Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 251 от 800 ПърваПърва ... 151201241249250251252253261301351751 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,501 до 2,510 от общо 7996
  1. #2501
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Преди 3 години имах мед, който след анализ в БАБХ излезе, че няма достатъчно полен за поленов анализ. Захарни и инвертни сиропи, компоти и подобни не се слагат. Защо тогава няма достатъчно зрънца в меда? Приемам и платени уроци.

    Извинявам се за късният отговор! Но сега се задълбочих в него, а и имам малко повече свободно време.
    Та щом липсват полени, то меда не е от цветове на растения, а от нещо друго. И щом няма инверт, захар и компоти, то единствено остава МАНА!
    Та тя може да е и от самите растения, а може и да е от различни паразити по растенията, така наречените листни въшки, което е и по-често срещаният случаи.

  2. #2502
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Извинявам се за късният отговор! Но сега се задълбочих в него, а и имам малко повече свободно време.
    Та щом липсват полени, то меда не е от цветове на растения, а от нещо друго. И щом няма инверт, захар и компоти, то единствено остава МАНА!
    Та тя може да е и от самите растения, а може и да е от различни паразити по растенията, така наречените листни въшки, което е и по-често срещаният случаи.
    И мана май нямаше. Поне така показаха изследванията. Други идеи? analiz.jpg
    Медец

  3. #2503
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Преди 3 години имах мед, който след анализ в БАБХ излезе, че няма достатъчно полен за поленов анализ. Захарни и инвертни сиропи, компоти и подобни не се слагат. Защо тогава няма достатъчно зрънца в меда? Приемам и платени уроци.
    Инфо от гуглето гледам че имаш липа та може би си е нормално:
    Например медът от някои растения (ака*ция, лавандула, липа) с обилно нектароотделяне съдържа срав*нително малко полен от тях. Количеството на полена в меда зависи и от водното съдържание на нектара, отдалечеността на кошера от източниците на нектар, технологичните процеси при преработката на меда и т. н. Поради тези причини про*центното съдържание на различните видове полен в даден мед много често не отговаря на участието на съответното растение при получаването на меда.Някои видове мед (кестенов) съдържат над 90% полен от даденото растение. Други видове (акациев, липов, от салвия) имат малко поленови зър*на и се приемат за монофлорни, ако съдържат 20—30% по*лен от тези растения, а лавандуловият мед и медът от цитру*сови растения — 10—20%.

  4. #2504
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    а да има Лалов материал за гадаене.
    А......а,глеиш ли къде скрибуцала бакърента жица на киминчата!Аве Чанко,полу–наборе,ам,чи пиши ги тез информации по–рано.Така ли да разбирам твоето писание– Лалов= Нидялко? Аз нали съм полу–грамотен избягвам да чета профилите на списващите тук,а виж какво съм пропуснал!!! Ако има и други с това и онова –дай инфо.Да мога да се ориентирам правилно в батака.Предварително ти благодаря!

  5. #2505
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А......а,глеиш ли къде скрибуцала бакърента жица на киминчата!Аве Чанко,полу–наборе,ам,чи пиши ги тез информации по–рано.Така ли да разбирам твоето писание– Лалов= Нидялко? Аз нали съм полу–грамотен избягвам да чета профилите на списващите тук,а виж какво съм пропуснал!!! Ако има и други с това и онова –дай инфо.Да мога да се ориентирам правилно в батака.Предварително ти благодаря!
    Нали знаеш, че някои са на специален отчет при мен.

  6. #2506
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Делта,погледни в темата Северен централен и си кажи мнението какво мислиш.Ще съм благодарен да го чуя.

  7. #2507
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Модернизатора ,можете и вие с Калинския да споделите за тия самосмени сега април,че май Делтата отиде да ровичка неговите да види да ли няма и той.

  8. #2508
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Атанасов,слагай по едно тенкю не се скрънзи

  9. #2509
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Даскале прав си.Но аз преди отглеждах пчели а сега гледам кошери.

  10. #2510
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Завишена спрямо чия?
    Ти, що се правиш на умряла лисица бе? Спрямо тия, които се правят у нас. Сега не питай кои са те, че ти още не си излязъл на пазара, а колко още да чакаме.

 

 
Страница 251 от 800 ПърваПърва ... 151201241249250251252253261301351751 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •