. Ако разполагаш с такъв уред, веднага ще си купя и ако не вреди на пчелите ще го използвам с удоволствие. Все още изпитвам страх при отваряне на кощерите та..ще черпя даже.
    Наистина е наложително, за да не се сравняват в бъдеще несравними неща! Имаш под ръка точно двамата специалисти, които да ти дадат нужната информация. Колкото до уреда - имам не уред, а цяла система, която да следи най-важните парметри на кошера и да ги предава дистанционно на смартфона на пчеларя.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4854
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Е, дойдохме си на думата де

  5. #4855
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Колкото до уреда - имам не уред, а цяла система, която да следи най-важните парметри на кошера и да ги предава дистанционно на смартфона на пчеларя.
    Брях и кога ще влезе в употреба.

    пп. ако може и цена.

  6. #4856
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Брях и кога ще влезе в употреба.

    пп. ако може и цена.
    То е влязло преди 5 години. Безценно е, защото зависи от комплектацията.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #4857
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Брях и кога ще влезе в употреба.

    пп. ако може и цена.
    Мисли за теб. Виж само колко лаконично ти отговори за цената, че да не получиш разрив на сърцето.

  8. #4858
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    и могат всичко да си издялкат сами и с подръчни средства.
    Тук хем си прав, хем не си. Пример: Купих си един 1чувал хранилки, а и скъпи. Докато ги закарам с колата до пчелина им се изпочупиха държачите за капаците, от време на време ъглите и така. Сега като си купувам хранилки ги мачкам, огъвам, само де не скачам върху тях. Сега ще кажеш, че не съм си купил по - скъпи. Е тези бяха скъпи. Ще кажеш, че не съм ги огледал - че аз мога ли във всичко да се вторачвам? Та донякъде ги защитавам някои колеги, които ти искаш да изкараш какви ли не. Те се предпазват от такива които ги лъжат и им бъркат в джоба и то два пъти. Един път, че си купуват боклуци и втори път, че трябва да си ги купят пак. Та хайде позволи ни някои неща да си ги правим сами. Все пак ръцете не са ни за…………….опипване на хляба дали е мек.

  9. #4859
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    То е влязло преди 5 години. Безценно е, защото зависи от комплектацията.

    Ех, като ги започнете едни комплектации. Безценни. То елементарно, а той ми казва, че е безценно. Не може всеки да лепне два кондензатора, две съпротивления, един симистор и да си управлява двигател на центрофугата и да си пее, но това не значи, че това е безценно и да му одерем кожата. Не може аз да отида в пчеларският магазин и да поискам оксалова киселина и срещу 30 г. да ми искат 2 лева, като се има предвид, че килограма и е 17 лева, че може и по малко да е. Безценно значи? Да давам ли още примери?

  10. #4860
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Килограма на ОК е по скоро под 7,00 лева

 

 
Страница 486 от 800 ПърваПърва ... 386436476484485486487488496536586 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •