Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 237 от 800 ПърваПърва ... 137187227235236237238239247287337737 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,361 до 2,370 от общо 7996
  1. #2361
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Тази измама може и ти да си я направил. Обикновено така се случва в живота. На лъжата краката са къси.
    Как да я направя аз, като заедно с клиента разцепихме питата с брадвата. Всъщност той самия се усъмни, а не аз.

    Иначе това не ми е първия случай да намирам фалшива пита с восък. Виждал съм какво ли не вътре в питите с купен восък. Мамили са ме не един път. И не ми се сърди, но моето мнение за Българския пчелар се припокрива с това на немските изкупвачи - НЕ ВЯРВАМ НА НИКОГО, когато купувам за мене си.

    А когато правя основи на ишлеме въобще не ми пука - каквото си донесе клиента, от това ще му направя основи. Проблемът е, че от тротоарни плочки малко трудно стават восъчни основи ..... От кал - също ......

  2. #2362
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Ми да видим нещата и от по-друг ъгъл.

    Има обява за продажба на инвертиран сироп. До 400 литра 2,2 без доставка, а над тон-1,7 с доставка на място. Кооперацията купува и вече са напред с едни 30 %. Интересно, ако сама си го произведе, каква ще е цената!
    Никой не е казал, че веднага се вадят едни пачки и се събират едни големи пари. Идеята е да се съберат единомишленици и във времето нещата да си дойдат на място!

    А пари има много, по всякакви европейски програми. Но някой трябва да ги потърси и поиска. Има за закупуване на машини и съоръжения, за инвентар, за производствени бази, за енергийна ефективност. Има наистина МНОГО ПАРИ. Ами вземете ги!

    А воденето на едно счетоводство от една счетоводна къща е стотина лева на месец, ако не и по-малко. Зависи от обема документация.

    И ако се съберат единомишленици, вече не си ниКОЙ, а си няКОЙ! И можеш да искаш и настояваш, не от твое име, защото си ниКОЙ, а от името на организация, която е няКОЙ! Да искаш промени в закони, да искаш да се зачита не само мнението на зърнарите, защото те са организирани и си имат ЛОБИ, а и на сдружението/кооператива на пчеларите/. Да настояваш за използването на препарати не влияещи върху пчелите, а не на такива устройващи някой, но унищожаващи кошерите и хляба на хиляди дребни и средни пчелари.
    Да си изработиш/възложиш на някого да изработи/ и защитиш в патентно ведомство, лого и запазена марка за БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛЕН МЕД И ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ, които продукти да се продават само български и качествени, а времето ще отсее, тези с китайски и украински и всякакъв неизвестен мед и псевдо мед!
    Да търси и намира пазари, в България и другаде, където запазената марка да се налага във времето и да е гарант за качество. Което би довело и до по-добри изкупни цени за износ, а и за реализация у нас!
    Ами за над тон сироп бай Иван трябва да събере парите първо от да речем двадесет човека. После да плати и да му издадат фактура, за да е законна сделката. После трябва да посрещне стоката и да разтовари палетата в склад. Ще си уговори помощници пчелари, но в нужния момент час поне двама от тях ще звъннат да се извиняват, че са възпрепятствани. Някак си ще се справи бай Иван, стоката не чака. Вероятно ще плати на двама от пиацата, ако е зле с кръста. После никой няма да му признае разхода или ще го гледат подозрително дали е вярно. След това ще почне да върти телефони и да уговаря кой, кога и как ще си вземе стоката. Трябва и документално да се отърве от нея, дали ще разбира от счетоводство? Веднъж така, втори път, на третия ще тегли една майна и ще каже "оправяйте се".
    Иначе пчеларски организации не е като да няма. Като чета форума, във възловите моменти те дори не са на едно мнение относно интересите на пчеларите. А искаш да се занимават с къде, къде по-сложни дейности като международна търговия и запазени марки. Дано, дано, ама надали! Не че не ми се иска да беше възможно. Реалността обаче е груба и жестока.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #2363
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Как да я направя аз, като заедно с клиента разцепихме питата с брадвата. Всъщност той самия се усъмни, а не аз.

    Иначе това не ми е първия случай да намирам фалшива пита с восък. Виждал съм какво ли не вътре в питите с купен восък. Мамили са ме не един път. И не ми се сърди, но моето мнение за Българския пчелар се припокрива с това на немските изкупвачи - НЕ ВЯРВАМ НА НИКОГО, когато купувам за мене си.

    А когато правя основи на ишлеме въобще не ми пука - каквото си донесе клиента, от това ще му направя основи. Проблемът е, че от тротоарни плочки малко трудно стават восъчни основи ..... От кал - също ......
    Матеев,защо пчелар не е разцепил калъп в магазина,прави покупката в магазина взима касова бележка - фактура,стоката вече е негова собственост вади брадвата и калъп на парчета още в магазина съответно последваща рекламация. На този пчелар нещо му издиша версията по един или друг начин.Като цяло се почна лова на враг с партийния билет.

  4. #2364
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз ще ви кажа къде се корени генезиса на проблемите с пчеларските организации, кооперации и всякакви други подобни УТОПИЧНИ ИДЕИ. Два са основните аспекти на органицацията на една група от хора:

    1. Кой ще кара влака (кой ще взема решения или по-точно кой ще командва)
    2. Дадения член на организацията ще дава ли пари или ще получава

    Възможни са 4 комбинации:
    1. Получава пари и командва (това е утопичната мечта на всеки пчелар)
    2. Получава пари, но командва друг (това са работниците - цупят се, но все пак получават пари за труда си)
    3. Дава пари и командва (това са бизнесмените - купуват си власт, но си плащат за това)
    4. Дава пари, но командва друг (това са утопичните кооперации, и трябва кукувица да ти е изпила акъла, за да се съгласиш на подобна сделка)

    Сега предполагам разбирате в какво се корени проблема с кооперациите. Пчеларите мечтаят за утопичната точка 1, и дори си вярват, че я заслучават, а вие им предлагате смешната точка 4.

  5. #2365
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз съм чул и друго нещо, за харченето на пари, свои и чужди.
    "1. Ако харчиш своите пари за себе си, много внимаваш какво ще купиш и колко ще похарчиш.
    2. Ако харчиш свои пари за другиго, чак толкова не внимаваш какво ще купиш, но много внимаваш колко ще похарчиш.
    3. Ако харчиш чужди пари за себе си, много внимаваш какво ще купиш и не чак толкова - колко ще похарчиш.
    4. Ако харчиш чужди пари за другиго, спокойно може да не се притесняваш нито колко ще похарчиш, нито какво точно ще купиш."
    Вие смятайте къде ще се падне кооперацията по тези точки.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #2366
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Колеги, аз не предлагам нищо отказах се и поради тая причина вземах решение сам да се боря...Пък каквото излезе.

  7. #2367
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    В пчеларските магазини не изкупуват ли восък,а не го продават?

  8. #2368
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Според мен,от значение е не колко ще се произведе а колко по скъпо ще се продаде.Търговията е психологически занаят. Търговията е благословена,но не за всеки.

  9. #2369
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Според мен,от значение е не колко ще се произведе а колко по скъпо ще се продаде.Търговията е психологически занаят. Търговията е благословена,но не за всеки.
    За мен определено не е, затова ще се пробвам като пчелар, на по-спокойно поприще.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #2370
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Всяка една професия е призвание,но за да работиш едно нещо то трябва да ти идва от вътре да го искаш от душа и да го правиш с любов.
    Напълно си прав, но затова в всеки един бизнес успяват едва 5%. Другите със времето не успяват на натиска и прекратяват с дейността.

 

 
Страница 237 от 800 ПърваПърва ... 137187227235236237238239247287337737 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •