Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 800 ПърваПърва ... 715161718192767117517 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 7996
  1. #161
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Сетих се нещо и реших да прочета пак дискусията за Стамболов и Ботев, но не я намерих. Който може да помогне. Благодаря.
    Ми модовете я изтриха, а мисля че беше добра тема.И аз и колегата павликянин защитавахме тезите си, до последно с факти и размисли, според мен не трябваше да бъде трита.Ако може да се върне темата ще е добре, току виж се получат и други различни мнение от нашите с колегата.

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    Точно така!Основната ми идея бе: в пчеларската литература колкото и различни възгледи да имат различните автори,си имо една основна база.Нека да не подтикваме начинаещите ни колеги да си правят разни експерименти извън общо приетите правила в българската литература още в самото начало.Все пак живеем в България!
    Или пък в Абсурдистан, където възможно е да има обратно броене? Или където е възможно 8>10?

  3. #163
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Имам чувството, че на някой шегобиец, като му стане скучно във форума, пуска разни въдици, за да се забавлява.

  4. #164
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Между другото,трябва да има и такива неща,защото форума ще стане безинтересен.А иначе всеки от нас казва не съм от тях как,Сийке и си гледа сеира.Добре,че повечето не се вързват.Мисля,че обидени няма.Всичко е в рамките на коректното и място за сърдити няма.

  5. #165
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от valyo
    Концепция за зимата:
    - 100 (аз пия по малко) литра червено вино;
    - една ялова коза предимно на саздърма но и пастърма;
    - 15 говежди сърца на пастърма;
    - всеки кошер с по 20 кила мед, стеснен, затоплен отгоре поне, обгрижен, до който не припарваш поне до февруари.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    Още от самото начало на темата мислех да изложа моята концепция за зимата,но.........с тази разлика,че прасетата са по 150кг.а и виното тази година и то е 150л. Относно пчелите-запасите им са около30кг,но няма да чакам да влезе февруари.
    Едно жизнено необходимо допълнение към тези концепции: Растението - убиец на холестериновите плаки. :D

  6. #166
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    растението-убиец е КОПРИВА...рано напролет си имам закътани райони където го бера wink;
    ...нема да ти казвам залютена коприва на чорба колко ракия пие wink; ....а панираната, направо попива червеното вино ....таааа, тва ми рецептата за борене с натрупания зимен холестерол wink;....и разбира се много движение през зимата.....при сняг обичам разходките с часове....

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Давай рецептата за панирана коприва, коприва панирана не съм яла. Само на супа и на каша.
    А имам предвид друго растение-убиец. Виж го в интернет. wink;

  8. #168
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    е видех растението...некъв грип като Ливайн е спретнал недоказана кампания за изкарване на парички...ма явно не си е усмирил холестерола и е умрел......нема да ме зарибиш wink;
    ....а за рецептата, требва да питам жената, че съм скаран с обслужването покрай печката....

  9. #169
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Тома Неверни.

  10. #170
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ...на прима виста намерих тва....по описание се доближава на нащо...та, да не кажеш, че немам желание....по-натам още....

    http://gotvarstvo.georgievi.net/a/panirana_kopriva

 

 
Страница 17 от 800 ПърваПърва ... 715161718192767117517 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •