Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 246 от 800 ПърваПърва ... 146196236244245246247248256296346746 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,451 до 2,460 от общо 7996
  1. #2451
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    ..... А проверката е проста. Слагаш го на микроскопа и си вече в час, от какви растения е меда, и колко е мед и колко е захар. Елементарна проверка и може да се прави на всяка тенекия, или да се вземе от всяка, омеши добре и провери вече цялата партида....
    Тя ако беше толкова проста проверката, никой нямаше да праща проби в Германия за анализ. Нещо не си прав, за разлика от инфото за неръждавейката, за което благодаря.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2452
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не толкова обръщението е важно, важно е да владееш технологията на отглеждане на пчели!
    Преди време бях дал пример с добива на мляко, който е пряко зависим от т.н. зоб (храната). Няма как да храниш с груб фураж добитъка и да очакваш чудеса. Както при добитъка, така и при пчелите, а при всички живи същества, е важна храната. При пчелите е много важно да се прецени момента, в който им се предлага и каква да е тя.
    Що за пчелари сте, след като си мислите, че от шепа пчели може да се очаква добив? За да имаш силни семейства, от които да очакваш евентуален добив, е нужна необходимата храна в точното време. Това което обяснявам и би следвало всеки пчелар да знае, не е свързано с манипулиране на готовия продукт, било то по време на паша или след това - в склада с готова продукция. Вероятно има такива, които го правят целенасочено, но има и такива, които го правят от незнание. Хайде стига толкова с лекцията, кой разбрал - разбрал, който не е - за негова сметка. В заключение, за кой ли път ще споделя една мисъл на български борец - печелил призови места на европейски и олимпийски първенства : "Ранъта, прай борбъта!"
    Не мислех да се заяждам, но ме предизвикваш!
    Всички тук говорите само за цена на инверта и изкупна цена. Никой не говори за качество. Не отричам ролята на подбудителното и зазимителното подхранване, както и на даване на питки през зимата. Ужасява ме говоренето за поевтиняване на пчеларския труд, автоматизацията и производството на нещо представяно за мед! Ами уважаеми ГОСПОДА, Вие не сте пчелари, Вие сте СИРОПАРИ! А това, което вадите от кошерите не е мед, а сгъстен захарен инвертиран сироп, който няма нищо общо с качеството и меда! Вземате едни мангали, връчвате им едни цистерни с инверт и ги пускате през ден-два, да пълнят хранилки. Без ни най-малка мисъл, какво аджеба правят и какъв е крайният резултат!
    И след това почвате с претенциите, че изкупната цена била ниска. Ами и 2 лева за този ПРЕРАБОТЕН сироп, като цена е много!!!!!!!!!!!!!!!! И не се сърдете на германците, че ви слагат в категорията за нискокачествен мед. Това явно е факт!
    Гонете качество и тогава претендирайте за пари!
    Разполагайте пчелините на места с възможна редуваща се паша и най-важното: Правете подвижно пчеларство! Местете кошерите по 7-8 пъти в годината и ще имате постоянна паша, приток на нектар, високи добиви и качествена продукция!
    А то сега всеки направил по 500-1000 кошера, минава с цистерната и произвежда "МЕД"! Смешно и жалко! И "УСВОЯВА" едни пари по едни програми и е голямата работа!
    И затова много колеги са се насочили към майко производство и правенето на отводки, както и зарибяването на млади и стари, за да им се купуват пчелите! То единственото, което остава при това масово инвертиране, акъна е само това!

    Успешна година!

  3. #2453
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тя ако беше толкова проста проверката, никой нямаше да праща проби в Германия за анализ. Нещо не си прав, за разлика от инфото за неръждавейката, за което благодаря.

    Ами добре.
    Още една лекция, ама вече искам заплащане!
    Във всеки мед има полени. Обикновено са към 8-10%. С просто око не се виждат. Но сложена капка мед, на обикновен биологичен микроскоп, разкрива картинката! Та всяка растителност, отделяща нектар, дава и тези полени, като за всеки вид те са специфични и индивидуални. Биват сферични, пръчковидни,хиксовидни и всякави форми. Ако тези полени в меда, са малко, то този мед е захарен или инвертен! В завсимост от вида и разнообразието на полените, може да се прецени, този мед акациев ли е, в преобладаващата си част, или букет, липа, мана и т.н.н.!
    Та един микроскоп струва 10-200 лева и всеки може на всяка тенекия, да вземе по капка мед и да е наясно с картинката и да не се излага, както и да не излага колегите си и партньорите в този "бизнес"!
    В египетските пирамиди е намиран мед на няколко хиляди години, в добре затворени съдове. Този мед е ГОДЕН и днес за консумация и освен това, точно по тези полени учените съдят и си изясняват, каква точно растителност е имало по поречието на Нил! Сегашната растителност, както и климата са доста променени.
    Между другото, свързано и с предният ми пост, египтяните са правели подвижно пчеларство и са разнасяли по реката цели кораби пълни с кошери/примитивни/ от място на място. Абе прости египтяни. Трябвало е да хранят с инверт!

    Пия от онези дето не се търкалят!
    Хубав ден!

  4. #2454
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Ами добре.
    Още една лекция, ама вече искам заплащане!
    Във всеки мед има полени. Обикновено са към 8-10%. С просто око не се виждат. Но сложена капка мед, на обикновен биологичен микроскоп, разкрива картинката! Та всяка растителност, отделяща нектар, дава и тези полени, като за всеки вид те са специфични и индивидуални. Биват сферични, пръчковидни,хиксовидни и всякави форми. Ако тези полени в меда, са малко, то този мед е захарен или инвертен! В завсимост от вида и разнообразието на полените, може да се прецени, този мед акациев ли е, в преобладаващата си част, или букет, липа, мана и т.н.н.!
    Та един микроскоп струва 10-200 лева и всеки може на всяка тенекия, да вземе по капка мед и да е наясно с картинката и да не се излага, както и да не излага колегите си и партньорите в този "бизнес"!
    В египетските пирамиди е намиран мед на няколко хиляди години, в добре затворени съдове. Този мед е ГОДЕН и днес за консумация и освен това, точно по тези полени учените съдят и си изясняват, каква точно растителност е имало по поречието на Нил! Сегашната растителност, както и климата са доста променени.
    Между другото, свързано и с предният ми пост, египтяните са правели подвижно пчеларство и са разнасяли по реката цели кораби пълни с кошери/примитивни/ от място на място. Абе прости египтяни. Трябвало е да хранят с инверт!

    Пия от онези дето не се търкалят!
    Хубав ден!

    Вчера се въздържах, но днес да питам : от този ник-"различен"- да не пишат няколко човека.

  5. #2455
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Вчера се въздържах, но днес да питам : от този ник-"различен"- да не пишат няколко човека.
    Що какво те притеснява в писаниците ми??
    Аз съм различен, като МИСЛЕНЕ, а не като сексуална ориентация!
    Хубав ден!

  6. #2456
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    ......
    Та един микроскоп струва 10-200 лева и всеки може на всяка тенекия, да вземе по капка мед и да е наясно с картинката и да не се излага, както и да не излага колегите си и партньорите в този "бизнес"!
    .......
    Току що си поръчах микроскоп с 600 кратно увеличение, 3,6МР камера и OLED дисплей за обследване спойките на печатни платки за 47$!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #2457
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Що какво те притеснява в писаниците ми??
    Аз съм различен, като МИСЛЕНЕ, а не като сексуална ориентация!
    Хубав ден!
    И какво ти е толкова различно в мисленето освен това, че ти така си мислиш? А още си и мислиш, че другите пасат трева и нищо не разбират. Това, че не пишат постове по един метър и с повишен тон в изказа си не значи, че са на по - ниско ниво от твоето. Във вчерашния ми пост за госпожата каза, че вкарвам всички под един знаменател. Днес ти го правиш по съшия начин и то гръмко та ми е чудно с какво си по - различен? Преобул се Илия и като се огледал пак с тия.

  8. #2458
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Та всяка растителност, отделяща нектар, дава и тези полени, като за всеки вид те са специфични и индивидуални. Биват сферични, пръчковидни,хиксовидни и всякави форми. Ако тези полени в меда, са малко, то този мед е захарен или инвертен!
    Преди 3 години имах мед, който след анализ в БАБХ излезе, че няма достатъчно полен за поленов анализ. Захарни и инвертни сиропи, компоти и подобни не се слагат. Защо тогава няма достатъчно зрънца в меда? Приемам и платени уроци.
    Медец

  9. #2459
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    И какво ти е толкова различно в мисленето освен това, че ти така си мислиш? А още си и мислиш, че другите пасат трева и нищо не разбират. Това, че не пишат постове по един метър и с повишен тон в изказа си не значи, че са на по - ниско ниво от твоето. Във вчерашния ми пост за госпожата каза, че вкарвам всички под един знаменател. Днес ти го правиш по съшия начин и то гръмко та ми е чудно с какво си по - различен? Преобул се Илия и като се огледал пак с тия.
    Благодаря за градивната критика.
    Ще се въздържам вече от писане. Ако на някой му трябва нещо, да ме търси на лични!
    И без това имам достатъчно друга работа и жената само ми мрънка, че се занимавам с глупости! Както винаги е права и всеки да се спасява по единично!
    Хубав ден и успешна година!

  10. #2460
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена

 

 
Страница 246 от 800 ПърваПърва ... 146196236244245246247248256296346746 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •