Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 371 от 800 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381421471 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,701 до 3,710 от общо 7996
  1. #3701
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Проблема, който искате да решавате с пушките и коловете света отдавна го е решил. Той е възникнал с факта, че никой няма собственост върху морета и океани по-далеч от брега. Но в моретата и океаните има много природни богатства, И за да не възниквзт подобни конфликти е създадено понятието "териториална 12 милна зона", в която дадената страна има изключителни права. Ами съберете се пчеларите и си изработете един морален кодекс с правила, които да се спазват от всички. Логично е около всеки пчелин да има зона, в която да не може да се прави друг пчелин или да се ловуват рояци, за които с 99% е сигурно, че са от най-близкия пчелин.
    Няма нужда някой да определя зона. Тази граница трябва да е в главата на дадения субект. Той да си я създаде и да знае, че тя е там и съществува, че той няма право да безпокои човека и да му създава нерви. Само наглостта му ще ме провокира да го отстрелям, а те рояците винаги можеш да ги изпуснеш.

  2. #3702
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Снощи уважих св. Николай и си викам : изтървах бившия градски. Е немало го, но гледам имал заместник.
    Кой той бре? Би ли споделил, че и аз да му се порадвам.

  3. #3703
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Кой той бре? Би ли споделил, че и аз да му се порадвам.
    Неее, не, много е докачлив.

  4. #3704
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Няма нужда някой да определя зона. Тази граница трябва да е в главата на дадения субект. Той да си я създаде и да знае, че тя е там и съществува, че той няма право да безпокои човека и да му създава нерви. Само наглостта му ще ме провокира да го отстрелям, а те рояците винаги можеш да ги изпуснеш.
    Ако границите всеки ги определя според неговите си разбирания, не се стига до никъде! Това са го разбрали още древните римляни и са създали основите на писаното право! Ако аз си направя пчелин в една липова или акациева горичка (около 200дка) в близост до поле където се сее рапица или слънчоглед, мога ли по твоята логика да кажа "Това е само мое" и да го пазя с пушката?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #3705
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Неее, не, много е докачлив.
    Ей, да нямаш предвид мен? След като твоя човек го няма, а другите не са такива, то остава да съм аз. Аз съм докачлив на тема - искам да ти мина отзад, а ти искам да ми се радваш. Ей, умната, че току виж си набарал русата.

  6. #3706
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти пък и ти. Ти вместо да го поканиш, да го почерпиш,
    Чети,Трендафиле,чети!Ако Даката е бил там,щял е да го покани,ама пак брата.....

  7. #3707
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Чети,Трендафиле,чети!Ако Даката е бил там,щял е да го покани,ама пак брата.....
    Аз знам, че е брата, но нали все пак Даката е лицето за връзки с обществото и затова с него.

  8. #3708
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ей, да нямаш предвид мен?
    Гузен не гонен -бяга, но споко нямам теб предвид.

    пп.тези останалите дивотии, най -добре си ги изтрий.

  9. #3709
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    По спомен, в закона е казано Кой има право на рояка! Що се касае за залагането на капани, като си ги заложиш в двора няма проблем. Когато са на "свободно", или както казват на село, на пустопаш, трябва да се спазват определени етични правила. С които не всички от нас пчеларите се съобразяват.

    Поздрави, Г. Георгиев

  10. #3710
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гузен не гонен -бяга, но споко нямам теб предвид.

    пп.тези останалите дивотии, най -добре си ги изтрий.
    Аз не се крия Атанасов какво ми е мисленето. Казвам го това, което ти мислиш, че е девотия от моя страна, но си е самата истина. Какво му е дивото на това? Значи, ако проследим логиката ще дойдем до мнението, че този човечец, тръгнал да се понавърта около пчелина ти, утре виждайки слаби места в охраната му ще започне да се възползва от тях и ти ще се озовеш в друга тема на форума - откраднаха ми кошерите. Прочети я и виж как човека наистина иска да грабне пушката и да съдере нечия кожичка. В тази ситуация ли искаш да попаднеш? Понякога наистина не знаете какво искате. Затова се поставям в различни ситуации, хем да ви показвам някои неща, хем да ви видя акъля, както казва Друмев. Не ме мисли за ГЛАМАВ/глупав/. Бедна ви е фантазията на някои, ама хайде деца, поиграйте си.

 

 
Страница 371 от 800 ПърваПърва ... 271321361369370371372373381421471 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •