Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 384 от 800 ПърваПърва ... 284334374382383384385386394434484 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,831 до 3,840 от общо 7996
  1. #3831
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тук май нещата започнаха да клонят към фантазия.


    Мали голям пропуск от твоя страна да не си чувал за шприцоване на рамки с инверт.Аз от години го правя това.Как мислиш се стигат 100 оки/върнах ти каманяка/

  2. #3832
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мали голям пропуск от твоя страна да не си чувал за шприцоване на рамки с инверт.Аз от години го правя това.Как мислиш се стигат 100 оки/върнах ти каманяка/
    Ако се върнеш назад и ще видиш какво съм отговорил точно на това и точно на агро. Затова, че каманяка не си го мръднал от градината си.

  3. #3833
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не говоря за такова нещо, това и аз си го правя. Иска ми се, вместо питки или сироп в хранилка, като му дойде времето, да сложа един корпус с рамки, пълни със сироп, който максимално прилича на пчелен мед - 20 % влага, съотношение на захарите и т.н. Хем кълбото да има накъде да се качва, хем в него майката ще си намери топло място да започне да снася, като поизядат малко от средните пити. Така няма да мисля колко мед да им оставя есента, а направо ще знам колко храна съм сложил. Съществената разлика ще е, че няма да е запечатан и ще изсъхне и кристализира може би. След това пчелите може да не го ядат, а да почнат да го изхвърлят. При някоя от ротациите пролетта ще отиде отдолу и неизяденото ще го пренесат нагоре, ако все още им харесва.
    Ти докарай сиропа до нужните показатели, за останалото има начин.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #3834
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Точно на време дойде зимата, ниски температури и сняг. Ако беше продължило топлото време и след 25.12 когато започнат да се увеличават дните, майките щяха да почнат да снасят. За сега се отлага гледането на пило до следващото облитане и по-високи температури. Следващото контролно отваряне на 2 кошера 5-6 дни след първото им облитане, ако времето е подходящо за преглед.

    Имаш ли идея, как пчелата свита на кълбо в горния край на кошера без да подава носа си навън разбира в мъглив и мрачен ден, че денят се увеличава с една минута?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  5. #3835
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Имаш ли идея, как пчелата свита на кълбо в горния край на кошера без да подава носа си навън разбира в мъглив и мрачен ден, че денят се увеличава с една минута?
    Не е с една минута, ами три минути и нещо си на ден. Е как да разбере? Много просто, през прелката нали навлиза светлина. Всички висши биологични организми имат усет за продължителността на изминалото време, не е само човека.

  6. #3836
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Не е с една минута, ами три минути и нещо си на ден. Е как да разбере? Много просто, през прелката нали навлиза светлина. Всички висши биологични организми имат усет за продължителността на изминалото време, не е само човека.

    Тези с по-големи прелки дали започват с пилото по-рано. А тези със затворени прелки дали въобще снасят пило? Очевидно не си наясно и с продължителността на деня. От 24 декември до 28 декември денят нараства с общо 2 минути, или средно с половин минута за денонощие.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  7. #3837
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Тези с по-големи прелки дали започват с пилото по-рано. А тези със затворени прелки дали въобще снасят пило? Очевидно не си наясно и с продължителността на деня. От 24 декември до 28 декември денят нараства с общо 2 минути, или средно с половин минута за денонощие.
    Големината на прелката няма значение, важна е продължителността на деня, силата на семейството, запасите от прашец и мед, топлоизолацията. Затворени прелки ли? Ти как си го обясняваш това? На 100%? Ха, това не трябва да се случва. Ами, какво става с онези семейства, които са захванати на клон на дърво или ниша в скала? Те кога почват да снасят според теб?

    Да, в първите три дни след 24 декември имаме почти незабележимо увеличаване на деня като време, ама след това, какво става, като знаем, че всеки ден изгрева на Слънцето изпреварва с три градуса от небесната сфера предходния ден? Това в минути, колко е?

  8. #3838
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Не правете толкова тънки сметки,просто гледйте пчелите ви да успеят да видят пролетното слънце

  9. #3839
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Е хубуу де... на гатанки ли ще играем?

    Направи отделна тема и разкажи!Моля ти се!
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В другата стая съм писал в темата за фарар, а може да прочетеш и модела на Бай Мичо.
    Колега smsi-h , засилихате в другата стая, та чак при Бай Мичо. Разбра ли нещо ? Намери ли линка ? Моля те помагай, че както върви ще си пукясам без да съм я разбрал тая система.

  10. #3840
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз си нямам идея, но пчелите си имат идея. Имат сетива с които усещат.D
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Имаш ли идея, как пчелата свита на кълбо в горния край на кошера без да подава носа си навън разбира в мъглив и мрачен ден, че денят се увеличава с една минута?

 

 
Страница 384 от 800 ПърваПърва ... 284334374382383384385386394434484 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •